مشاوره کنکور فرهنگیان

0
1133

یکی از پرطرف‌دارترین شاخه‌ها در رشته انسانی، تربیت‌معلم است. در واقع دبیری از مهم‌ترین مشاغل در هر کشوری به شمار می‌رود. برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان، باید ظاهری جدی و قلب مهربانی داشته باشید؛ چرا که معلمان باید روان‌شناسان خوبی هم باشند، چون تدریس در مقاطع مختلف پیش‌دبستانی تا دبیرستان نیاز به مهارت ویژه دارد و هر دوره از تدریس حساسیت مخصوص به خود را دارد. در مقطع ابتدایی آنچه در ذهن دانش‌آموز شکل می‌گیرد تا آخر با اوست، در دوره راهنمایی دانش‌آموزان در دوره حساس بلوغ به سر می‌برند و معلم باید نحوه برخورد با آن را بداند و دوره دبیرستان هم سال های پایانی درس دانش آموزان است و به نوعی آینده آن ها را مشخص می کند. پس نحوه برخورد معلمین با آن ها بسیار مهم است. اگر شما جز افرادی هستید که به قبولی در این رشته علاقه دارید و قصد دارید آینده خود را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانید، با ما همراه باشید تا شرایط و مراحل قبولی در این رشته را برای شما مطرح کنیم و نکات بسیار مهمی درباره مشاوره کنکور فرهنگیان بیان کنیم. پس حتماً تا پایان همراه ما باشید.

در ویدئوی زیر نیز می توانید درباره مشاوره کنکور اطلاعات بسیار دقیق و کلی به دست بیاورید که می تواند به شما کمک بسیار زیادی بکند.

مشاوره هدیه رایگان ویژه فرهنگیان آینده

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از ثبت نام مشاوره کنکور، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی ما استفاده نمائید. کارشناسان آموزشی و مشاوره ای آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نقش مشاوره کنکور فرهنگیان

باتوجه‌به این موضوع که متقاضیان برای این رشته بسیار زیاد است و ظرفیت دانشگاه‌ها محدود، بنابراین تنها راه قبولی در این امر بهره‌مندی از یک مشاور خوب و باتجربه است تا شما را در این مسیر یاری کند. انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان با انتخاب رشته سایر دانشگاه‌ها هماهنگ و مشترک انجام می‌گیرد، باتوجه‌به این موضوع باید به‌گونه‌ای انتخاب رشته را انجام داد که علاوه بر دانشگاه فرهنگیان شانس قبولی در همه رشته‌ها فراهم شود. یک مشاور خوب می‌تواند در موارد زیر به شما خدمات ارائه دهد:

 • بررسی رتبه قبولی رشته‌های مختلف
 • بررسی شرایط اختصاصی پذیرش در دانشگاه
 • بررسی طول دوره تحصیلی، واحدهای درسی و سرفصل دروس
 • بررسی بازار کار، فرصت‌های شغلی و میزان درآمد
 • ارائه تکنیک‌های موفقیت در مرحله مصاحبه

دقت داشته باشید که داوطلبان می توانند با توجه به رشته ای که در آن مشغول به تحصیل هستند، در کنکور فرهنگیان شرکت کنند؛ اما برای انتخاب هر رشته ای از دانشگاه فرهنگیان داوطلب باید برخی از شرایط زیر را داشته باشد:

مهمترین آنها کسب تراز ۶۵۰۰ و بالاتر است. در صورتی می توانند در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل شوند که تراز لازم برای قبولی را بدست بیاورند. برای قبولی در این رشته و راه پر پیچ و خم داوطلبان به تنهایی نمی توانند از عهده آن بر آیند در صورتی این امر امکان پذیر است که از یک  مشاور باجربه در این راه کمک بگیرند.

بهترین راه قبولی در کنکور فرهنگیان

معرفی دانشگاه فرهنگیان

درسال های گذشته وزارت آموزش و پرورش از طریق مراکز تربیت معلم، اقدام به آموزش و استخدام معلمان میکرد. اما به مرور مراکز تربیت معلم به دانشگاه فرهنگیان تغییر نام داد.

در حال حاضر ۲ راه برای معلم شدن وجود دارد:

۱- قبولی در کنکور سراسری و تحصیل در دانشگاه فرهنگیان که در ادامه مقاله به طور مفصل درباره آن صحبت خواهیم کرد.

۲- اگر شما در سایر دانشگاه ها تحصیل کردید؛ طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، میتوانید مطابق ضوابط و قوانین وزارت آموزش و پرورش به عنوان دانشجو جذب شوید. پس از آن شما در دوره یک ساله مهارت‌ آموزی معلمی شرکت می کنید و در صورت موفقیت به شما گواهی صلاحیت معلمی اعطا می شود.

رشته دبیری به چه توانایی‌هایی نیازمند است؟

تسلط علمی و توانایی انتقال مطالب از اصلی‌ترین توانایی برای یک دبیر به شمار می‌رود. معلمی موفق است که بتوان با صبر و اخلاق خوب به آموزش و تدریس بپردازد. علاوه‌برآن همان‌طور که در مباحث قبلی گفته شد، سلامتی کامل جسمانی و روانی، مهارت‌های گفتاری، بینایی و شنوایی، فیزیک مناسب و نداشتن نقص‌عضو، نداشتن بیماری و موارد دیگری ازاین‌دست از شروط مهم و اساسی پذیرش در رشته دبیری دانشگاه فرهنگیان است.

توانایی های یک معلم

بازار کار رشته دبیری

مهم‌ترین سؤالی که در ذهن داوطلبان شکل می‌گیرد، بازار کار این رشته‌ها چطور است؟ وزارت آموزش‌وپرورش اصلی‌ترین حوزه‌ای است که دانشجویان دانشگاه فرهنگیان می‌توانند در آن به کار مشغول شوند. علاوه‌برآن می‌توانند در مؤسسات و سازمان‌های غیردولتی آموزشی هم فعالیت داشته باشند. همچنین می‌توانند در مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی نیز تدریس کند.

بازار کار رشته دبیری

مزایای دانشگاه فرهنگیان

علاوه بر بازار کار خوب، امتیازاتی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد، دلیل استقبال بالای آنها است. این مزایا عبارت‌اند از:

 1. دانشجوی فرهنگیان با عنوان دانشجو – معلم شناخته می‌شود و به همین دلیل ماهانه حقوقی حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند. البته از این مبلغ مواردی هم برای استفاده از خوابگاه و در صورت استفاده‌نکردن از خوابگاه ۲۵ درصد از حقوق دریافتی کسر می‌شود. 
 2. آقایان فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان نیازی به رفتن به خدمت سربازی ندارند.
 3. شغل دانشجو – معلمان تضمینی است و دغدغه بیکاری نخواهند داشت.
 4. دوره ۴ ساله که دانشجوی فرهنگیان می‌شوید، به‌عنوان سابقه کار محسوب می‌شود و استخدام دانشجویان به‌صورت قراردادی است. بعدازاین ۴ سال دانشجویان می‌توانند به‌صورت رسمی استخدام آموزش‌وپرورش شوند.
 5. در انتخاب رشته فرهنگیان شما فقط می توانید کد رشته محل های بومی خودتان را بزنید. (بومی بودن داوطلب بر اساس ۳ سال آخر دوران تحصیل مشخص میشود. این یعنی برخلاف سایر رشته ها که مجبورند برای تحصیل در رشته دلخواه خود به استان دیگری بروند، دانشجویان فرهنگیان محل تحصیل و محل سکونت شان یکسان است.)
در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور مکانیک خودرو

مزایای دانشگاه فرهنگیان

معایب دانشگاه فرهنگیان

در کنار این همه مزیت فوق العاده، چند نکته منفی هم در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد که عبارت است از:

 1. موقع ثبت نام تعهد عدم جابجایی ۱۰ ساله برون استانی را امضا می کنید. یعنی تا ۱۰ سال فقط در استان خودتان باید خدمت کنید و حق جابجایی ندارید.
 2. شما موقع ثبت نام دانشگاه فرهنگیان متعهد می شوید که درصورت انصراف از تحصیل ۲ برابر حقوق و هزینه هایی که برای شما شده است را به عنوان خسارت پرداخت کنید.

امتیازات ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

یکی از مسائل مهمی که مشاوره کنکور فرهنگیان باید به آن بپردازد امتیازات دانشجویان دانشگاه فرهنگیان است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • به‌ صورت ماهیانه به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان حقوق یا کمک ‌هزینه تحصیلی تعلق می‌گیرد که آخرین حکم مربوط به حقوق دانشجوهای این دانشگاه حدود ۶۰۰ هزار تومان بوده است و به ‌صورت سالیانه مبلغی به آن اضافه خواهد شد. لازم به ذکر است که تمام این حقوق متعلق به دانشجو نیست و افرادی که در خوابگاه می‌مانند حدود ۴۵ درصد و افرادی که از خوابگاه استفاده نمی‌کنند حدود ۲۵ درصد این مبلغ از حقوقشان کسر خواهد شد. در ضمن باید دقت داشته باشید که پردیس فرهنگیان با پردیس خودگردان (بین‌الملل) دارای تفاوت‌هایی است با وجود پردیس بودن هر دو دانشگاه شما در پردیس خودگردان ملزم به پرداخت شهریه هستید اما برای تحصیل در پردیس فرهنگیان شهریه به شما تعلق نمی‌گیرد.
 • مردانی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ ‌التحصیل شده‌اند ملزم به رفتن به خدمت سربازی نیستند.
 • در آینده و پس از فارغ‌ التحصیلی شما به‌عنوان معلم استخدام خواهید شد و به همین علت دغدغه آینده را نخواهید داشت. لازم به ذکر است که در پایان سال چهارم دوره کارشناسی دانشجویان ملزم به شرکت در یک آزمون جامع هستند که بیشتر حالت تعیین کیفیت آموزش دارد و بیشتر دانشجوها به‌ آسانی در آن قبول می‌شوند.
 • دوره ۴ ساله کارشناسی شما جزو سوابق کاریتان محسوب خواهد شد و در این ۴ سال به‌ صورت استخدام قراردادی خواهید بود. پس از ۴ سال به شکل کارمند رسمی به‌عنوان معلم استخدام آموزش ‌و پرورش خواهید شد.

امتیازات ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان

 1. داشتن حداکثر سن ۲۴ سال: طبق تجربه ما حتی اگر یه روز هم بالای ۲۴ سال باشید، مورد تایید قرار نمی گیرید. پس اگر شرط سنی فرهنگیان را ندارید بقیه این مقاله را مطالعه نکنید!
 2. معدل بالای ۱۴ در سه سال متوسطه دوم (نه فقط معدل سال دوازدهم): یعنی کل معدل سه سال دهم، یازدهم و دوازدهمت درمجوع باید بالای ۱۴ باشد.
 3. کسب تراز بالای ۶۵۰۰ در کنکور: معمولا با خود تراز ۶۵۰۰ قبول نمیشین و هرچی ترازتون بالاتر بشه بهتره
 4. بومی بودن داوطلب در کدرشته محل انتخابی
 5. قبولی در مصاحبه حضوری: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دومرحله است. در مرحله اول باید با ۳ کارشناس (کارشناس علمی، کارشناس عقیدتی-سیاسی، کارشناس روانشناسی) مصاحبه داشته باشید و اگر در این مصاحبه قبول شدید، برای مرحله دوم ثبت نام می شوید. در مرحله دوم در اداره آموزش و پروش مرکز استانتان با هسته گزینش آموزش و پرورش مصاحبه عقیدتی-سیاسی خواهید داشت.

پذیرفته‌شدگان در این رشته باید مراحل زیر را با موفقیت طی کنند تا بتوانند به دانشگاه فرهنگیان راه یابند.

 1. مُجاز به انتخاب رشته در کنکور بر اساس معیارهای معدل کتبی و تراز در زیرگروه
 2. انتخاب رشته، پذیرش اولیه و دعوت به مصاحبه علمی
 3. تأیید صلاحیت جسمی – روانی در معاینات پزشکی
 4. دعوت به گزینش و کسب تأیید صلاحیت‌های عمومی
 5. پذیرش و قبولی نهایی در دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان

مشاوره هدیه رایگان ویژه فرهنگیان آینده

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از ثبت نام مشاوره کنکور، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی ما استفاده نمائید. کارشناسان آموزشی و مشاوره ای آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

ظرفیت پذیرش و رشته‌های دانشگاه فرهنگیان

در سال ۱۴۰۰ تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان به شرح زیر بوده است:

 • پذیرش گروه علوم ریاضی و فنی ۳۷۳۴ نفر
 • پذیرش گروه علوم تجربی ۵۱۳۵ نفر
 • پذیرش گروه علوم انسانی ۱۵۷۰۱ نفر
 • پذیرش گروه هنر ۵۰۶ نفر
 • پذیرش گروه زبان ۱۰۲۲ نفر
 • جمع کل افراد ۲۶۰۹۸ نفر

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان بر اساس مسائلی اعم از میزان بازنشستگان مشخص خواهد شد. با توجه به تعداد بازنشستگان پیش ‌بینی می‌شود که تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۱ بین ۲۰ الی ۲۵ هزار نفر باشد.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان

شرایط ثبت‌نام داوطلبان آزاد در دانشگاه تربیت‌معلم

آموزش‌وپرورش برای تأمین کادر آموزشی، خود در مقطع کارشناسی پیوسته برای دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجای متناسب باارزش اسلامی اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند. دانشجویان بعد از قبولی در کنکور باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند:

شرایط عمومی: داشتن تابعیت ایرانی، اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ملزم بودن به قانون اساسی کشور، عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و الکل.

شرایط خاص: کسب حداقل معدل ۱۴، دوره دوم متوسطه، حداکثر سن ۲۴ سال برای ورود به دانشگاه، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان، دانشجویانی که در دوره روزانه پذیرفته شده‌اند باید تا قبل از تاریخ اعلام شده برای ثبت‌نام در دانشگاه فرهنگیان انصراف دهند.

مشاوره کنکور ورود به دانشگاه شهید رجایی

سهمیه‌های موجود در دانشگاه تربیت‌معلم

از جمله سهمیه و امتیازاتی که باید برای داوطلبان در این رشته در نظر گرفت، سهمیه معلولین و ایثارگران است. این سهمیه برای داوطلبان از ۵ درصد تا ۲۵ درصد بنا به شرایط اعمال می‌شود:

 • برای همسران و فرزندان رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه را داشته‌اند ۵ درصد تعلق می‌گیرد.
 • برای فرزندان و همسران شهیدان و آزادگان، سهمیه ۲۵ درصدی اعمال می‌شود.
 • برای فرزندان جانبازان دارای ۲۵ درصد نقص‌عضو، سهمیه ۲۵ درصدی اعمال می‌شود.

رتبه و درصدهای لازم برای قبولی فرهنگیان

آنچه که اهمیت بالایی در ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان دارد، داشتن اطلاعات کافی درباره نحوه ثبت‌نام است. به دو روش می‌توان در این رشته ثبت‌نام کرد: شرکت در کنکور سراسری یا شرکت در آزمون‌های استخدامی آموزش‌وپرورش. اگر مایل هستید از طریق کنکور وارد این رشته شوید قبل از هر کاری باید رتبه قبولی را کسب کرده و در آخر رشته‌هایی را انتخاب کرد که مرتبط به تربیت‌معلم باشد. ممکن است این سؤال برای شما به وجود آید از طریق چه رشته‌هایی می‌توان وارد تربیت‌معلم شد؟ برای پاسخ به این سؤال داوطلبان باید در سه گروه هنر، زبان خارجه و رشته‌های نظری می‌توان در آزمون استخدامی این رشته شرکت کنند که در ادامه مفصلاً درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

ویژگی های مشاوره کنکور دانشگاه فرهنگیان

میانگین درصدهای لازم برای قبولی فرهنگیان از رشته انسانی

 • ادبیات: ۲۰ – ۱۰
 • عربی: ۲۰ – ۱۰
 • دینی: ۴۰ – ۳۰
 • زبان: ۳۰ – ۲۰
 • ریاضی: ۱۰ – ۱۵
 • اقتصاد: ۳۰ – ۴۰
 • ادبیات تخصصی: ۲۰ – ۳۰
 • عربی تخصصی: ۲۰ – ۳۰
 • تاریخ و جغرافیا: ۱۵ – ۲۰
 • جامعه: ۳۰ – ۴۰
 • فلسفه و منطق: ۲۰ – ۳۰
 • روان: ۲۰ – ۳۰

برای داشتن اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می کنم حتماً مقاله مشاوره کنکور انسانی را هم مطالعه کنید.

میانگین درصدهای لازم برای قبولی فرهنگیان از رشته تجربی

 • ادبیات: ۴۰ – ۵۰
 • عربی: ۴۰ – ۴۵
 • دینی: ۵۰ – ۶۰
 • زبان: ۴۰ – ۵۰
 • زمین: ۱۰ – ۲۰
 • ریاضی: ۲۰ – ۳۰
 • زیست: ۳۰ – ۴۰
 • فیزیک: ۲۰ – ۳۰
 • شیمی: ۲۵ – ۳۰

برای داشتن اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می کنم حتماً مقاله مشاوره کنکور تجربی را هم مطالعه کنید.

میانگین درصدهای لازم برای قبولی فرهنگیان از رشته ریاضی

 • ادبیات: ۲۵ – ۳۰
 • عربی: ۲۰ – ۲۵
 • دینی: ۲۰ – ۳۰
 • زبان: ۲۰ – ۳۰
 • ریاضی: ۱۵ – ۳۰
 • فیزیک: ۲۰ – ۳۰
 • شیمی: ۲۰ – ۳۰

برای داشتن اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می کنم حتماً مقاله مشاوره کنکور ریاضی را هم مطالعه کنید.

میانگین درصدهای لازم برای قبولی فرهنگیان از رشته هنر

 • ادبیات: ۲۰ – ۳۰
 • عربی: ۳۰ – ۴۰
 • دینی: ۱۰ – ۲۰
 • زبان: ۳۰ – ۴۰
 • درک عمومی هنر: ۳۰ – ۴۰
 • ریاضی و فیزیک: ۳۰ – ۴۰
 • ترسیم فنی: ۲۰ – ۱۰
 • خلاقیت تصویری: ۲۰ – ۲۵
 • خلاقیت نمایشی: ۲۰ – ۳۰
 • خلاقیت موسیقی: ۲۰ – ۲۵
 • خواص مواد: ۱۰ – ۱۵

برای داشتن اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می کنم حتماً مقاله مشاوره کنکور هنر را هم مطالعه کنید.

میانگین درصدهای لازم برای قبولی فرهنگیان از رشته زبان

 • ادبیات: ۲۰ – ۳۰
 • عربی: ۲۰ – ۳۰
 • دینی: ۳۰ – ۴۰
 • زبان: ۴۰ – ۵۰
 • زبان تخصصی: ۳۰ به بالا

معرفی رشته های دانشگاه فرهنگیان

در زمینه رتبه و درصد که در بخش قبل صحبت کردیم، خوب است بدانید که برای قبولی فرهنگیان، زیاد نمی توان روی رتبه و درصد حساب کرد. زیرا قبولی در فرهنگیان به صورت دومرحله ای است ایه و علاوه بر قبولی در کنکور نیازمند قبولی در مصاحبه حضوری نیز هست که پیش تر درباره آن صحبت کردیم. این یعنی ممکن است یک نفر رتبه ۸۰۰ کسب کند اما در دانشگاه فرهنگیان قبول نشود و یک نفر دیگر در همان سال با رتبه ۲۰۰۰ قبول شود!

همچنین قبولی فرهنگیان استانی است، یعنی هر استان با توجه به نیازی که دارد هر سال ظرفیتش فرق میکند. پس نمی توان به صورت قطعی درباره رتبه و درصد نظر داد.

بگذریم… در این بخش قصد داریم درباره رشته های دانشگاه فرهنیگان به طور کامل صحبت کنیم که عبارتند از:

رشته های دانشگاه فرهنگیان برای انسانی

 • دبیری عربی
 • دبیری ادبیات فارسی
 • دبیری معارف
 • دبیری الهیات
 • دبیری تاریخ
 • امور تربیتی
 • جغرافیا
 • تربیت بدنی
 • دبیری جغرافیا
 • دبیری علوم اجتماعی
 • آموزش ابتدایی
 • مشاوره
 • آموزش و پرورش کودکان استثنایی
 • آموزش تربیت بدنی (دبیری ورزش)
 • رشته های دانشگاه شهید رجایی

رشته های دانشگاه فرهنگیان برای تجربی

 • دبیری زیست
 • دبیری شیمی
 • آموزش ابتدایی
 • آموزش و پرورش کودکان استثنایی
 • آموزش تربیت بدنی (دبیری ورزش)
 • رشته های دانشگاه شهید رجایی

رشته های دانشگاه فرهنگیان برای ریاضی

 • آموزش ریاضی
 • آموزش فیزیک
 • آموزش ابتدایی
 • تربیت‌بدنی
 • مهندسی برق
 • مهندسی خودرو
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مواد و متالوژّی
 • مهندسی ساخت و تولید
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی معماری
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی خودرو
 • آموزش و پرورش کودکان استثنایی
 • آموزش تربیت بدنی (دبیری ورزش)
 • رشته های دانشگاه شهید رجایی

رشته های دانشگاه فرهنگیان برای هنر

داوطلبان کنکور هنر برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان می بایست در رشته ارتباط تصویری یا گرافیک قبول شوند. آن ها می توانند به عنوان معلم هنر در مدارس یا دبیرستان ها مشغول به کار شوند.

رشته های دانشگاه فرهنگیان برای زبان

اگر داوطلب کنکور زبان تخصصی هستید تنها راه شما برای ورود به دانشگاه فرهنگیان قبولی در رشته دبیری زبان (رشته آموزش زبان انگلیسی) است.

نکات مهم برای شرکت در کنکور فرهنگیان

افراد به میزان سه برابر ظرفیت استخدام به مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد. در نتیجه مصاحبه حضوری در دانشگاه تربیت‌معلم اهمیت بسیار زیادی دارد، برای قبولی در این دانشگاه باید مجموع نمرات به‌شرط زیر باشد:

 1. مره آزمون کتبی ۷۰ درصد
 2. نمره مصاحبه حضوری ۳۰ درصد

باتوجه‌به این نکته که رشته‌های تربیت معدل نیمه‌متمرکز است، برای حضور در این رشته نیاز به مصاحبه و گزینش است. به همین جهت برخورداری از امتیازات گفته شده شانس شما را در قبولی این رشته بالا می‌برد.

زمان ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱ از روز یکشنبه ۱۱ بهمن‌ماه لغایت ۱۷ بهمن‌ماه است که باید در این مدت ثبت‌نام خود را تکمیل نموده.

پیشنهاد: بچه های تجربی، ریاضی یا انسانی اگر دوست دارید حتما معلم شوید پیشنهاد میکنم علاوه بر شرکت در کنکور رشته خود، در کنکور هنر و زبان هم شرکت کنید. در سالهای گذشته دانش آموزان زیادی را داشتیم که با اینکه مثلا رشته ریاضی بودند اما در کنکور زبان رتبه خوبی کسب کردند و دبیری زبان قبول شدند.

ورود به دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه شهید رجایی، خاص ترین دانشگاه فرهنگیان!

دانشگاه شهید رجایی وابسته به وزارت آموزش و پرورش است و نوعی دانشگاه فرهنگیان حساب می شود. بنابراین تمامی مزایای دانشگاه های فرهنگیان مثل حقوق گرفتن در دوران دانشجویی و … را دارد.

این دانشگاه از بهترین دانشگاه‌های دولتی کشور به شمار می‌رود و برای نخستین‌بار فعالیت خود را در سال ۱۳۵۳ آغاز کرد و در سال ۱۳۷۲ به‌صورت رسمی اقدام به پذیرش دانشجو کرد.

ویژگی های مشاوره کنکور دانشگاه فرهنگیان

بهترین تیم مشاوره کنکور فرهنگیان

پس از این که برخی از مهم ترین خصوصیات و ویژگی های کنکور و مشاوره کنکور فرهنگیان را بیان کردیم، حالا نوبه به آن می رسد که بهترین مشاور کنکور فرهنگیان را به شما معرفی کنیم.

دکتر محمد معین الدین پرافتخارترین و بهترین مشاور کنکور تربیت معلم در ایران است. وی مشاور رتبه های برتر در کنکور است. بسیاری فکر می کنند برای قبول شدن در رشته های مربوط به تربیت معلم باید در رشته انسانی یا در مدارس تیزهوشان یا مدارس خاصی درس بخوانند اما هر ساله در میان قبولی های مرکز مشاوره دکتر معین الدین در های مختلف همیشه تعداد زیادی از دانش آموزان مدارس عادی و بعضا با معدل های بسیار پایین قبول میشوند.

بیشتر مواقع ما دوست داریم قبل از انکه به طور رسمی کاری را شروع کنیم، در یک جلسه به‌طور رایگان فرصت آشنایی با خدمات مجموعه مورد نظر را داشته باشیم. به همین دلیل تیم ما تصمیم گرفته برای هر دانش آموزی که قصد کنکور دادن دارد یک جلسه مشاوره کنکور فرهنگیان رایگان داشته باشد تا شما نیز با نحوه کار ما آشنا شوید.

شماره مشاوره کنکور فرهنگیان

شماره مستقیم دکتر معین الدین: ۰۹۱۰۰۸۴۸۵۸۱ (لطفا فقط sms یا واتس اپ بدین – تماس نگیرید)

شماره منشی: ۰۹۱۳۰۰۱۰۴۱۳ (تماس در تایم اداری – واتس اپ ۲۴ ساعته)

پیشنهاد می کنم برای این که در رابطه با خدمات مشاوره رایگان کنکور تیم ما بیشتر بدانید، حتماً مقاله مشاور رایگان کنکور را هم مطالعه کنید.

اطلاعیه: به علت بالا رفتن حجم کاری، افتخار مشاوره تحصیلی کنکور انسانی در شیراز، مشهد، اصفهان، تهران که پیشتر به صورت حضوری انجام میشد را نداریم و دانش آموزان عزیز این شهر ها هم میتوانند در طرح مشاوره سالیانه کوچینگ دکتر معین الدین که به صورت آنلاین برگزار میشود ثبت نام نمایند. همچنین برای درخواست مشاوره رایگان می توانید فرم زیر را نیز تکمیل کنید تا مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کلام پایانی درباره مشاوره کنکور فرهنگیان

در این مقاله به طور کامل همه چیز را درباره مشاوره کنکور فرهنگیان مورد بررسی قرار دادیم و نکات مهمی درباره کنکور تبیت معلم بیان کردیم. چنانچه شما علاقه‌مند به شرکت در دانشگاه فرهنگیان هستید، بعد از مطالعه ین مقاله اگر سؤالی ذهنتان را مشغول کرد می‌توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به خوبی راهنمایی تان کنیم. موفق باشید.

سؤالات متداول مشاوره کنکور فرهنگیان

افراد متقاضی انتخاب رشته آموزش پرورش دانشگاه فرهنگیان از چه منبعی برای بهترین درصد قبولی این رشته باید استفاده کنند؟

درصدهای قبولی آموزش ‌و پرورش دانشگاه فرهنگیان در سالیان گذشته یک منبع مناسب برای اطلاع از میزان درصدهای قبولی این رشته است که در این مقاله به ‌طور مفصل ارائه شده است.

کارنامه و حداقل درصد موردنیاز برای متقاضیان رشته آموزش‌وپرورش دانشگاه فرهنگیان چقدر در روند قبولی تأثیرگذار است ؟

دانشجویان و متقاضیان می‌توانند با مطالعه اطلاعات کارنامه و کمترین میزان درصد گفته‌ شده در این مقاله برنامه‌ ریزی کنکور خود را به شکل بهتری انجام دهند.

میزان درصد دروس قبولی آموزش دانشگاه فرهنگیان بر اساس مشاوره کنکور فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۰ به چه شکل بوده است؟

میزان درصد دروس قبولی آموزش‌وپرورش دانشگاه فرهنگیان در سال اخیر بر اساس سهمیه مناطق مختلف فرق دارد که در این مطلب مقدار درصد دروس قبولی این رشته، در سه سطح سهمیه منطقه ۱ ، ۲ ، ۳ عرضه شده است.

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور کامپیوتر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید