دامپزشکانی که پزشک می شوند! تغییر رشته فرزندان هیات علمی متوقف شد!

0
717
دامپزشکانی که پزشک می شوند! تغییر رشته فرزندان هیات علمی متوقف شد!
دامپزشکانی که پزشک می شوند! تغییر رشته فرزندان هیات علمی متوقف شد!

? دامپزشکانی که پزشک می شوند!

اعتماد نوشت:
?در یک سال گذشته ۱۳۴ نفر از فرزندان اعضای ‎هیئت علمی دانشگاه آزاد که در رشته ‎دامپزشکی پذیرفته شده بودند، با استفاده از موقعیت والدین، اقدام به تغییر رشته کرده و هم اکنون به طور غیر قانونی در رشته ‎پزشکی مشغول تحصیل هستند.

➕پزشکان رانتی که بیش از احتمالاً بی سوادیِ مفرط، اخلاق را باخته و در یک رقابت نابرابر و با تخلّف و توصیه‌نامه و یا سوء استفاده از رانت پدرانشان در جایگاهی که شایسته آن نبودند تکیه زده‌اند.

لغو تغییر رشته فرزندان هیات علمی
لغو تغییر رشته فرزندان هیات علمی

? تغییر رشته فرزندان هیات علمی از دامپزشکی به پزشکی متوقف شد

?معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت از رفع اثر دستور موقت شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری در خصوص ادامه روند تغییر رشته فرزندان اعضاء هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

?دکتر کریم همتی، با بیان این خبر اظهار کرد: با تصمیم شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری، نامه شماره ۵۲۰/۵۰۵ مورخ ۱۱/۶/۱۳۹۸ معاونت آموزشی وزارت بهداشت کماکان لازم الاجرا است و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی از دامپزشکی به دیگر رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی متوقف شده است.

?بر این اساس دستور موقت صادره از شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری که مبین جلوگیری از نامه معاونت آموزشی در جهت عدم اجازه این روند بود با تصمیم جدید شعبه مذکور کان لم یکن شده است.

?دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه ای به ریاست دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده بود.

?وزیر و معاونین وزارت بهداشت تمام تلاش خود را در مسیر برقراری عدالت آموزشی به کار خواهند گرفت تا ضمن به حداقل رسیدن نگرانی آحاد جامعه از تعلق امتیاز ویژه و سهمیه برای فرزندان هیات علمی که در چند روز اخیر انعکاس گسترده ای در فضای مجازی و رسانه ای پیدا کرده بود، امکان ادامه تحصیل افراد شایسته و توانمند در تمام رده های آموزشی فراهم شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید