مشاوره کنکور

0
1596
مشاوره کنکور

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها برای دانش آموزان سال آخر دبیرستان و هنرستان، کنکور سراسری و مسیر پرفراز نشیب آن است. تا آنجایی که عمدتاً خانواده‌ها نیز تحت‌تأثیر این مسئله قرار می‌گیرند. اولین قدم در این راه پرچالش اعتماد به توانایی‌های خود است و قدم بعدی برخورداری از یک راهنمای خوب در این زمینه است که مانند یک چراغ مسیر را برای شما روشن کند که بتواند انگیزه لازم را در شما ایجاد کند. داشتن یک مشاوره تحصیلی مناسب و استفاده از برنامه‌ریزی کنکور اصولی و منظم بسیار کمک‌کننده است. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم به طور کامل درباره موضوع دوم یعنی مشاوره کنکور صحبت کنیم و از اهمیت تاثیر یک مشاور کنکور خوب گرفته تا ویژگی ها و رشته های مختلف آن صحبت کنیم. پس حتماً تا پایان همراه ما باشید. در ویدئوی زیر نیز می توانید با بحث مشاوره کنکور به طور کامل و جامع آشنا شوید.

اهمیت مشاوره کنکور

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری یا کنکور فنی و… را دارند، از تجربه و تخصص کافی در زمینه‌های نحوه مطالعه درس، شیوه درست تست‌زنی، آشنایی با بهترین منابع کنکور، نحوه مدیریت زمان، اهمیت جمع‌بندی و مرور در ماه‌های پایانی، و مقدار بودجه لازم برای کنکور آگاهی لازم را ندارند.

به همین دلیل یک مشاوره کنکور می تواند داوطلبانی را که قصد شرکت در آزمون سراسری را دارند در تمام مراحل یاری کند. البته در مقاله اهمیت مشاور کنکور دلایل خیلی بیشتر و مفصل تری برای این موضوع به شما بیان کرده ایم که پیشنهاد می کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید. دانش آموزان دبیرستانی، داوطلبان پشت کنکوری، دانشجویان انصرافی دانشگاه ها، افراد میان‌سالی که قصد ادامه تحصیل دارند می توانند بهترین بهره را از یک مشاور کنکور خوب ببرند. حال این که چطور بهترین مشاور را انتخاب کنند را در ادامه به شما خواهیم گفت.

اهمیت مشاور کنکور

ویژگی های یک مشاور کنکور خوب

از آنجا که زمان داوطلبان برای حضور در جلسات کنکور محدود است و همچنین کنکور یکی از فرصت های مهم زندگی افراد محسوب می شود، در نتیجه نمی توان در این راه از مشاوران مختلف و شیوه های متفاوت استفاده کرد. در واقع استفاده از یک مشاور که در این زمینه تجربه کافی ندارد می تواند باعث جا ماندن شما از سایر داوطلبان شود. داوطلبان می توانند با بهره گیری از یک مشاور خوب تاثیر بسزایی در کسب بهترین رتبه کنکور را داشته باشند.

مشاوره هدیه رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از ثبت نام مشاوره کنکور، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی ما استفاده نمائید. کارشناسان آموزشی و مشاوره ای آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

بارز ترین ویژگی های یک مشاور

 • یک مشاور که از تجربه بالایی برخوردار باشد اولین قدم و مبنا را بر پایه شناخت توانایی ها و نقاط ضعف داوطلب قرار می دهد و شروع به تقویت نقاط قوت واصلاح نقاط ضعف می کند.
 • یک مشاور کنکور خوب هیچ گاه از برنامه از قبل نوشته برای متقاضیان خود استفاده نمی‌کند و برای هر فرد با توجه به توانایی خود برنامه لازم را طراحی می کند.
 • از دیگر مزایای یک مشاور خوب پیگیری مداوم و بررسی تغییرات مراجعه کننده،است. چنانچه برنامه ای که مشاور در اختیار شما قرار می دهد از استاندارد های لازم برخوردار باشد، باعث پیشرفت روز افزون شما می شود. مشاور این تغییرات را به طور مداوم بررسی می کند و توصیه لازم را در اختیار شما قرار می دهد. این مسئله باعث ایجاد انگیزه و شوق در فرد نیز می گردد و او را نسبت به آینده امیدوارتر می سازد.
 • یک مشاور غیر حرفه را می توان از رفتار هایی مانند سرکوفت زدن، ترساندن، ناامید کردن، بزرگنمایی بی مورد کنکور، سرسری گرفتن توانایی های داوطلب و بی توجهی به حرف های او، لحن خشک و آمرانه از یک مشاور حرفه ای تشخیص داد.
 • یک مشاور حرفه ای می تواند هم به صورت حضوری و هم به صورت مشاوره کنکور تلفنی، بهترین نتایج را برای دانش آموز خود رقم بزند.
در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور انسانی

ویژگی یک مشاور کنکور خوب

مشاوره کنکور رشته های مختلف

در ادامه درباره مشاور کنکور خاص هر رشته صحبت خواهیم کرد.

مشاوره کنکور تجربی

مشاور کنکور برای رشته های تجربی یکی از موارد مهم بشمار می آید. این گروه در رشته های پزشکی رقابت بین متقاضیان زیاد است. از آنجا که این رشته دارای درس های مختلفی است روش مطالعه در هر یک متفاوت است. مشاوره در این گروه به شما نحوه مطالعه در رشته مورد نظررا آموزش میدهند و می گویند برای هر رشته چه نوع منبعی را باید مطالعه کنند. همچنین داشتن برنامه ریزی مناسب یکی از روش های موثر در موفقیت است. یک برنامه مناسب باید طبق توانایی ها و استعداد های شما باشد. انتخاب منابع تستی مهم در موفقیت شما نقش بسزایی دارد که مشاور کنکور در این برنامه ریزی کمک بسزایی می کند.

پیشنهاد می کنم اگر می خواهید در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله مشاوره کنکور تجربی را هم مطالعه کنید.

مشاوره کنکور انسانی

برای قبولی در این رشته لازم است تا به شش نکته که در ادامه گفته می شود عمل کنید:

 1. آشنایی با رشته ای که می خواهید در آن قبول شوید
 2. بودجه بندی کنکور در رشته انسانی
 3. در نظر گرفت نفرات برتر در رشته انسانی
 4. نحوه برنامه ریزی در کنکور انسانی
 5. انتخاب بهترین منابع در کنکور
 6. نحوه صحیح مطالعه در کنکور رشته انسانی

در کنکور انسانی سه دفترچه در اختیار داوطلب قرار میگیرد: دفترچه دروس اختصاصی و عمومی و معارف و فقه. به این نکته توجه داشته باشید که دفترچه سوم به داوطلبانی که میخواهند در رشته معارف آزمون بدهند تعلق می گیرد. تمام این موارد را نیز مشاور کنکور انسانی در اختیار شما قرار خواهد داد.

پیشنهاد می کنم اگر می خواهید در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله مشاوره کنکور انسانی را هم مطالعه کنید.

مشاوره کنکور ریاضی

برای رسیدن به موفقیت انتخاب راه های گوناگون زمان بر است. با توجه به مسیر پر پیچ و خم کنکور باید از یک مشاور خوب در این زمینه کمک بگیرید. عواملی که باعث موفقیت در رشته ریاضی می شود:

 1. نحوه صحیح یادگیری وبازدهی ذهنی در کنکور ریاضی
 2. نحوه درست تست زنی در کنکور
 3. نحوه پیشرفت در آزمون های آزمایشی
 4. انتخاب راه های پر بازده برای روش های تستی

پیشنهاد می کنم اگر می خواهید در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله مشاوره کنکور ریاضی را هم مطالعه کنید.

مهم ترین نکات در برنامه ریزی کنکور

مشاوره کنکور فنی و حرفه ای

رشته فنی و حرفه ای از آن دسته رشته های محبوب میان داوطلبان است. متقاضیان باید حین انتخاب رشته ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را در نظر داشته باشند. چرا که آن هایی مدرک دیپلم رشته فنی را دارند در انتخاب رشته دچار مشکل می شوند. همچنین داوطلبان رشته فنی می توانند با اخذ مدرک پیش دانشگاهی در کنکور یکی از رشته های نظری شرکت کنند. رشته ها شاخه فنی و حرفه ای به دو گروه با کنکور و بدون کنکور تقسیم می شوند. رشته هایی که از متقاضی بیشتری برخوردار است لازم به شرکت در کنکور سراسری است. رشته ها که نیازمند کنکور هستند عبارت اند از:

 • تربیت بدنی
 • الکتروتکنیک
 • حسابداری
 • شبکه و نرم افزار
 • مکانیک خودرو
در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور هنر

یک مشاور کنکور خوب در این زمینه می تواند نقش مهمی در قبولی شما در رشته دلخواهتان و در یک دانشگاه دولتی خوب داشته باشد. پیشنهاد می کنم اگر می خواهید در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله مشاوره کنکور فنی حرفه ای را هم مطالعه کنید.

مشاوره کنکور فرهنگیان (رشته تربیت معلم)

برای قبولی در کنکور تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان یا شهید رجایی، باید برخی از شرایط لازم در هنگام آزمون و انتخاب رشته را داشته باشید. در صورتی که داوطلبان یکی از شرایط زیر را نداشته باشند نمی توانند در گزینش این رشته شرکت کنند. این شروط عبارت اند از:

 • داشتن حداقل معدل ۱۴ و بالاتر
 • دارا بودن حداکثر سن ۲۴ سال برای شرکت در آزمون
 • کسب تراز علمی ۶۵۰۰ و بالا تر
 • نداشتن تعهد خدمت و وابسته نبودن به مراکز استخدامی
 • نداشتن نقص عضو

پیشنهاد می کنم اگر می خواهید در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله مشاوره کنکور فرهنگیان را هم مطالعه کنید.

مشاوره کنکور هنر

رشته هنر نیز یکی دیگر از رشته های پرطرفدار است که متأسفانه کمتر به آن اهمیت داده می شود. پرمتقاضی ترین رشته های کنکور هنر عبارتند از:

 • سینما
 • طراحی صنعتی
 • بازیگری
 • عکاسی
 • نقاشی
 • گرافیک

این رشته ها اگر چه رقابت در آن ها کمتر است، اما به همان اندازه سختی های خود را دارند و نمی توان نقش مهم مشاور را در قبولی کنکور این رشته ها دست کم گرفت. پیشنهاد می کنم برای این که با این موضوع بیشتر اشنا شوید، حتماً مقاله مشاوره کنکور هنر را هم مطالعه کنید.

بهترین موسسه مشاوره کنکور

پس از همه توضیحاتی که درباره مشاوره کنکور خوب بیان شد، نوبت به آن می رسد که بهترین مشاور و موسسه مشاوره کنکور را به شما معرفی کنم.

موسسه آموتک یکی از معروف ترین و برترین موسسات مشاور کنکور در کشور می باشد که تا کنون دانشجویان بسیار زیادی را در این راه راهنمایی کرده و کمک کرده که رشته مناسب و دلخواه خودشان را پیدا کنند. همه مشاورین مجموعه ۳ ویژگی متمایز دارند:

 • مشاورین مجموعه در همان رشته، تحصیل کرده اند و اگر حرفی میزنند خود اولین نفری بودند که به آن عمل کرده اند و صحبت هایشان به هیچ وجه شعار نیست! آن ها خودشان مسیر قبولی در رشته دلخواه شما را همین چند سال پیش طی کرده اند بنابراین بهتر از همه به پیچ و خم این مسیر آگاهی دارند.
 • صرف قبولی آن ها در رشته های تاپ ملاک خوبی برای مشاور شدن نیست! تمامی مشاورین مجموعه زیر نظر دکتر معین الدین آموزش دیده و در دوره جامع آموزش تربیت مشاور تحصیلی زیر نظر کلینیک مشاوره و خدمات روانشناختی موج شرکت کرده اند.
 • مشاوران و منتورهای مجموعه همگی عاشق کمک کردن به دانش آموزان و کوچینگ تحصیلی می باشند. صلاحیت علمی و اخلاقی مشاوران مجموعه طی مصاحبه حضوری تایید شده است.
 • مشاوره هدیه رایگان

  شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از ثبت نام مشاوره کنکور، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی ما استفاده نمائید. کارشناسان آموزشی و مشاوره ای آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور حسابداری

معرفی دپارتمان مشاوره کنکور تجربی

منتور های رشته تجربی همگی از دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه اصفهان هستند.

معرفی دپارتمان مشاوره کنکور انسانی

منتور های رشته انسانی همگی از دانشجویان حقوق، فرهنگیان، روانشناسی و مشاوره دانشگاه اصفهان هستند.

معرفی دپارتمان مشاوره کنکور ریاضی

منتور های رشته ریاضی همگی از دانشجویان رشته های مهندسی دانشگاه صنعتی اصفهان هستند.

معرفی دپارتمان مشاوره کنکور هنر

منتور های رشته هنر همگی از دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان هستند.

مشاوره کنکور غیر حضوری

گروه آموزشی آموتک هر ساله با دعوت از بهترین مشاوران کنکور ایران در کلینیک مشاوره خود، توانسته رضایت دانش آموزان اصفهانی و اولیای آن ها را به دست آورد. در نتیجه برای این که دانش آموزان تمام کشور بتوانند به خوبی از خدمات این مجموعه بهره مند شوند، آموتک هر ساله با همکاری بهترین اساتید و مشاوران اقدام به برگزاری کلاس آنلاین کنکور می کند و بهترین کلاس های مشاوره کنکور غیر حضوری را برگزار می کند.

رادیو مشاوره کنکور

در این قسمت از سایت دکتر معین الدین، پادکست ها و فایل های صوتی به صورت رایگان قرار دارد و درواقع مشاوره رایگان کنکور است. در این پادکست ها دانش آموزان با لایف استایل کنکوری، روش مطالعه و تست زنی و نکات روانشناختی و انگیزشی آشنا میشوند.

قیمت مشاوره کنکور

هزینه مشاوره بسته به طرح انتخابی شما متفاوت است که در مقاله قیمت مشاوره کنکور آن ها را به طور مفصل شرح داده ایم؛ اما در این بخش نیز به طرح های مختلف آن اشاره می کنیم که عبارتند از:

طرح کوچینگ : شرکت در جلسات کوچینگ هفتگی با دکتر معین الدین

⭐⭐طرح کوچینگ + منتورینگ : مشاوره با دکتر معین الدین و منتور (۲جلسه کوچینگ و منتورینگ در هر هفته) + برنامه ریزی فردی + آزمون های فردی + پشتیبانی + کارگاه های ویژه والدین

بدون شک میتوان اذعان کرد که تیم مشاوره کنکور دکتر معین الدین تخصصی ترین گروه مشاوره در کنکور ایران است. این مجموعه در زمینه مشاوره تحصیلی رشته های تجربی، انسانی، ریاضی و هنر به صورت حضوری و غیرحضوری فعالیت دارد. تمامی مشاوران مجموعه زیر نظر دکتر معین الدین آموزش دیده و از رتبه های برتر کنکور در رشته خود می باشند.

برخی سوالات متداول درباره مشاوره کنکور

مشاوره کنکور چه وظیفه ای دارد؟

یک مشاور که از تجربه بالایی برخوردار باشد اولین قدم و مبنا را بر پایه شناخت توانایی ها و نقاط ضعف داوطلب قرار می دهد و شروع به تقویت نقاط قوت واصلاح نقاط ضعف می کند.

چطور مشاوره کنکور بگیرم؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام فقط کافیست نام و نام خانوادگی + مقطع و رشته تحصیلی خودتان را به شماره ۰۹۱۰۰۸۴۸۵۸۱ پیامک کنید.

در این مقاله درباره مشاوره کنکور چه رشته هایی صحبت می شود؟

ما در این مقاله درباره تمام رشته های موجود، از نظری گرفته تا فنی و فرهنگیان و… به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

نکته پایانی درباره مشاور کنکور

 در این مقاله درباره مشاور کنکور و مراحل آن و مشاوره کنکور در رشته‌های مختلف صحبت کردیم و نکات مختلفی را مورد بررسی قرار دادیم. چنانچه بعد از مطالعه این مطالب سؤالی ذهن شما را درگیر کرد، حتماً در بخش نظرات با ما در میان بگذارید و یا فرم مشاوره رایگان کنکور را تکمیل کنید. موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید