مشاوره کنکور انسانی

0
154
مشاوره کنکور انسانی

رشته انسانی جز رشته های اصلی کنکور است و علی رغم سختی این رشته و رقابتی که بین داوطلبان در این رشته وجود دارد، بر خلاف سایر رشته ها اطلاعات کمتری درباره مشاوره و برنامه ریزی برای این رشته در دسترس است. اما ما در این مقاله سعی کرده ایم که کامل ترین اطلاعات را درباره مشاوره کنکور انسانی در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با استفاده از نکات آن، هم بهترین مشاور را برای خودتان انتخاب کنید و هم با نکاتی از برنامه ریزی که در ادامه بیان کرده ایم، بهترین نوع برنامه ریزی را برای خودتان داشته باشید. پس حتماً تا پایان با مقاله مشاور کنکور انسانی همراه ما باشید. همچنین در ویدئوی زیر می توانید با موضوع مشاوره کنکور و دلایل اهمیت آن به خوبی آشنا شوید.

چرا به مشاور کنکور انسانی نیاز داریم؟

کنکور مانند یک جاده پر پیچ و خم است که شما بدون داشتن یک راهنما و مشاور، شانس کمتری برای موفقیت در این مسیر دارید. در واقع با وجود یک مشاور شما می توانید در کم ترین زمان ممکن، بیشترین بازدهی را داشته باشید و در نهایتا به نتیجه دلخواه خود برسید.

دقت داشته باشید که قبولی در کنکور انسانی نیازمند سه گام مشاوره، برنامه ریزی روزانه و آزمون های ارزیابی هفتگی است. بهترین مشاور کنکور انسانی، هر سه گام موفقیت در کنکور سراسری را برای دانش آموزانش پیاده سازی می کند. در ادامه در رابطه با این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اهمیت مشاوره کنکور انسانی

مشاوره کنکور انسانی چه کاری انجام می دهد؟

یک مشاور کنکور خوب، ۳ گام اصلی را روی هر دانش آموز به طور جداگانه پیاده سازی می کند که عبارتند از:

 • بررسی بودجه بندی کنکور انسانی: مرحله نخست برای موفقیت در کنکور انسانی، اطلاع از بودجه بندی و استفاده از تکنیک های مختلف برای تسلط به آن است. این کار باعث مدیریت و صرفه جویی در زمان می شود و انجام این امر فقط به دست یک مشاور کنکور حرفه ای امکان پذیر است. البته به شرطی که به صورت کامل روی شخصیت شما، برنامه های مختلفی که در طول روز دارید و… مسلط باشد. دقت داشته باشید که نقش مشاور، نشان دادن بهترین مسیر به شما است. شما باید با شناختی که از خود دارید، توانایی های خود را شناخته و به مشاور در روند موفقیت کمک کنید.
 • انتخاب منابع درست: بعد از آن که مشاور وضعیت شما و بودجه بندی را بررسی کرد، در این مرحله باید منابع خوب را معرفی کند. بعد از پیدا کردن منابع، حذفیات را پیدا کرده و بعد از حذف آن ها کتاب ها را بر اساس اولویت و اهمیت آن دسته بندی کند.

در ادامه بخوانید: معرفی بهترین منابع کنکور انسانی

 • برنامه ریزی: مشاور باید بعد از بودجه بندی و انتخاب منابع مناسب، برنامه ریزی مناسبی را برای شما انجام دهد. به طوری که هم به کارهای معمول زندگی خود برسید و هم بتوانید به بهترین شکل ممکن دروس خود را مطالعه کرده تا در نهایت به نتیجه برسید.

دقت داشته باشید که این مراحل مشاور کنکور انسانی، مشاوره کنکور تجربی و مشاوره کنکور ریاضی تا حدودی مشترک است اما تفاوت های جزئی نیز دارد که اگر مشاور درتسی انتخاب کرده باشید، به بهترین شکل ممکن از پس این کارها بر خواهد آمد. همچنین رشته های نظری با رشته هایی مانند فنی حرفه ای، تربیت معلم و… تفاوت های بیشتری دارند.

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور ریاضی

تاثیر معدل در کنکور انسانی

نحوه برنامه ریزی توسط مشاوره کنکور انسانی

مشاور کنکور انسانی با توجه به اهمیت و ضرایب هر درس برای هر روز دانش آموز برنامه ریزی می کند؛ به طوری که دانش آموز بتواند علاوه بر رسیدن به برنامه مدرسه خود، درس ها را به صورت کنکوری تست زنی کند و به بودجه آزمون آزمایشی برسد. در ادامه این مراحل را به صورت ریزتر و جزئی تر بررسی می کنیم.

 • یک مشاور حرفه ای معمولاً مطلعات دانش آموز خود را به دو بخش یادگیری و تسلط تقسیم می کند.
 • در مبحث یادگیری، وضعیت شما را بر اساس شرایط موجود بررسی می کند و متوجه می شود که در کدام مباحث درسی ضعف دارید و در کدام مباحث درسی قوی هستید.
 • سپس متناسب با رشته مورد نظر، اهمیت درس ها را دسته بندی می کند.
 • در مرحله بعد بررسی می کند که چقدر زمان برای یادگیری نیاز دارید و چقدر زمان تا کنکور پیشرو دارید. (چنانچه زمان شما کم است ابتدا مطالب درس را بر اساس اهمیت اولویت بندی می کند و درس های کم ضریب را از برنامه شما حذف می کند.) هرچه یاد گیری شما عمیق تر باشد تسلط شما نیز بیشتر است. برای دستیابی به این موضوع تست زنی مکرر و مرور درس ها اهمیت دارد.
 • کار بعدی مشاور کنکور در برنامه ریزی این است که برای شما هدف گذاری می کند. در واقع او بر اساس موقعیتی که شما در آن قرار دارید و مدت زمانی که تا کنکور انسانی باقی مانده است هدف‌گذاری می کند. البته هدفی واقع بینانه که دستیابی به آن ممکن باشد. چرا که در صورت نرسیدن شما به هدفتان، خسته و دلسرد خواهید شد.
 • پیگیری مستمر، گام بعدی یک مشاور کنکور انسانی خوب است. چرا که معمولاً مهم ترین مشکل دانش آموزان این است که نمی توانند خود کنترلی داشته باشند و همین ویژگی آن ها سبب می شود نتوانند به خوبی از پس برنامه خودشان بر بیایند. پس کار مهم مشاور این است که کنترل را بر شما داشته باشد که برنامه ریزی که کرده به بهترین شکل ممکن پیش برود.
 • گام مهم بعدی این است که بهترین آزمون های آزمایشی را به شما معرفی کند تا بتوانید بهترین حالت خود را برای کنکور پیدا کنید و به اوج آمادگی برسید. دذقت داشته باشید که ممکن است شما تمام منابع کنکور انسانی را مطالعه کرده  و از روش تست زنی نیز استفاده کرده باشید، اما در روز کنکور بنا به دلایلی از قبیل استرس نتوانید مطالب را بر روی کاغذ پیاده کنید؛ در نتیجه تمام زحمات شما هدر خواهد رفت! مهم ترین مزیت آزمون های آزمایشی نیز همین است که محیط و شرایط کنکور را برای شما شبیه سازی می کند و باعث می شود شما در روز کنکور از تمرکز بالایی برخوردار شوید.

مشاوره کنکور انسانی

مشاور کنکور انسانی تلفنی بهتر است یا حضوری؟

با توجه به تنوع بالایی که این رشته دارد، تجربه و مهارت یک مشاور مهم ترین اصل در انتخاب مشاور است. تمام موارد گفته شده بین مشاور حضوری و تلفنی مشترک است اما هر کدام بدی ها و خوبی های خودشان را دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 1. در زمان استفاده از مشاور تلفنی شما در زمان رفت و آمد صرفه جویی می کنید.
 2. در انتخاب مشاوره تلفنی شما محدود به مشاور شهر خود نیستید و می توانید از مشاوران سراسر کشور بهره بگیرید.
 3. در دسترس بودن مشاور تلفنی نسبت به حضوری بیشتر است.
 4. در مشاوره تلفنی شما امکان مواجهه مستقیم و بهتر آنالیز شدن توسط مشاور را از دست خواهید داد.

چگونه با تیم دکتر معین الدین مشاوره بگیرم؟

کانال تلگرام مشاوره کنکور انسانی : با عضویت در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام مشاور انسانی دکتر معین الدین میتوانید از فایل ها و مطالب و نکات مشاوره ای کنکور انسانی به صورت رایگان استفاده کنید. برای آشنایی با شیوه مشاوره و برنامه ریزی تیم دکتر معین الدین، تخصصی ترین مشاور انسانی ها، میتوانید به واتس اپ پیام دهید یا فرم ثبت درخواست مشاوره رایگان داخل سایت را پر کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما در انتخاب بهترین مسیر کمک خواهند کرد.

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور

بهترین تیم مشاوره کنکور انسانی

پس از این که برخی از مهم ترین خصوصیات و ویژگی های مشاور کنکور انسانی را بیان کردیم، حالا نوبه به آن می رسد که بهترین مشاور کنکور انسانی را به شما معرفی کنیم.

دکتر محمد معین الدین پرافتخارترین و بهترین مشاور کنکور انسانی در ایران است. وی مشاور رتبه های برتر در کنکور انسانی است. بسیاری فکر می کنند برای قبول شدن در رشته های مربوط به رشته انسانی باید در تیزهوشان یا مدارس خاصی درس بخوانند اما هر ساله در میان قبولی های مرکز مشاوره دکتر معین الدین در های مختلف همیشه تعداد زیادی از دانش آموزان مدارس عادی و بعضا با معدل های بسیار پایین قبول میشوند.

بیشتر مواقع ما دوست داریم قبل از انکه به طور رسمی کاری را شروع کنیم، در یک جلسه به‌طور رایگان فرصت آشنایی با خدمات مجموعه مورد نظر را داشته باشیم. به همین دلیل تیم ما تصمیم گرفته برای هر دانش آموزی که قصد کنکور دادن دارد یک جلسه مشاوره کنکور انسانی رایگان داشته باشد تا شما نیز با نحوه کار ما آشنا شوید.

شماره مشاوره کنکور انسانی رایگان

شماره مستقیم دکتر معین الدین: ۰۹۱۰۰۸۴۸۵۸۱ (لطفا فقط sms یا واتس اپ بدین – تماس نگیرید)

شماره منشی: ۰۹۱۳۰۰۱۰۴۱۳ (تماس در تایم اداری – واتس اپ ۲۴ ساعته)

پیشنهاد می کنم برای این که در رابطه با خدمات مشاوره رایگان کنکور تیم ما بیشتر بدانید، حتماً مقاله مشاوره رایگان کنکور را هم مطالعه کنید.

اطلاعیه: به علت بالا رفتن حجم کاری، افتخار مشاوره تحصیلی کنکور انسانی در شیراز، مشهد، اصفهان، تهران که پیشتر به صورت حضوری انجام میشد را نداریم و دانش آموزان عزیز این شهر ها هم میتوانند در طرح مشاوره سالیانه کوچینگ دکتر معین الدین که به صورت آنلاین برگزار میشود ثبت نام نمایند. همچنین برای درخواست مشاوره رایگان می توانید فرم زیر را نیز تکمیل کنید تا مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

🎁مشاوره هدیه رایگان ویژه انسانی ها

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از ثبت نام مشاوره کنکور، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی ما استفاده نمائید. کارشناسان آموزشی و مشاوره ای آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

پیج مشاوره کنکور انسانی

همچنین شما می توانید از آموزش های کاملاً رایگان پیج آموزشی ما استفاده لازم را ببرید و به نوعی مشاور کنکور انسانی رایگان داشته باشید. آدرس پیج دکتر معین ادین: doctormoein

تاثیر معدل در کنکور انسانی ۱۴۰۱ چگونه است؟

بعد از بیان این اطلاعات درباره مشاور کنکور انسانی، خوب است تا حدودی اطلاعات جداگانه درباره کنکور انسانی ۱۴۰۱ داشته باشید که اگر نخواستید از مشاور کنکور استفاده کنید، خودتان هم بتوانید به خوبی برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید.

میزان تاثیر معدل در کنکور سال ۱۴۰۱ به میزان ۳۰% و بصورت مثبت می باشد. برای داوطلبان نظام قدیم نمرات امتحاناتی که بصورت نهایی در سال سوم دبیرستان (۲۵ درصد) و پیش دانشگاهی (۵ درصد) کسب کرده اند تاثیر داده خواهد شد و برای داوطلبان نظام جدید معدل سال یازدهم تاثیری ندارد؛ بلکه نمرات امتحانات نهایی سال دوازدهم به اندازه ۳۰ درصد و بصورت مثبت موثر خواهد بود.

داوطلبانی که دیپلم خود را سال ۸۴ و ماقبل آن دریافت کرده اند، شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۱ نمی شوند. همچنین داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال ۹۱ دریافت نموده اند، شامل تاثیر نمرات پیش دانشگاهی نمی شوند. همچنین داوطلبانی که در گروه آزمایشی که با مدرک دیپلم آنها متفاوت است شرکت می کنند نیز شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۱ میشوند اما نحوه تاثیر دروس در کنکور برای این داوطلبان متفاوت است.

تاثیر معدل در کنکور انسانی

سر جلسه کنکورانسانی باید به چند سوال پاسخ داده شود

داوطلبان رشته کنکور انسانی باید بتوانند به ۲۸۰ سوال از این دروس در مدت زمان ۲۴۰ دقیقه پاسخگو باشند. از این تعداد سوال ۱۸۰سوال مربوط به دروس تخصصی که باید در زمان ۱۶۵ دقیقه به آن پاسخ داد. و تعداد سوالات عمومی ۱۰۰ در مدت ۷۵ دقیقه پاسخگو باشند.

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور حسابداری

کنکور انسانی چند سوال است

تاریخ و زمان برگزاری کنکور انسانی ۱۴۰۱

کنکور سراسری هر سال معمولا در تیرماه برگزار میشود. امسال زمان و تاریخ برگزاری کنکور انسانی ۱۴۰۱ به صورت زیر است:

صبح پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱

اگر دوست دارید بدانید دقیقا چند روز و چند دقیقه تا کنکور باقی مانده روی روز شمار کنکور کلیک کنید تا کرنومتر دقیق آغاز کنکور انسانی و سایر رشته ها را داشته باشید.

با دیپلم تجربی یا ریاضی میتوان در کنکور انسانی شرکت کرد؟

شرکت در کنکور انسانی با دیپلم تجربی یا ریاضی امکان پذیر است. اصلا نگران نباشید؛ شما با مدرک پایان دوره دوازدهم هر رشته ای (تجربی یا ریاضی یا فنی حرفه ای) میتوانید در کنکور انسانی شرکت کنید. فقط به این نکته توجه کنید که چون شما درس های اختصاصی رشته انسانی را نخوانده اید باید تلاش بیشتری کنید و با یک مشاور متخصص همراه شوید. در مقایسه کنکور تجربی و انسانی میتوان گفت کنکور انسانی جمعیت کمتری دارد و اگر به دروس حفظی – مفهومی علاقه دارید کنکور انسانی شانس بیشتری را برای شما فراهم میکند.

معرفی رشته های هر زیرگروه در رشته انسانی

زیر گروه رشته های تحصیلی
زیرگروه ۱ حقوق – زبان و ادبیات فارسی – زبان و ادبیات عرب – مترجمی زبان عربی – ادبیات و زبان عربی – الهیات و معارف اسلامی – دبیری علوم دینی – علوم اسلامی – علوم قرآنی – فقه و حقوق اسلامی – علوم سیاسی – علوم قضایی – پلیس قضایی – حکمت اسلامی و فلسفه – فلسفه
زیرگروه ۲ علوم اجتماعی – دبیری علوم اجتماعی- علوم ارتباطات اجتماعی – مددکاری اجتماعی – خبرنگاری (گرایش علوم اجتماعی و فرهنگی هنری)
زیرگروه ۳ علوم اقتصادی – مدیریت – مدیریت بیمه – بانکداری – امور بانکی – حسابداری – مدیریت جهانگردی – مدیریت بازرگانی – مدیریت بانکداری
زیرگروه ۴ علوم سیاسی – روابط سیاسی – اطلاعات و ضد اطلاعات – اطلاعات نظامی – علوم انتظامی – جغرافیای سیاسی نظامی – جغرافیا – تاریخ – دبیری تاریخ – دبیری جغرافیا – باستان شناسی
زیرگروه ۵ روانشناسی – علوم تربیتی – راهنمایی و مشاوره – مطالعات خانواده – کتابداری – دبیری تربیت بدنی و علوم ورزشی – کاردانی تربیت بدنی و علوم ورزشی

ضرایب دروس اختصاصی و عمومی کنکور انسانی ۱۴۰۱

توجه به ضرایب دروس کنکور انسانی بسیار لازم و واجب است. دانش آموزان باید قبل از شروع مطالعه بدانند که هدفشان قبولی در چه رشته ای است؟ و ضرایب دروس متناظر آن رشته چیست؟

مثلا برای شخصی که میخواهد در رشته روانشناسی قبول شود، عربی درس کم اهمیتی است و ضریب ۱ دارد. اما شخصی که قصد قبولی در رشته حقوق را دارد، مهمترین درسش عربی است و ضریب ۴ دارد! پس باید برای مطالعه و تست زنی درس عربی زمان زیادی بگذارد.

دکتر معین الدین: در برنامه ریزی کنکور انسانی باید با توجه به ضرایب هر درس برنامه ریزی کرد.

عنوان درس زیرگروه ۱ زیرگروه ۲ زیرگروه ۳ زیرگروه ۴ زیرگروه ۵
ریاضی ۲ ۴ ۴ ۳ ۳
اقتصاد ۱ ۲ ۳ ۲ ۲
علوم و فنون ۴ ۲ ۲ ۲ ۲
عربی ۴ ۱ ۱ ۱ ۱
تاریخ و جغرافیا ۱ ۱ ۱ ۳ ۱
جامعه شناسی ۱ ۳ ۲ ۲ ۳
روانشناسی ۱ ۲ ۱ ۳ ۳
فلسفه و منطق ۳ ۱ ۱ ۲ ۲
جدول ضریب هر درس اختصاصی در کنکور انسانی

ضرایب دروس عمومی رشته انسانی:

عنوان درس ضریب
ادبیات فارسی ۴
عربی ۲
دینی ۳
زبان انگلیسی ۲
جدول ضریب هر درس عمومی در کنکور انسانی

رشته های پرطرف دار انسانی و زمینه های شغلی آن

 • حقوق: فارق التحصیلان این رشته می توانند در زمینه هایی از قبیل، قضاوت، وکالت، کارشناسی حقوق و سردفتری اسناد رسمی به فعالیت بپردازند.
 • روانشناسی: فارق التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکزی چون بهزیستی، نیروی انتظامی، شهرداری، سازمان زندان‌ها و کانون اصلاح و تربیت همچنین مراکز مشاوره، مهدکودک، بیمارستان ‌ها و آموزش ‌و پرورش فعالیت‌ کنند یا در صورت اخذ مجوز از سازمان بهزیستی کلینیک و مراکز مشاوره و روانشناسی خود را دایر کنند.
 • مدیریت: فارغ التحصیلان ایت رشته می‌توانند در بخش‌ های مدیریتی یا زیرمجموعه‌ های موسسات دولتی، عمومی و خدماتی و یا حتی شرکت‌ های خصوصی استخدام شوند.
 • حسابداری: می ‌توانند حسابدار مالی، مدیریت قسمت مالیات، بیمه و همچنین زمینه ‌های مختلفی که با حسابرسی و حسابداری در ارتباط هستند به فعالیت بپردازند. تقریباً همه ‌ی شرکت ‌های کوچک و بزرگ به حسابدار نیاز دارند و بسته به بزرگی و پیچیدگی شرکت ‌ها، حساسیت حسابداری نیز افزایش می یابد.

واسه کنکور انسانی چی بخونم؟

 • ریاضیات انسانی: ریاضیات جامع انسانی میکرو طبقه بندی گاج
 • اقتصاد: خیلی سبز
 • عربی تخصصی: خیلی سبز
 • علوم و فنون: خیلی سبز
 • تاریخ: خیلی سبز
 • جغرافی: خیلی سبز
 • جامعه شناسی: خیلی سبز
 • فلسفه و منطق: مشاوران
 • روانشناسی: خیلی سبز

برخی سوالات متداول درباره مشاوره کنکور انسانی

چگونه مشاور کنکور انسانی خوب پیدا کنم؟

برای آشنایی با بهترین مشاور کنکور انسانی و یادگیری نحوه برنامه ریزی برای کنکور انسانی مقاله سایت را مطالعه بفرمایید.

شیوه کار مشاوره کنکور انسانی دکتر معین الدین چگونه است؟

پکیج مشاوره کنکور ما شامل مشاوره، برنامه ریزی روزانه، آزمونهای ارزیابی هفتگی و… است. برای آشنایی بیشتر با شیوه کار مشاوره کنکور انسانی دکتر معین الدین وارد این مقاله شوید.

تاثیر معدل در کنکور انسانی ۱۴۰۱ چگونه است؟

میزان تاثیر معدل در کنکور سال ۱۴۰۱ به میزان ۳۰% و بصورت مثبت می باشد.

کلام پایانی درباره مشاور کنکور انسانی

در این مقاله به طور کامل درباره مشاور کنکور انسانی ۱۴۰۱، ویژگی های یک مشاوره خوب، بهترین مشاور کنکور انسانی، کارهایی که مشاور باید انجام دهد و… صحبت کردیم و همه چیز را درباره این موارد بازگو کردیم. اما اگر باز هم سوال یا موردی در این رابطه دارید، حتماً در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به خوبی راهنمایی تان کنیم. موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید