مشاوره کنکور تجربی

0
1144
مشاوره کنکور تجربی

داشتن یک مشاور کنکور تجربی کاربلد و حرفه ای یکی از لازمه های دانش آموزان برای موفقیت در کنکور تجربی است. رشته تجربی پرجمعیت ترین و پرطرفدارترین گروه آزمایشی در آزمون سراسری است و به علت همین رقابت سنگین و فشرده داوطلبان کنکور تجربی اهمیت استفاده از یک مشاوره کنکور تجربی مجرب دوچندان است. رقابت اصلی در رشته تجربی برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی ها (پرستاری، فیزیوتراپی، رادیولوژی و…) است. در این مقاله می‌کوشیم تا اهمیت انتخاب مشاور در کنکور تجربی، چه عواملی سبب موفقیت می‌شود، ویژگی های مشاور کنکور خوب، زمان برگزاری کنکور تجربی ۱۴۰۱، ضرایب دروس در کنکور تجربی و… را برای شما مطرح کنیم؛ حتماً تا انتها با ما همراه باشید.

همچنین در ویدئوی زیر نیز می توانید درباره اهمیت مشاور کنکور تجربی خوب و حرفه ای اطلاعات کاملی کسب کنید.

اهمیت مشاوره کنکور تجربی

داشتن یک برنامه‌ریزی شخصی ویژه رشته تجربی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که یک مشاور کنکور تجربی می‌بایست انجام دهد. برنامه‌ریزی باید متناسب با شرایط هر دانش‌آموز تنظیم گردد. به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان یک برنامه از قبل آماده شده به دانش‌آموزان داد چرا که شرایط هر دانش‌آموز با دیگری متفاوت است. بنابراین مشاورین حرفه ای باید طی تماس‌های هفتگی با دانش‌آموز، پس از بررسی وضعیت وی در درس‌های مختلف، بررسی درصدهای وی در آزمون‌های هفتگی و گزارش کارهای ثبت شده در دفتر برنامه‌ریزی، برنامه بعدی را تنظیم کند.

شما با برخورداری از یک مشاور خوب، می توانید با اصول و تکنیک برنامه‌ریزی به خوبی آشنا شوید و بهترین برنامه را داشته باشید. برای مثال درس‌های عمومی و تخصصی هرکدام تکنیک خاص خود برای تست‌زنی را دارند و یادگیری این امر امکان‌پذیر نیست مگر با راهنمایی یک مشاور خوب. در ادامه در این رابطه بیشتر صحبت خواهیم کرد. اما پیشنهاد می کنم برای این که در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله اهمیت مشاوره کنکور را هم مطالعه کنید.

اهمیت مشاور کنکور تجربی

مشاور کنکور تجربی برای چه کسانی مفید است؟

 1. تمامی داوطلبان رشته ریاضی و انسانی که فارغ التحصیل شده اند می توانند در کنکور تجربی شرکت کنند.
 2. داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را در شهریور همان سال گرفته اند.
 3. داوطلبانی که بعد از مدتی از درس فاصله گرفته اند و دوباره قصد شرکت در کنکور و ادمه تحصیل را دارند.
 4. داوطلبانی که می خواهند برای مهک زدن خود به صورت آزمایشی در کنکور شرکت کنند.

دقت داشته باشید که چون تمام این افراد می توانند در کنکور تجربی شرکت کنند، در نتیجه نیاز به مشاوره کنکور تجربی نیز دارند.

ویژگی‌های یک مشاور کنکور تجربی چیست؟

به طور کلی در بین تمامی دانش‌آموزان رشته‌های مختلف، اعتماد به نفس دانش‌آموزان رشته تجربی برای کسب رتبه برتر در کنکور، به مرور زمان بسیار کاهش می‌یابد. از مهم‌ترین دلایل این موضوع می‌توان به حجم بالای مطالب برای مطالعه و فراموشی زود هنگام اشاره کرد. همچنین با تست‌زنی‌های ضعیف و اشتباه، شدت این موضوع بیشتر خواهد شد. برای افزایش اعتماد به نفس، باید با یک مشاوره کنکور تجربی مناسب، درصدگذاری منطقی برای او انجام شده و بعد از انجام این درصدگذاری، راه رسیدن به این هدف هموارتر می‌شود. در واقع مشاور کنکور باید سردرگمی دانش‌آموز را تا حد زیادی برطرف کرده و با یک برنامه‌ریزی مناسب، میزان مطالعه و اعتماد به نفس او را افزایش دهند. به طور کلی،  بهترین مشاور کنکور دارای ویژگی‌های زیر خواهد بود:

 • یک مشاور خوب باید تمامی تغییرات کنکور تجربی پیش رو را با کنکورهای گذشته دانسته و آن‌ها را آنالیز و بررسی کند.
 • مشاور کنکور تجربی باید منابع تمامی موسسه‌های آموزشی نظیر گاج، قلم‌چی، خیلی سبز، مبتکران، مهر و ماه، نشر الگو و غیره را بررسی کرده و به آن‌ها مسلط باشد تا بتواند بهترین منبع را برای هر یک از دروس انتخاب کرده و به داوطلب معرفی کند.
 • مشاوران با تجربه، نقاط ضعف و قوت دانش‌آموز خود را شناسایی می‌کند. در نهایت نقاط قوت را تثبیت و با استفاده از روش‌های مناسب و ابزارهای مختلف، نقاط ضعف را برطرف خواهد کرد.
 • مشاوران کنکور تجربی در واقع یک متخصص در امر برنامه‌ریزی هستند. برنامه‌ریزی آن‌ها به گونه‌ای است که تمامی استعدادها و توانایی‌های داوطلب را در نظر گرفته و بیشترین بازدهی را برای او خواهد داشت.
 • مشاوره کنکور تجربی بهتر است به صورت گروهی و چند نفره انجام شود تا هر یک از اعضای تیم در یک زمینه خاص، بهترین مشاوره و برنامه‌ریزی را ارائه دهند. این تیم به یک مدیر توانمند و کاردان احتیاج دارد تا بهترین روش‌های مشاوره را با دیگر اعضای گروه پایش کرده و داوطلب را به هدف خود برسانند.
 • سابقه و رزومه مشاور در امر مشاوره و برنامه‌ریزی بسیار موثر خواهد بود. اصولاً مشاوران با تجربه، رزومه قوی داشته و اغلب دانش‌آموزان آن‌ها، رتبه‌های تک رقمی و برتر دارند.
 • بهترین مشاور کنکور تجربی باید مطابق با سطح دانش‌آموز و تراز او در آزمون‌های آزمایشی، برنامه‌ریزی هفتگی انجام دهد تا در آخر هفته میزان پیشرفت دانش‌آموز مشخص شود.

مهم ترین ویژگی مشاوره کنکور تجربی

وظایف مشاور کنکور تجربی

در ادامه چند مورد از مهم ترین وظایفی که یک مشاور کنکور حرفه ای دارد را به طور کامل بیان کرده و توضیحات مفصلی را درباره آن ها ارائه خواهیم کرد. همچنین با گوش دادن به صحبت های دکتر معین الدین در صوت زیر، می توانید به اهمیت این موضوع بیشتر پی ببرید و بهتر بدانید که برای قبولی در کنکور چرا به مشاوره احتیاج دارید.

مشاوره کنکور هفتگی و ارائه راهکار

داشتن یک مشاور در هر زمینه‌ای می‌تواند مشکلات شما را با سرعت برطرف کند و به شما آرامش دهد. در هر کاری اگر مشورت کنیم و از تجربه افراد موفق در آن حوزه استفاده کنیم، مسلماً مسیر روشنی برای موفقیت پیشرو داریم.

یکی از وظایف مشاور کنکور تجربی این است که در هر جلسه مشاوره به سؤالات دانش‌آموز در زمینه کنکور پاسخ دهد؛ چرا که در سال کنکور سردرگمی و استرس علت اصلی عدم دستیابی به رشته‌های تاپ است. یک مشاور کنکور مجرب و حرفه‌ای به‌تمامی سؤالاتی که در ذهن دانش‌آموز است پاسخ می‌دهد و او را از سردرگمی نجات می‌دهد.

اهمیت داشتن مشاور

مشاوره انتخاب بهترین منابع

همان طور که در مقاله مشاوره کنکور انسانی هم گفتیم، انتخاب بهترین منابع کنکور متناسب شرایط هر دانش‌آموز یکی از اقداماتی است که مشاور کنکور می‌بایست در همان جلسات ابتدایی انجام دهد تا دانش آموزش ازروی منابع شروع به تست‌زنی کند. یکی از علت‌های اصلی شکست دانش‌آموزان در کنکور، عدم استفاده از منابع متناسب با سطح و وضعیت و نیازهای آن ها است.

منبع آموزشی و منبع تستی دانش‌آموز می‌بایست در یک سطح باشد؛ به‌طوری‌که دانش‌آموز با مطالعه ازروی منبع آموزش خود بتواند به بخش زیادی از سؤالات منبع تستی خود جواب دهد.

برخی دانش‌آموزان نیاز به کتاب تستی دارند که علاوه بر تست‌های استاندارد، درس‌نامه‌های مناسبی هم داشته باشد تا بتوانند علاوه بر رفع نیازهای تستی خود از همان کتاب آموزش هم ببیند. برخی دیگر از بهترین دبیران کنکور استفاده می‌کنند و نیاز به درس‌نامه ندارند بلکه نیازمند کتاب تستی هستند که تست‌های قوی داشته باشد.

مشاوره کنکور تجربی چه راهکارهایی ارائه می‌دهد

مشاوره انتخاب کلاس‌های کنکور آنلاین یا حضوری

مشاور کنکور خوب، تدریس بهترین اساتید کنکور ایران را رصد می‌کند و با مقایسه آن‌ها و درنظرگرفتن سلیقه و سبک یادگیری دانش‌آموز در درس‌هایی که دانش آموز ضعف دارد بهترین کلاس کنکور را معرفی می کند.

در ادامه بخوانید:  مشاوره رایگان کنکور

برنامه‌ریزی برای تک‌تک ساعات روز

یکی از وظایف بهترین مشاور کنکور تجربی مثل مشاوره کنکور ریاضی، برنامه‌ریزی درسی متناسب با شرایط هر دانش‌آموز است. ما در تیم مشاوره دکتر معین الدین برای هر دانش آموز به صورت خصوصی برنامه ریزی می کنیم. برنامه هر دانش آموز مختص او می باشد و به صورت کاملا شخصی برای او نوشته میشود. (هر داوطلب یک مشاور کنکور خصوصی دارد)

مشاور کنکور تجربی هر هفته با دانش آموز تماس می گیرد و با توجه به تایم های بیدارشدن و خوابیدن، مدرسه و کلاسهای کنکور و… هر دانش آموز برای او بهترین برنامه ریزی درسی را انجام می دهد به طوری که دانش آموز بتواند هم به برنامه مدرسه، هم به برنامه کلاس های کنکور و هم به بودجه بندی آزمون آزمایشی خود برسد.

برنامه ریزی کنکور تجربی می بایست همه فعالیت های دانش آموز در سال کنکور را فرا بگیرد و دانش آموز بتواند با اعتماد کردن به مشاور خود قبولی در رشته های تاپ تجربی را تضمینی بداند. در یک برنامه ریزی درست زمان های استراحت و تفریح هم در نظر گرفته می شود.

مشاوران و دستیاران برنامه ریزی دکتر معین الدین همگی از رتبه های برتر کنکور در سال های اخیر و دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی هستند. بدون شک کسانی می توانند در مسیر قبولی در رشته های تاپ کمکمان کند که خودشان این مسیر را با موفقیت پشت سر گذاشتند و اگر توصیه ای می کنند خودشان به آن عمل کرده و نتیجه گرفتند و بهترین مشاور کنکور پزشکی هستند.

با توجه به اینکه مشاورین مجموعه، همگی از رتبه های برتر کنکور تجربی در سال های اخیر هستند با روند و توزیع هر درس در آزمون سراسری آشنایی دقیق و کامل دارند، بنابراین می توان تضمین داد با انجام توصیه ها و راهنمایی های آنها حتماً نتیجه میگیرید.

مشاوره کنکور تجربی تلفنی بهتر است یا حضوری

آنچه که در یک برنامه‌ریزی کنکور حائز اهمیت است، نشان‌دادن راه مناسب با شرایط شما است. عواملی که باعث موفقیت شما می‌شوند عبارت‌اند از:

۱- عوامل حواس‌پرتی را شناسایی کنید

اولین شرط برای مطالعه کنکور، انتخاب محیط مناسب برای مطالعه است. چنانچه از نظر فیزیکی در مکان مناسبی هستید، تمام عوامل مزاحم را از خود دور کنید. عامل حواس‌پرتی یکی از مواردی است که در مشاوره‌های کنکوری زیاد به آن اشاره می‌شود. تکنیکی که باید اجرا کنید این است که تمام مواردی که باعث حواس‌پرتی شما می‌شود را در جایی یادداشت کنید و در طول روز زمانی را برای فکرکردن به آن اختصاص دهید.

اولین شرط برای مطالعه کنکور

۲- قبل از انجام هر کاری منابع حذفیات را مشخص کنید

نکته بسیار مهمی که باعث ناامیدی داوطلبان می‌شود و از آن بی‌اطلاع هستند، جمع‌آوری تمام منابع و جزوه‌های کنکور که باعث اضطراب آنها می‌شود. باتوجه‌به توصیه رتبه‌های تک‌رقمی رشته تجربی، این است که باید بتوانند با تکنیک درست تست‌زنی بهترین استفاده را از این منابع داشته باشند. نکته مهم در این روش برای جلوگیری از اضطراب و ناامیدی فهرست حذفیات کنکور سراسری رو طبق آمار اعلامی به دست بیاورید. برای این که نکات حذف کردن و خلاصه نویسی را بهتر بدانید، حتماً ویدئوی زیر را که از زبان دکتر معین الدین، یکی از بهترین مشاوره کنکورهای ایران بشنوید.

۳- شناسایی نقاط ضعف و قوت

چنانچه اگر موفق به کسب یک رتبه خوب در یکی از رشته‌های تجربی نشده‌اید، بهتر است این مسیری که رفته‌اید را یک‌بار مرور کند و جاهایی که اشتباه کرده‌اید را شناسایی کنید. سعی کنید نقاط قوت خود را بشناسید و از آنها بیشتر استفاده کنید و فقط روی نقاط ضعف متمرکز نشوید.

۴- برطرف‌کردن اشکال

بعد از شناسایی نقاط ضعف و قدرت خود، حالا وقت آن رسیده که هدفمند حرکت کنید و درس‌هایی که در آن تسلط کافی را ندارید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید.

۵- شیوه درست تست‌زنی را یاد بگیرید

یکی از وظایف مشاور کنکور این است که تکنیک هر درس را با توجه سطح دانش آموز ارائه دهد. چناچه در درسی ضعیف هستید، به شما پیشنهاد میشود در مواقع تست زنی از تست های ساده شروع کنید و بعد سراغ تست های دشوار برئید تا باعث دلسردی شما نشود.

وظایف مشاور کنکور

۶- زمان‌بندی صحیح داشته باشید

ازآنجاکه ضرایب کنکور باتوجه‌به انتخاب گروه تعین می‌شود، شما باید به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر درس باید به تراز نیز اهمیت دهید. باید به گونه این زمان‌بندی کنید که مطالعه تمام دروس را انجام دهید و تسلط شما روی هر مطلب باتوجه‌به ضرایب آن باشد به‌گونه‌ای که برای درس‌هایی با ضریب بالا بیشتر وقت بگذارید.

۷- دروس عمومی را به‌خوبی مطالعه کنید

۴۰ درصد از موفقیت شما در کنکور متعلق به دروس عمومی است؛ بنابراین یک مشاور کاربلد علاوه بر تمرکز بر روی دروس تخصصی به دروس عمومی نیز اهمیت می دهد. بنابراین باید در طول روز یک تا دوساعت را به خواندن درس های عمومی اختصاص داد. از درسهای عمومی به عنوان یک زنگ تفریح بین دروس خصوصی استفاده کنید.

۸- تنظیم سرعت

باتوجه‌به اینکه مسیر رسیدن تا کنکور یک‌ساله است، به همین دلیل رعایت تناسب و تعادل در این مورد بسیار مهم است.

مشاوره کنکور تجربی چه می گوید

۹- کیفیت را فدای کمیت نکنید

کیفیت در مطالعه از اهمیت بالایی برخوردار است، شما باید بتوانید به درس موردنظر تسلط کافی داشته باشید.

۱۰- همراه با مشاور کارنامه‌های کنکور را بررسی کنید

برای مثال اگر هدف شما قبولی در رشته پزشکی است کارنامه افرادی موفق در این رشته را بررسی کنید.

آزمون های هفتگی

فقط خواندن و تست زدن کافی نیست! یکی از گام های مهم برای موفقیت در کنکور آزمون دادن است. دانش آموزانی که در طرح مشاوره کنکور تجربی آموتک ثبت نام میکنند از تک تک مباحثی که تمام می شود آزمون می دهند. میزان یادگیری این مباحث توسط مشاور آنالیز می شود و در دفتر برنامه ریزی دانش آموز ثبت می گردد.

مشاور کنکور تجربی برای هر درس شما راهکار جامع و سریع ارائه می دهند تا در آزمون های بعدی افزایش درصد داشته باشید. مثالی از ارزیابی و آنالیز دانش آموزان با آزمون:

کسب میانگین درصد های بالای ۷۰ درصد در آزمون های مشاوره ای دکتر معین الدین برای دانش آموزان نشان دهنده روند و روش مطالعه درست است. میانگین درصد زیر ۴۰ درصد نشان‌دهنده اشکال در فرایند آموزش دانش آموز است و…

تذکر: شرکت کردن در آزمون های هفتگی تیم مشاوره دکتر معین الدین برای دانش آموزان ثبت نامی در همه طرح ها واجب است اما کافی نیست! دانش آموزان موسسه می بایست در آزمون های آزمایشی همچون قلم چی یا گزینه دو شرکت نمایند.

گام های مهم برای موفقیت در کنکور

معایب برنامه ریزی آزمون آزمایشی

 • معمولاً آزمون های ازمایشی سوال های استاندارد و برنامه ریزی منطقی ندارند و این امر باعث سرد گمی داوطلب می شود.
 • در ازمون های ازمایشی یک برنامه برای تعداد زیادی داوطلب اجرا می شود، در صورتی ممکن است برای افراد زیادی قابل استفاده نباشد.

بهترین مشاوره کنکور تجربی

پشتیبانی و پیگیری روزانه

تا حالا برای خودتان برنامه نوشته اید؟ برنامه ای که خودمان برای خودمان مینویسیم ضمانت اجرایی ندارد! یعنی برنامه را می نویسیم و بعد از مدتی می گوییم: درسته که من نوشتم از ساعت ۴ تا  ۵/۵ فیزیک کار می کنم اما الان حسش نیست و بجاش زیست میخونم! یا اصن کلاً نمیخونم!! کی به کیه؟! خودم برنامه نوشتم خودمم تغییرش میدم!

مشکل دیگری که برنامه ریزی برای خودمان دارد این است که غالباً وقتی خودمان برای خودمان برنامه ریزی می کنیم یک سری درس هایی را که دوست داریم بیشتر میخوانیم و درس هایی که دوست نداریم را کمتر و تعادل مطالعاتی را رعایت نمی کنیم. تا حالا به این موضوع دقت کرده بودید؟ حالا شما تعادل مطالعاتی دارید؟

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور انسانی

اینجاست که مشاور کنکور تجربی به صورت خصوصی به شما کمک می کند که به برنامه صحیح پایبند باشید. چون هر روز از شما گزارش کار خواشته و رصدتان میکند و بدین ترتیب نمیتوانید از برنامه ریزی فرار کنید!

مشاوره کنکور تجربی به صورت خصوصی به شما کمک می کند که به برنامه صحیح پایبند باشید

برنامه‌ریزی مشاوره کنکور تجربی

برای دانش‌آموزان در نیمسال‌ها و بخش‌های مختلف سال، برنامه‌ریزی‌های متفاوتی انجام می‌شود. و شامل موارد زیر است.

نیمسال اول سال آخر یا دوازدهم

دانش‌آموزان در نیمسال اول به دو دسته کلی تقسیم خواهند شد.

 1. دانش‌آموزانی که تابستان خوبی داشته‌اند:
 • دانش‌آموز باید تمامی درسی که معلم در روز می‌دهد را در همان روز مطالعه کرده و خلاصه ‌برداری کند.
 • در طول روز و یا در شب، تایم مشخصی را به مرور آنچه در تابستان خوانده شده، اختصاص داده شود.
 • در برنامه شبانه باید مرور و مطالعه لغات عربی و انگلیسی جا داده شود.
 • در آخر هفته، دانش‌آموز باید به مرور و تست‌زنی دروس پابه بپردازد. همچنین خلاصه‌برداری‌های طول هفته را نیز مرور کند.
 • در صورتی که دانش‌آموز در آزمون آزمایشی شرکت می‌کند، باید برای آن نیز برنامه‌ریزی کند. دروس مربوط به آزمون خوانده شده و آزمون قبلی نیز تحلیل شود.
 • بهتر است کلاس‌های فوق برنامه اضافی تا حد امکان حذف شوند، زیرا بیشتر از آنکه سودی برای دانش‌آموز داشته باشد، موجب کلافه شدن آن خواهد شد.
 • اگر سرعت مطالعه دانش‌آموز در تابستان کند بوده است، احتمالاً دو دلیل دارد. اول اینکه ممکن است خسته شده باشد و دومی سردرگمی در برنامه‌ریزی خواهد بود. برای حل شدن این دو مورد می‌توان از مشاوره کنکور تجربی استفاده کرد.
 • به هیچ عنوان دانش‌آموز نباید با کسانی که بی‌خیال درس و مطالعه هستند، رفت و آمد داشته باشند. بهتر است در این مدت برای خود محدودیت‌هایی تعیین کند.

نکات درس خواندن برای کنکور تجربی

 1. دانش‌آموزانی که تابستان خوبی نداشته‌اند:
 • در وهله اول دانش‌آموز باید خونسردی خود را حفظ کرده و ۴ مورد ابتدایی که برای دانش‌آموزانی که تابستان خوبی داشته‌اند، گفته شد را اجرا کنند.
 • دانش‌آموز باید هرچه سریع‌تر کنترل اوضاع را به دست گرفته و با یک برنامه‌ریزی منظم و منسجم، عقب‌افتادگی خود را جبران کند. در این مرحله، یک مشاوره کنکور تجربی متخصص می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.
 • در صورتی که دانش‌آموز در آزمون آزمایشی شرکت کند، راه بسیار سختی خواهد داشت، زیرا سرعت پیشرفت این آزمون‌ها بسیار زیاد است. ممکن است دانش‌آموز دائماً عقب افتاده و تراز کمی بدست آورد. بهتر است هدف‌گذاری خود را در این آزمون‌ها تغییر دهد، به طور مثال در یک آزمون تنها به دروس تخصصی توجه کرده و در آزمون دیگر، دروس عمومی اولویت قرار داده شوند.
 • مقایسه بدترین کاری است که یک دانش‌آموز با خود و اعتماد به نفسش می‌کند. دانش‌آموز باید بداند که هدف‌گذاری او با دیگران تفاوت دارد.
 • مرور کردن برای این دانش‎آموزان اهمیت بسیاری دارد. بهتر است به دور از هرگونه استرس، هر روزه به حجم مطالعات خود اضافه کرده و اصلاً به اینکه مطلبی را فراموش کرده‌اند، توجه نکنند.

جمع‌بندی نیمسال اول سال آخر یا سال دوازدهم

بعد از پایان نیمسال، باید دوره جمع ‌بندی را اجرا کرد. برای داشتن یک جمع‌ بندی خوب باید به نکات زیر توجه داشت.

 • دروس نیمسال اول در درجه اول جمع‌بندی قرار دارند.
 • نکاتی که در تابستان خوانده شده‌اند باید تست آن‌ها دوباره زده شود.
 • بهترین زمان برای مدریت مطالعه ادبیات و دینی، زمان جمع‌بندی است.
 • بهترین زمان برای بررسی درصدهای بدست آمده خواهد بود. به طوری که کاملاً می‌توان درس‌های ناموفق و درس‌های قوی را شناسایی کرده و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کرد.
 • تمامی آزمون‌های آزمایشی قبلی در این دوران باید تحلیل شوند.

برنامه ریزی برای نیمسال دوم سال آخر یا دوازدهم

نیمسال دوم سال آخر یا دوازدهم

 • با مشاوره کنکور تجربی در نیمسال اول، دانش‌آموز از شرایط خود آگاه شده و نقاط ضعف و قوت خود را شناخته است. در این زمان باید شروع به مطالعه مطالب جدید نیمسال دوم کند.
 • در صورت تسلط کافی بر روی دروس سال‌های قبل، باید به مرور و تست زدن‌های جدید و حتی تست زدن کنکور پرداخت.
 • مرور دروس نیمسال اول سال آخر بسیار دارای اهمیت بوده و نباید فراموش شود.
 • به ترازهای آزمون‌های آزمایشی باید توجه کافی شود. در واقع مسیر درست دانش‌آموز را از این ترازها می‌توان مشخص کرد.

در صورت وجود نوسان در ترازهای آزمایشی، باید با مشاور کنکور تجربی مشورت شود تا به نتیجه دلخواه رسید.

مشاوره کنکور تجربی تلفنی

با توجه به این موضوع که امکان دارد بیشتر داوطلبان امکان دسترسی به مشاوره حضوری را نداشته باشند، جلسات مشاوره کنکور تجربی از طریق تماس تلفنی نیز برگزار میشود. آزمون های مشاوره ای و همچنین برنامه هفتگی، پس از پایان مکالمه برای دانش آموز ارسال می شود. در روش مشاوره کنکور تلفنی تجربی از تماس صوتی در واتس اپ یا تماس تلفنی با موبایل استفاده می شود.

مشاوره کنکور تجربی آنلاین

جلسات مشاوره کنکور تجربی آنلاین نیز از طریق تماس تصویری برگزار میشود. آزمون های مشاوره ای و همچنین برنامه هفتگی، پس از پایان تماس برای دانش آموز ارسال می شود. دیگر نیاز نیست به دنبال بهترین مشاوره کنکور تجربی شیراز یا مشاوره کنکور تجربی مشهد یا اصفهان یا… بگردید، دنیای مشاوره آنلاین تنها یک کلیک با شما فاصله دارد.

تذکر: در مشاوره کنکور آنلاین تجربی روش مشاوره کنکور آنلاین با چت اصلا توصیه نمیشود؛ زیرا چت کردن هیچگاه جای مشاوره از طریق مکالمه تصویری یا صوتی در واتساپ را نمیگیرد.

مشاوره کنکور پزشکی

مشاور کنکور پزشکی خود باید پزشک یا دانشجوی پزشکی باشد که به مشاوه کنکور مسلط است. مشاوری که خودش پزشکی قبول شده باشد شعار نمی دهد و هر چه میگوید خودش هم انجام داده است. انتخاب تخصصی ترین مشاوره کنکور تجربی تضمینی برای موفقیت شماست.

مشاوره کنکور تجربی رایگان

مشاور کنکور زیست شناسی

در مطالعه این درس ابتدا باید متن کتاب شامل عنوان ها، سر فصل ها و… را مطالعه کرد بعد به مطالعه تصاویر مربوطه بروید. بعد از پایان مطالعه به سراغ تستها بروید و بعد از گذر از این مرحله، شما به صورت سنجشی تست زنی می کنید. به عنوان مثال شما مایل به اطلاع از میزان یادگیری می باشید، زمان و تعداد تست ها را مشخص می نمایید و پس از آن یک آزمون از خود میگیرید.

زیر گروه ها و دروس مهم در رشته تجربی

رشته تجربی تشکیل شده از ۵ زیر گروه است. در این مبحث میپردازیم به سه مورد از زیر گروه هایی که بیشترین متقاضی را دارند:

زیر گروه رشته های تحصیلی
زیرگروه ۱

مقطع دکتری : دکترای پیوسته بیوتکنولوژی ، پزشکی ، دکترای عمومی دامپزشکی ، دندانپزشکی

مقطع کارشناسی : آموزش ابتدایی ، آموزش زیست شناسی ، آموزش کودکان استثنایی ، تکنولوژی اتاق عمل ، اعضای مصنوعی ، بهداشت مواد غذایی ، بهداشت و بازرسی گوشت ، بینایی سنجی ، پرستاری ، تکنولوژی پرتودرمانی ، تکنولوژی پرتوشناسی ، روان شناسی ، زیست شناسی جانوری ، زیست شناسی دریا ، زیست شناسی سلولی و مولکولی ، زیست شناسی گیاهی ، زیست فناوری ، ساخت پروتزهای دندانی ، شنوایی شناسی ، علوم آزمایشگاهی ، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی ، علوم تربیتی ، علوم تغذیه ، علوم و صنایع غذایی ، فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی ، مامایی ، هوشبری ، میکروبیولوژی

مقطع کاردانی : کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی ، کاردانی اتاق عمل ، کاردانی بهورزی ، کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی ، کاردانی تکنسین سلامت دهان ، کاردانی تکنولوژی پرتودرمانی ، کاردانی تکنولوژی رادیولوژی دهان – فک و صورت ، کاردانی دامپزشکی ، کاردانی علوم آزمایشگاهی ، کاردانی فوریت های پزشکی ، کاردانی مامایی ، کاردانی هوشبری

زیرگروه ۲

مقطع دکتری : داروسازی

مقطع کارشناسی : آموزش شیمی ، بهداشت عمومی ، بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها ، تکنولوژی پزشکی هسته ای ، شیمی کاربردی ، شیمی محض ، فناوری اطلاعات سلامت ، مهندسی بهداشت محیط ، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار

مقطع کاردانی : کاردانی بهداشت حرفه ای ، کاردانی بهداشت عمومی (گرایش های بهداشت خانواده) ، کاردانی بهداشت محیط ، کاردانی شیمی آزمایشگاهی

زیرگروه ۳ مقطع کارشناسی : اقیانوس شناسی ، زمین شناسی : اقیانوس شناسی ، زمین شناسی

ضرایب زیر گروه های رشته تجربی

دروس تخصصی

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور در واتساپ
عنوان درس زیرگروه ۱ زیرگروه ۲ زیرگروه ۳
زمین شناسی با ضریب ۰ ۱ ۴
ریاضی ۲ ۳ ۳
زیست ۴ ۴ ۲
فیزیک ۲ ۲ ۲
شیمی ۳ ۴ ۲

دروس عمومی 

عنوان درس زیرگروه ۱ زیرگروه ۲ زیرگروه ۳
ادبیات ۴ ۴ ۴
عربی ۲ ۲ ۲
دینی ۳ ۳ ۳
زبان خارجه ۲ ۲ ۲

بهترین مشاوره کنکور تجربی تهران، اصفهان و سایر شهرها

دکتر محمد معین الدین پرافتخارترین و بهترین مشاور کنکور تجربی در ایران است. وی مشاور رتبه های ۳، ۱۷، ۴۸، ۵۷ و… در کنکور تجربی است. بسیاری فکر می کنند برای قبول شدن در رشته پزشکی باید در تیزهوشان یا مدارس خاصی درس بخوانند اما هر ساله در میان قبولی های مرکز مشاوره دکتر معین الدین در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی همیشه تعداد زیادی از دانش آموزان مدارس عادی و بعضا با معدل های بسیار پایین قبول میشوند.

دکتر معین الدین ۵ گانه ای برای موفقیت تضمینی دانش آموزان در کنکور تجربی دارد و معتقد است همه آنچه برای موفقیت در آزمون سراسری لازم است را برای اولین بار در ایران به صورت جامع و زنجیروار گردآوری و در این ۵ گانه جا داده است:

۱٫ مشاوره کنکور تضمینی با جلسات کوچینگ

جلسات کوچینگ تحصیلی به صورت هفتگی با دکتر معین الدین برگزار خواهد شد. هر جلسه کوچینگ از ۳ بخش زیر تشکیل شده است:

۱- مشاوره انگیزشی: همه ما در شروع هر کاری پرانگیزه و بانشاط هستیم اما در ادامه انگیزه ما افت پیدا میکند و حتی در مواقعی حال هیچ کاری را نداریم! دکتر معین الدین با استفاده از تکنیک های خودانگیزشی و روانشناسی ACT انگیزه شما را به صورت عمیق و پایدار بالا میبرد تا در طول هفته با انرژی و خلق بالا به برنامه خود عمل کنید.

۲- نکات مشاوره ای: همه آنچه برای موفقیت در کنکور تجربی لازم است بدانید به شما آموزش داده میشود. مثل روش مطالعه هر درس، تکنیک های تندخوانی و تقویت حافظه، روش تست زنی آموزشی و سنجشی، روش مرور و جمع بندی در بازه های مختلف سال همچون تابستان و نوروز، لایف استایل حرفه ای کنکور و…

۳- پرسش و پاسخ: در انتهای ورکشاپ های کوچینگ، دکتر معین الدین به سوالات دانش آموزان جواب میدهد. کوچینگ تحصیلی یک روش کارآمد برای پاسخ به پرسش ها براساس ویژگی های فردی است. در علم کوچینگ یک راهکار برای همه جواب نمیدهد بلکه برای هر فرد باید نسخه شخصی ارائه کرد.

۲٫ منتورینگ فردی

دانش آموزان مرکز مشاوره دکتر معین الدین، علاوه بر شرکت در جلسات مشاوره با دکتر معین الدین (که در قالب جلسات کوچینگ برگزار میشود) در جلسات منتورینگ هم شرکت می کنند. منتور درواقع یک مشاور همراه است که به صورت شخصی و فردی دانش آموز را تا موفقیت در کنکور همراهی می کند. وظایف منتور تحصیلی:

 • برنامه ریزی فردی برای هر دانش آموز رشته تجربی با توجه به برنامه مدرسه و کلاس های کنکور، نقاط ضعف و قوت هر دانش آموز
 • ارتباط روزانه با دانش آموز و گرفتن گزارش کار شبانه
 • برگزاری جلسه منتورینگ به صورت هفتگی
 • ایجاد آزمون های آنلاین فردی برای سنجش عملکرد هفتگی دانش آموز
 • ارسال درصد آزمون های مرکز مشاوره برای والدین

۳٫ برنامه ریزی فردی

روی این جمله دکتر معین الدین تامل کنید:

برنامه ریزی حتی از مسواک و حوله شما شخصی تر است!

ما در مرکز مشاوره دکتر معین الدین، به صورت کاملا فردی و اختصاصی برای شما برنامه ریزی میکنیم. هیچ برنامه آماده شده و pdf شده ای که برای همه ارسال شود وجود ندارد. شرایط هر دانش آموز، کلاس های مدرسه و کنکور هر دانش آموز، پایه تحصیلی و وضعیت علمی هر دانش آموز با دیگری متفاوت است بنابراین ما به شدت روی اختصاصی بودن برنامه هایمان تاکید داریم.

۴٫ آزمون های آنلاین

ما از تک تک مباحث و فصولی که میخوانید به صورت هفتگی آزمون میگیریم، این آزمون ها نقاط ضعفتان را به شما نشان می دهد تا برطرف کنید. سوالات آزمون های آنلاین آموتک منطبق بر سطح سوالات کنکور و کاملا استاندارد طرح میشوند.

تذکر: شما علاوه بر آزمون های ما، حتما می بایست در یکی از آزمون های آزمایشی قلم چی، گاج یا گزینه دو شرکت کنید. مشاوره کنکور تجربی قلم چی به شما راهکار میدهد تا شاهد افزایش درصد و تراز خود در آزمون های آزمایشی باشید.

۵٫ کارگاه های ویژه والدین

همانطور که دانش آموزان برای موفقیت در کنکور باید مهارت هایی را کسب کنند، اولیای آنها نیز باید آموزش هایی ببینند تا فضای خانه را بسیار پرنشاط تر و آرام تر کنند و در سال پر استرس کنکور، سکوی آرامش فرزندانشان باشند. اولیای محترم با شرکت در کارگاه های مشاوره ای و روانشناختی مهارت های فرزندپروری ویژه نوجوانان و جوانان را فرامیگیرند. فراموش نکنید که مهم ترین نقش اولیا در موفقیت دانش آموزان نقش حمایتی است نه نقش نظارتی.

قیمت مشاوره کنکور تجربی

بنابه درخواست اولیای گرامی امکان پرداخت اقساطی فراهم گردید. هدف ما در تیم مشاوره دکتر معین الدین اینست که هیچ دانش آموز مستعد و پرتلاشی به علت مشکل مالی از رسیدن به اهداف تحصیلی خود باز نماند. لذا قیمت مشاوره کنکور ما همواره از میانگین سایر گروه های مشاوره کمتر تنظیم میگردد و این درحالی است که کیفیت خدمات تیم مشاوره دکتر معین الدین زبانزد خاص و عام است.

مشاوره کنکور تجربی رایگان

مرکز مشاوره کنکور دکتر معین الدین در راستای مسئولیت اجتماعی خود اقدام به برگزاری کارگاه های رایگان ویژه مدارس مناطق محروم و کم برخوردار در قالب طرح زکات علم کرده است. در این راستا از تمامی مدیران، معاونان و معلمان این مناطق در سطح مدارس یا نواحی آموزش و پرورش خواستاریم که با معرفی دبیرستان خود از طریق فرم تماس با ما در سایت تقاضای خود اعلام بفرمایند.

تمام هزینه های رفت و آمد و برگزاری همایش مشاوره ای برعهده مجموعه آموزشی دکتر معین الدین بوده و هیچ هزینه ای بر عهده دبیرستان نخواهد بود. این اقدام در راستای عدالت آموزشی و در قالب طرح کشوری زکات علم میباشد.

پیشنهاد می کنم برای این که در رابطه با خدمات مشاوره رایگان کنکور تیم ما بیشتر بدانید، حتماً مقاله مشاوره رایگان کنکور را هم مطالعه کنید.

شماره مشاوره کنکور تجربی

برای ثبت نام و درخواست شرکت در جلسه مصاحبه همین حالا نام و نام خانوادگی و مقطع و رشته تحصیلی خود را به شماره ۰۹۱۰۰۸۴۸۵۸۱ پیامک نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند و یا فرم زیر را تکمیل کنید.

مشاوره هدیه رایگان ویژه تجربی ها

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از ثبت نام مشاوره کنکور، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی ما استفاده نمائید. کارشناسان آموزشی و مشاوره ای آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول درباره مشاوره کنکور تجربی

مشاور کنکور تجربی چه کمکی به من میکند؟

جلسات کوچینگ، منتورینگ فردی، برنامه ریزی فردی، آزمون های آنلاین، کارگاه های ویژه والدین و…. تمامی نیازهای شما را برای موفقیت در کنکور برآورده می کند، تیم مشاوره کنکور تجربی دکتر معین الدین تمامی این ۵گام را به صورت علمی و دقیق برای شما پیاده سازی می کند.

چرا میگوییم “مشاوره کنکور تجربی تخصص ماست”؟

تمامی مشاوران و منتورهای مجموعه ما از فارغ التحصیلان یا دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند و خود مسیر رویایی شما را پیموده اند. (تمامی این دانشجویان رتبه برتر به صورت حضوری زیر نظر دکتر معین الدین آموزش دیده اند)

هزینه و قیمت مشاوره کنکور تجربی چقدر است؟

خبر خوب: با توجه به درخواست اولیای گرامی، امکان پرداخت اقساطی و چکی برای ثبت نام طرح مشاوره سالیانه فراهم شد. هزینه مشاوره خصوصی با تیم مشاوره دکتر معین الدین، بسته به طرح انتخابی شما متفاوت است. برای اطلاع از شرایط “نام و نام خانوادگی” خود را به شماره ۰۹۱۰۰۸۴۸۵۸۱ پیامک نمایید.

جلسات مشاوره با خود دکتر معین الدین برگزار می شود یا پشتیبانان ایشان؟

جلسات کوچینگ با دکتر معین الدین برگزار می شود و جلسات منتورینگ با منتور شخصی هر دانش آموز. درواقع دانش آموزان ما در یک هفته ۲جلسه مشاوره خواهند داشت و هم با منتور و هم با دکتر معین الدین در ارتباطند. علاوه بر این دانش آموزان هر شب برای منتور گزارش کار ارسال می کنند و با منتور شخصی خود ارتباط روزانه دارند.

برای ثبت نام مشاوره کنکور تجربی چه کنیم؟

برای ثبت نام و درخواست شرکت در جلسه مصاحبه همین حالا نام و نام خانوادگی و مقطع و رشته تحصیلی خود را به شماره ۰۹۱۰۰۸۴۸۵۸۱ پیامک نمایید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

کلام پایانی درباره مشاور کنکور تجربی

در این مقاله به طور کامل درباره اهمیت مشاور کنکور حرفه ای، ویژگی های مشاور خوب، تکنیک های برنامه ریزی، بودجه بندی کنکور تجربی، بهترین مشاوره کنکور تجربی و… صحبت کردیم و همه چیز را به طور کامل درباره آن ها توضیح دادیم. اگر باز هم سوال یا نکته ای در این رابطه دارید حتماً در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به بهترین شکل ممکن راهنمایی تان کنیم. موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید