مشاوره کنکور کامپیوتر

0
1027
مشاوره کنکور کامپیوتر

برنامه‌ریزی صحیح و عمل به آن اولین گام موفقیت در هر کاری است و کنکور از این قاعده جدایی‌ناپذیر است. برای همه داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور و ادامه تحصیل را دارند بارها با این سؤال در ذهن خود مواجه شده‌اند، چگونه برای مطالعه دروس را جمع‌بندی کنیم؟ روش صحیح مطالعه کدام است؟ آیا کنکور امسال نیز مانند سال‌های قبل برگزار می‌شود؟ و بسیاری از سؤالات این‌چنینی که ذهن داوطلب را مشغول می‌کند و باعث ایجاد استرس می‌شود. به همین دلیل وجود یک مشاور کنکور خوب و حرفه ای می تواند تمام این سوالات را حل کند و بهترین برنامه و استراتژی را برای موفقیت در کنکور برایتان پیاده کند. این مقاله مخصوص همین موضوع برای داوطلبان رشته کامپیوتر نوشته شده و اگر شما نیز جز این افراد هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید که قرار است اطلاعات بسیار خوبی درباره مشاوره کنکور کامپیوتر به دست آورید. اما اگر متقاضی شرکت در سایر رشته های کنکوری می باشید، به مقاله مشاوره کنکور مراجعه کنید.

اهمیت مشاور کنکور کامپیوتر

درباره کنکور کارشناسی که مخصوص به دانش آموزان هنرستان است در ادامه به طور مفصل صحبت خواهیم کرد اما اگر متقاضی کنکور ارشد کامپیوتر هستید، خوب است بدانید که برای کنکور ارشد رشته کامپیوتر ۶ درس ارائه می شود که متقاضیان باید به تمام منابع این شش درس مسلط باشند. این شش درس شامل،  زبان عمومی، ریاضیات، معادلات و دیفرانسیل،دروس مشترک تمامی زیر شاخته های رشته کامپیوتر، دروس تخصصی هر یک از زیرشاخته ها از جمله مدارهای الکتریکی، هوش مصنوعی، سیگنال ها و سیستم است. از دیگر درس های ارائه شده برای این رشته، درس های تخصصی نرم افزار، شبکه های کامپیوتری و رایانش امن است.

در واقع رشته کامپیوتر از آن دسته از رشته هایی به شمار می رود که دائما در حال تغییر و به روزرسانی است. به همین منظورعلاوه بر کارها و دروس تئوری، به داوطلبان توصیه می شود کار عملی را نیز در برنامه خود جای دهند. همچنین همان طور که در مقاله مشاوره کنکور فنی حرفه ای هم گفته شد، چون جز رشته های فنی حرفه ای محسوب می شود، کتاب ها و منابع و اطلاعات کمتری درباره آن وجود دارد که همین موضوع کار را سخت می کند. اما با داشتن یک مشاور کنکور خوب و باتجربه در این زمینه شما میتوانید در این راه پر پیچ‌وخم راحت تر به مسیر موفقیت دست پیدا کنید.

کنکور کامپیوتر ۱۴۰۱

در ادامه بخوانید: رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار

بازار کار رشته کامپیوتر

با در نظر گرفتن رشد روزافزون کامپیوتر در تمام حوزه های کاری، این رشته از بازار کار خوبی برخوردار است. دانش آموزان رشته کامپیوتر که از هنرستان ها فارغ التحصیل می شوند، می توانند بعد ازپایان دوه کاردانی به عنوان تکنسین مشغول به کار شوند و چنانچه در مقاطع کارشناسی و بالاتر فارغ التحصیل شوند، می توانند به عنوان مهندس کامپیوتر شروع به کار کنند.

در ادامه بخوانید:  مشاوره رایگان کنکور

رشته مهندسی پیوسته کامپیوتر برای افرادی که از طریق کنکور ریاضی وارد دانشگاه شده اند است. این افراد بعد از آنکه در مقطع کارشناسی مدترک خود راگرفتند می توانند به عنوان مهندس نرم‌افزار، مهندس شبکه‌های کامپیوتری، طراح و برنامه نویس و یا مدیر پروژه کار خود را شروع کنند.

بازار کار رشته کامپیوتر

بودجه بندی کنکور کامپیوتر ۱۴۰۱ برای کارشناسی

حال نوبت به خود کنکور کامپیوتر می رسد و این که ببینیم اصلاً چگونه است و چطور باید برای آن درس بخوانیم؟ بودجه بندی رشته کامپیوتر برای دانش آموزان که تازه میخ واهند وارد دانشگاه شوند عبارت است از:

  نام درس ضریب سوالات
دروس عمومی زبان خارجی ۱ و ۲ ۳ ۴۰
فارسی ۳
عربی ۳
تعلیمات دینی ۳
دروس شایستگی پایه ریاضی ۱ ، ۲ و ۳ ۶ ۳۵
شیمی
فیزیک
دروس شایستگی غیرفنی کاربرد فناوری های نوین ۳ ۲۰
کارگاه نوآوری و کارآفرینی
الزامات محیط کار
اخلاق حرفه ای
دروس شایستگی فنی دانش فنی پایه ۱۲ ۶۵
دانش فنی تخصصی
نصب و راه اندازی سیستم های رایانه ای
تولید محتوای الکترونیک و برنامه سازی
توسعه برنامه سازی و پایگاه داده
پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی و طراحی وب
نصب و نگهداری تجهیزات شبکه و سخت افزار
تجارت الکترونیک و امنیت شبکه

بودجه بندی کنکور ارشد کامپیوتر

همانگونه که در مباحث بالا توضیح داده ایم منابع کنکور در رشته کامپیوتر به ۶ دسته تقسیم می شوند که در اینجا کامل تر به این موضوع می پردازیم

 • زبان انگلیسی { عمومی و تخصصی}
 • ریاضیات شامل (ریاضیات عمومی (۱و۲)، ریاضیات گسسته، معادلات دیفرانسیل، آمار و احتمال مهندسی)
 • درس های تخصصی مشترک که شامل: مدارهای منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم ها، نظریه زبان ها و ماشین ها، سیستم عامل و شبکه های کامپیوتری است.
 • درس تخصصی معماری سیستم کامپیوتر
 • درسهای تخصصی رباتیک یا هوش مصنوعی
 • و درس های تخصی نرم افزار، شبکه های کامپیوتری، رایانش امن

تعداد سوالات و ضرایب هر درس برای کنکور ارشد کامپیوتر هم به صورت زیر است:

 1. زبان عمومی و تخصصی شامل ۳۰ سوال با ضرب ۱
 2. ریاضی عمومی ۱ و۲،شامل هشت سوال با ضریب ۲
 3. معادلات دیفرانسیل شامل ۴ سوال با ضریب ۲
 4. آمار و احتمال شامل ۴ سوال با ضریب ۲
 5. و ریاضیات گسسته یا ساختمان های گسسته شامل ۴ سوال با ضریب ۲

گرایش های ارشد رشته کامپیوتر

چنانچه قصد دارید بعد از پایان دوره کارشناسی در مقطع ارشد این رشته ادامه تحصیل بدهید می توانید باتوجه به علاقه و توانایی خود در رشته های زیر مشغول به تحصیل شوید.

 1. عماری سیستم های کامپیوتری
 2. هوش مصنوعی
 3. نرم افزار
 4. شبکه
 5. امنیت (رایانش امن)
 6. الگوریتم و محاسبات

نکته: داوطلبان عزیز به این نکته توجه داشته باشند که گرایش آخر در این رشته فقط در تهران دانشجو می پزیرد.

تراز لازم برای کسب رتبه خوب در کنکور کامپیوتر

در کنکور این رشته خصوصا مقطع ارشد رشته کامپیوتر برخلاف سایر رشته ها مبحثی به نام تراز وجود ندارد. به گونه ای که اگر داوطلب بنواند در هر بخش امتیاز صد در صد کسب کند تفاوتی نسبت به سایرین ندارد آنچه که در این امر از اهمیت بالایی برخوردار است، میانگین معدل است.

مشاوره رایگان کنکور کامپیوتر

برنامه ریزی برای کنکور کامپیوتر

باید نوع مطالعه و برنامه ریزی برای یک امتحان معمولی متفاوت تر از مطالعه برای کنکور باشد. با توجه به این موضوع که آزمون کنکور زمان زیاد و حجم بالای خواندن مطالب نیازمند صرف انرژی بیشتری است، امکان دارد در طول این مسیر با مشکلات بیشتری نیز مواجه شوید. اما اگر شما یک روش مطالعه صحیح داشته باشید، راحت تر می توان با مشکلات پیش رو مواجه شد.

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور انسانی

بسیاری از داوطلبان هنگام مطالعه درس احساس می کنند که مطالب را فراموش می کنند، علت این فراموشی ثبت نشدن کلمات در ذهن داوطلب است. ممکن است شنیده باشید که بسیاری از دانش آموزان بعد از پایان امتحان می گویند زمان زیادی را صرف مطالعه کرده اند ولی نتیجه دلخواه را بدست نیاورده اند. برای مواجه با این مشکل لازم است برای مطالعه هر درس زمان خاصی را به ان اختصاص دهند. برای مثال درس هایی که نیاز به تمرکز و انرژی بیشتری دارند در ابتدای روز مطالعه کنید و از دروس عمومی به‌عنوان زنگ تفریح در ساعات میانی استفاده کنید.

از  راه های بسیار خوب برای ثبت مطالب در ذهن، یاد داشت برداری یا خلاصه نویسی مطالب خوانده شده است. اگر شما از مطالب خوانده شده یاد داشت برداری نکنید امکان فراموشی مطالب بسیار زیاد است. از دیگر ویزگی های یاد داشت برداری، به ما کمک میکند تا مطالب یاد کرفته را سازمان دهی کنیم و به آن نظم ببخشیم.اگر مطالب خواننده شده شامل جدول یا نمودار باشد،می توانیم نکات آن را یاد داشت کنیم. این امر باعث می شود مرور درس برای داوطلب راحت باشد.و میزان یاد گیری را بالا ببرد.

دقت کنید که اگر شما از یک مشاوره کنکور حرفه ای و موفق مشاوره و راهنمایی بگیرید، این موارد را به صورت دقیق تر و شخصی سازی شده تر نسبت به ویژگی های شما بیان خواهد کرد.

برای کنکور کامپیوتر چه کتابهایی بخوانیم

تفاوت تحصیل رشته کامپیوتر در هنرستان و دبیرستان

از وظایف اصلی هنرستان، ایجاد ارتباط میان آموزش و اشتغال است. به همین منظور هنرستان های فنی و حرفه ای رشته های بسیار متنوعی دارد که هر فرد با توجه به استعداد و علاقه ای که دارد می تواند در رشته مورد نظر تحصیل کند. اما در دبیرستان ابتدا به طور وسیعی شروع به آموزش تئوری میکنند تا در مراحل بعد بطور تخصصی شروع به آموزش تخصصی کنند. دانش آموزان که در دبیبرستان مشغول بله تحصیل هستند می توانند راحت تر در دانشگاه های معتبر مشغول به تحصیل شوند.

برنامه ریزی برای کنکور کامپیوتر

مزایا و معایب تحصیل در هنرستان

تحصیل رشته کامپیوتر در هنرستان درارای مزایا و معایبی است که به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.

 • مزایای تحصیل رشته کامپیوتر در هنرستان: درس ها در هنرستان از سطح راحت تری نسبت به دبیرستان برخوردار هستند. میتوانند در کنار درس های تئوری کار عملی را نیز شروع کند. دانش آموزان می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن در مقطع کاردانی با توجه به سوابق تحصیلی در مقاطع کارشناسی مشغول به تحصیل شوند.
 • معایب تحصیل: برای قبولی در دروس عملی باید حداقل نمره ۱۲ را کسب کنند، نمی تواتند از تک ماده برای درس های خود استفاده کنند، تحصیل برخی رشته ها در هنرستان از هزینه بالایی برخوردار است.بعضی از مدارس امکانات کارگاهی مناسبی برای دروس عملی ندارند.
 • مزایای تحصیل رشته کامپیوتر در دبیرستان: این امکان برای انها به وجود می آید تا در دانشگاه های برتر مشغول به تحصیل شوند. امکان تحصیل کارسشناسی پیوسته، می توانند بعد از گرفتن مدرک کاردانی برای مقاطع بالا ترتغییر رشته دهند. حداقل نمره قبولی برای هر درس ۱۰ است.
 • معایب تحصیل رشته کامپیوتر در دبیرستان: حجم مطالب مطالعه بالاتر است، تعداد دوطلبانی که در کنکور شرکت می کنند بیشتر است، سطح درس ها سخت تر است.
در ادامه بخوانید:  مشاور کنکور زبان

این نکته لازم به ذکر است دانش آموزانی که از طریق هنرستان ها درکنکور رشته کامپیوتر شرکت میکنند می توانند درمقطع کاردانی و دانش آموزانی که از طریق دبیرستان در کنکور شرکت میکنند در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل می شوند.

بهترین مشاوره کنکور کامپیوتر

پس از این که برخی از مهم ترین خصوصیات و ویژگی های مشاور کنکور کامپیوتر را بیان کردیم و مفصلاً درباره کنکور این رشته صحبت کردیم، حالا نوبه به آن می رسد که بهترین مشاور کنکور کامپیوتر را به شما معرفی کنیم.

دکتر محمد معین الدین پرافتخارترین و بهترین مشاور کنکور در ایران است. وی مشاور رتبه های برتر در کنکور است. بسیاری فکر می کنند برای قبول شدن در رشته های مربوط به رشته کامپیوتر و سایر رشته های فنی حرفه ای باید در تیزهوشان یا مدارس خاصی درس بخوانند اما هر ساله در میان قبولی های مرکز مشاوره دکتر معین الدین در های مختلف همیشه تعداد زیادی از دانش آموزان مدارس عادی و بعضا با معدل های بسیار پایین قبول میشوند.

بیشتر مواقع ما دوست داریم قبل از انکه به طور رسمی کاری را شروع کنیم، در یک جلسه به‌طور رایگان فرصت آشنایی با خدمات مجموعه مورد نظر را داشته باشیم. به همین دلیل تیم ما تصمیم گرفته برای هر دانش آموزی که قصد کنکور دادن دارد یک جلسه مشاوره کنکور فنی حرفه ای رایگان داشته باشد تا شما نیز با نحوه کار ما آشنا شوید.

مشاوره رایگان کنکور کامپیوتر

شماره مستقیم دکتر معین الدین: ۰۹۱۰۰۸۴۸۵۸۱ (لطفا فقط sms یا واتس اپ بدین – تماس نگیرید)

شماره منشی: ۰۹۱۳۰۰۱۰۴۱۳ (تماس در تایم اداری – واتس اپ ۲۴ ساعته)

پیشنهاد می کنم برای این که در رابطه با خدمات مشاوره رایگان کنکور تیم ما بیشتر بدانید، حتماً مقاله مشاوره رایگان کنکور را هم مطالعه کنید.

اطلاعیه: به علت بالا رفتن حجم کاری، افتخار مشاوره کنکور کامپیوتر در شیراز، مشهد، اصفهان، تهران که پیشتر به صورت حضوری انجام میشد را نداریم و دانش آموزان عزیز این شهر ها هم میتوانند در طرح مشاوره سالیانه کوچینگ دکتر معین الدین که به صورت آنلاین برگزار میشود ثبت نام نمایند. همچنین برای درخواست مشاوره رایگان می توانید فرم زیر را نیز تکمیل کنید تا مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مشاوره هدیه رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از ثبت نام مشاوره کنکور، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی ما استفاده نمائید. کارشناسان آموزشی و مشاوره ای آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برخی سوالات متداول درباره مشاور کنکور کامپیوتر

چرا داشتن مشاور کنکور کامپیوتر اهمیت دارد؟

رشته کامپیوتر از آن دسته از رشته هایی به شمار می رود که دائما در حال تغییر و به روزرسانی است. با داشتن یک مشاور کنکور خوب و باتجربه در این زمینه شما میتوانید در این راه پر پیچ‌وخم راحت تر به مسیر موفقیت دست پیدا کنید.

مشاوره کنکور کامپیوتر چه وظایفی دارد؟

برنامه ریزی، پیگیری، آموزش اصول مطالعه، معرفی بهترین منابع و… که در متن این مقاله معرفی کرده ایم از مهم ترین وظایف مشاوره کنکور می باشند.

بهترین مشاور کنکور کامپیوتر کیست؟

یک مشاور کنکور حرفه ای باید برخی ویژگی های مهم داشته باشد که آن را تبدیل به یک مشاور خبره و برجسته در سطح کشور بکند. در این مقاله هم ویژگی ها را بیان می کنیم و هم بهترین مشاور کنکور کامپیوتر را معرفی خواهیم کرد.

کلام پایانی درباره مشاوره کنکور کامپیوتر

 در این مقاله سعی بر این بود تا با رشته کامپیوتر در هنرستان و دبیرستان و همچنین کنکور این رشته برای کارشناسی و کارشناسی ارشد آشنا شوید و با برخورداری از یک مشاوره کنکور کامپیوتر خوب بتوانید زودتر در مسیر موفقیت گام بردارید. چنانچه بعد از خواندن این مطالب سؤالی در ذهن شما شکل گرفت در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم. موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید