قیمت مشاور کنکور

0
1719
عکس-شاخص-های-دکتر-معین-10

با توجه‌ به شرایط اقتصادی، بسیاری از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری برای موفقیت در کنکور سراسری به دنبالی راهی هستند تا با کم‌ترین هزینه موفق به انتخاب یک مشاور کنکور خوب باشند و با توجه‌ به شرایط کرونا در این دو سال اخیر، بیشتر داوطلبان سعی دارند از مشاوران تلفن بهره‌مند شوند تا خطر ابتلا به بیماری را به حداقل برسانند. با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را از قیمت مشاوران و جزئیات آن آشنا کنیم.

نحوه قیمت‌گذاری مشاوران به چه صورت تعیین می‌شود

اگر جلسات مشاوره بر پایه روان‌شناسی باشد، قیمت آن را سازمان نظام روان‌شناسی کشور تعیین می‌کند که با توجه‌ به دارا بودن مدرک ارشد یا دکترا و تعداد جلسات مشاوره که زمان آن از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه است قیمت آن متفاوت است.

جلسات مشاور انفرادی بهتر است

اما چنانچه مبحث مشاوره برپایی برنامه‌ریزی درسی و تحصیلی باشد، قیمت آن با توجه‌ به مواد زیر تعیین می‌شود:

 • محاسبه قیمت مشاوره کنکور بر اساس جلسه‌ای: قیمت مشاور و برنامه‌ریز در این مورد بر اساس تعداد جلسات تعیین می‌شود که در تهران به علت گستردگی ممکن است تا جلسه‌ای یک میلیون نیز توسط بعضی از مشاوران تعیین شود.
 • محاسبه قیمت مشاوره تحصیلی بر حسب هفته: بعضی از مراکز کنکور قیمت‌ها را بر اساس حضور هفتگی تعیین می‌کنند. با توجه‌ به این موضوع تعداد دانش‌آموزانی که به این مراکز مراجعه می‌کنند بالا است و برنامه‌ها از قبل مشخص است. اما برجی آموزشگاه‌ها برای بازدهی بهتر جلسات را بصورت انفرادی بر اساس ویژگی‌های درسی هر فرد برنامه‌ریزی می‌کنند.
 • تعین قیمت مشاور بر اساس جلسات ماهانه: این روش از بهترین نوع قیمت‌گذاری در جلسات مشاوره است. به این شکل شما اگر در ماه اول به آن بازدهی دلخواه نرسید می‌توانید در ماه دوم ادامه ندهید. این روش از این جهت اهمیت دارد که برای رسیدن به نتیجه دلخواه در درس موردنظر حداقل زمان لازم ۳ هفته است و شما کمتر از این زمان نمی‌توان تشخیص داد که به هدف خود رسیده‌ای یا نه.
 • محاسبه قیمت مشاوره بصورت سالانه: این روش بدترین نوع در قیمت‌گذاری است. چرا که ما اگر به هر دلیلی از مشاور خود راضی نباشید هزینه شما پس داده نمی‌شود. در نتیجه مشاوران مجبورند به‌ خاطر حضور مداوم شما نکات آموزشی را بصورت یکباره به شما نگویند. تا از کنسل شدن جلسات جلوگیری کنند.
در ادامه بخوانید:  مشاور کنکور تربیت بدنی

پارامترهایی که توسط آن قیمت مشاور تعیین می‌شود

برای انتخاب یک مشاور تحصیلی باید پارامترهای زیر را در نظر داشت تا بتوان در این راه به موفقیت دست پیدا کرد این پارامترها عبارتند از:

 1. مشاوره با افراد کارشناس و تحصیل‌کرده در حوزه مشاوره و روان‌شناسی: هرچقدر که آن فرد رتبه خوبی آورده باشد و دانشجو پزشکی یا هر رشته و دانشگاه برتری باشد مشاوری باتجربه نیست و نمی‌تواند در خیلی از موارد به شما راهنمایی درستی بدهد. در انتخاب مشاور باید به این نکته توجه کنید که مشاور شما حتماً تخصص کافی در زمینه رشته مربوطه و تجربه مافی را داشته باشد.
 2. ارائه خدمات مشاوره‌ای: در انتخاب مشاور خود توجه داشته باشید چه خدماتی را بصورت رایگان دریافت می‌کنید. شما در جلسات مشاوره خدماتی را دریافت می‌کنید که این خدمات بر قیمت مشاوره تأثیر می‌گذارد. داشتن دفتر برنامه‌ریزی، معلم خصوصی خوب، کلاس‌های رفع اشکال، منابع کمک‌ آموزشی و …چنانچه در جلسات مشاوره این خدمات بصورت رایگان در اختیار شما قرار بگیرید بر قیمت مشاور تأثیر می‌گذارد.
 3. تعداد جلسات مشاوره در ماه: تعداد جلسات تشکیل شده برای شما در قیم مشاور تأثیر می‌گذارد برای مثال بعضی از مشاوران در ماه ۲ جلسه، برخی ۳ جلسه و برخی ۴ جلسه در ماه برگزار می‌شود بهترین نوع مشاور این است که شما هفته‌ای یک جلسه در ماه چهار جلسه مشاوره داشته باشید.
 4. جلسات مشاوره گروهی یا فردی: بعضی از مشاوران جلسات گروهی و بعضی جلسات مشاوره را بصورت فردی برگزار می‌کنند. اما ازآنجاکه ویژگی‌های تحصیلی و استعدادهای هر فرد با دیگری متفاوت است بهتر است جلسات بصورت انفرادی برگزار شود.
 5. مدت‌ زمان جلسه مشاوره: مدت‌ زمان مشاوره برای هر فرد از ۳۰ دقیقه تا گاهی اوقات چند ساعت متغیر است. ازآنجاکه جلسه مشاوره ۳۰ دقیقه بسیار کم است و جلسات چند ساعته نیز بیشتر بصورت همایش‌های گروهی است. بهترین زمان برای مشاوره هر فرد، ۶۰ الی ۹۰ دقیقه است تا مشاور زمان لازم را داشته باشد تمام جنبه‌ها را بررسی کند. ایده‌آل‌ترین مشاوره در ماه چهار جلسه نود دقیقه‌ای است.
در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور ارشد

تکنیک های تست زنی در کنکور

 • علامت گذاری سوالات وقت گیر: برای مثال برای سوالات که تا کنون مطالعه نکرده ای علامت ضبدر و برای سوالاتی که پاسخ آنها را فراموش می کنید ستاره بگذارید.
 • مدیریت زمان:سعی کنید به سوالات با توجه به زمانی که سازمان سنجش برای شما در نظر گرفته جواب بدید تا با کمبود وقت مواجه نشوید.
 • روش ساده به دشوار: سعی کنید در هر مبحث از سوالات ساده شروع کنید.
 • حذف گزینه غلط:گزینه هایی که مطمئن هستید اشتباه هستند را حذف کنید.
 • هدف گذاری:هدف گذاری را قبل از شروع در جلسه آزمون شروع کنید.
 • -دقت در مضمون: در خواندن سوالات دقت کنید زیرا جواب بیشتر آنها در آن نهفته است.
 • -تشابه جواب ها: ممکن است در سوالات دو گزینه کاملا متفاوت با جواب یکسان داشته باشیم.
 • اصل تساوی

مشاور حضوری بهتر است یا تلفنی

جلسات مشاوره می‌تواند به هر دو صورت انجام شود. امروزه با توجه‌ به گسترش شبکه‌های اجتماعی بیشتر از مشاوره‌های تلفنی استفاده می‌کنند. از ویژگی‌های این امر همه داوطلبان می‌توانند از مشاوران در سراسر کشور بهره‌مند شوند. همچنین برگزاری جلسات می‌تواند بصورت غیرحضوری باشد که هم ارزان‌تر است و هم در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند و نیازی به زمان رفت‌وآمد نیست

نقش مشاور در کاهش هزینه ها

آیا قیمت مشاوره برای هر رشته متفاوت است

قیمت برای همه رشته‌ها کسان است عواملی که باعث تغییر قیمت می‌شود، طرح انتخابی شما و نیاز داوطلب بستگی دارد.

مشاوره رایگان کنکور

مشاور و برنامه‌ریزی فواید بسیاری دارد. مشاوره رایگان آزمون سراسری گروه‌های آزمایشی مختلف باعث می‌شود تا شما استعدادهای خود را کشف کرده، در صورتی که ممکن است قبلاً نسبت به آن بی‌اعتنا بوده‌اید. با شرکت در این جلسات رایگان مشاوره شخص به اشکالات خود در روش مطالعه درسی یا روش مطالعه کنکور پی برده و می‌تواند آنها را رفع کند و مشاور نحوه درست مطالعه و تست‌زنی را آموزش می‌دهد.

اهمیت مشاور رایگان

سوالات متداول درباره قیمت مشاور کنکور

آیا قیمت مشاوره برای هر رشته متفاوت است؟

قیمت برای همه رشته‌ها کسان است عواملی که باعث تغییر قیمت می‌شود، طرح انتخابی شما و نیاز داوطلب بستگی دارد.

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور هنر

مشاور حضوری بهتر است یا تلفنی؟

امروزه با توجه‌ به گسترش شبکه‌های اجتماعی بیشتر از مشاوره‌های تلفنی استفاده می‌کنند.

نحوه قیمت‌گذاری مشاوران به چه صورت تعیین می‌شود؟

اگر جلسات مشاوره بر پایه روان‌شناسی باشد، قیمت آن را سازمان نظام روان‌شناسی کشور تعیین می‌کند که با توجه‌ به دارا بودن مدرک ارشد یا دکترا و تعداد جلسات مشاوره که زمان آن از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه است قیمت آن متفاوت است.

کلام پایانی

در این مقاله با قیمت مشاوره و عوامل تأثیرگذار بر قیمت و نحوه انتخاب بهترین مشاور صحبت کرده‌ایم چنانچه در ابن باره سؤالی داشتید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید، تا شما را در این امر یاری کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید