مشاوره کنکور انسانی

0
1266
مشاوره کنکور انسانی

رشته انسانی جز رشته های اصلی کنکور است و علی رغم سختی این رشته و رقابتی که بین داوطلبان در این رشته وجود دارد، بر خلاف سایر رشته ها اطلاعات کمتری درباره مشاوره و برنامه ریزی برای این رشته در دسترس است. اما ما در این مقاله سعی کرده ایم که کامل ترین اطلاعات را درباره مشاوره کنکور انسانی در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با استفاده از نکات آن، هم بهترین مشاور را برای خودتان انتخاب کنید و هم با نکاتی از برنامه ریزی که در ادامه بیان کرده ایم، بهترین نوع برنامه ریزی را برای خودتان داشته باشید. پس حتماً تا پایان با مقاله مشاور کنکور انسانی همراه ما باشید. همچنین در ویدئوی زیر می توانید با موضوع مشاوره کنکور و دلایل اهمیت آن به خوبی آشنا شوید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

چرا به مشاور کنکور انسانی نیاز داریم؟

کنکور مانند یک جاده پر پیچ و خم است که شما بدون داشتن یک راهنما و مشاور، شانس کمتری برای موفقیت در این مسیر دارید. در واقع با وجود یک مشاور شما می توانید در کم ترین زمان ممکن، بیشترین بازدهی را داشته باشید و در نهایتا به نتیجه دلخواه خود برسید.

دقت داشته باشید که قبولی در کنکور انسانی نیازمند سه گام مشاوره، برنامه ریزی روزانه و آزمون های ارزیابی هفتگی است. بهترین مشاور کنکور انسانی، هر سه گام موفقیت در کنکور سراسری را برای دانش آموزانش پیاده سازی می کند. در ادامه در رابطه با این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد. پیشنهاد می کنم برای این که در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله اهمیت مشاوره کنکور را هم مطالعه کنید.

قبولی در کنکور انسانی نیازمند چیست؟

مشاوره کنکور انسانی برای چه کسانی مناسب است؟

 1. تمام دانش آموزانی که در سایر رشته های نظری تحصیل کرده اند.
 2. تمام دانش آموزانی که در رشته های فنی حرفه ای شرکت کرده اند.
 3. داوطلبانی که دیپلم دارند و بعد از چندین سال وقفه در درس خواندن، می خواهند ادامه تحصیل دهند.
 4. دانش آموزانی که می خواهند کنکور رشته مربوطه شان را برای خود شبیه سازی کنند.

دقت داشته باشید که چون تمام این دانش آموزان می توانند در کنکور انسانی شرکت کنند، در نتیجه نیاز به مشاوره کنکور هم دارند.

اهمیت مشاوره کنکور انسانی

مشاوره کنکور انسانی چه کاری انجام می دهد؟

یک مشاور کنکور خوب، ۳ گام اصلی را روی هر دانش آموز به طور جداگانه پیاده سازی می کند که عبارتند از:

 • بررسی بودجه بندی کنکور انسانی: مرحله نخست برای موفقیت در کنکور انسانی، اطلاع از بودجه بندی و استفاده از تکنیک های مختلف برای تسلط به آن است. این کار باعث مدیریت و صرفه جویی در زمان می شود و انجام این امر فقط به دست یک مشاور کنکور حرفه ای امکان پذیر است. البته به شرطی که به صورت کامل روی شخصیت شما، برنامه های مختلفی که در طول روز دارید و… مسلط باشد. دقت داشته باشید که نقش مشاور، نشان دادن بهترین مسیر به شما است. شما باید با شناختی که از خود دارید، توانایی های خود را شناخته و به مشاور در روند موفقیت کمک کنید.
 • انتخاب منابع درست: بعد از آن که مشاور وضعیت شما و بودجه بندی را بررسی کرد، در این مرحله باید منابع خوب را معرفی کند. بعد از پیدا کردن منابع، حذفیات را پیدا کرده و بعد از حذف آن ها کتاب ها را بر اساس اولویت و اهمیت آن دسته بندی کند.
 • برنامه ریزی: مشاور باید بعد از بودجه بندی و انتخاب منابع مناسب، برنامه ریزی مناسبی را برای شما انجام دهد. به طوری که هم به کارهای معمول زندگی خود برسید و هم بتوانید به بهترین شکل ممکن دروس خود را مطالعه کرده تا در نهایت به نتیجه برسید.

دقت داشته باشید که این مراحل مشاور کنکور انسانی، مشاوره کنکور تجربی و مشاوره کنکور ریاضی تا حدودی مشترک است اما تفاوت های جزئی نیز دارد که اگر مشاور درتسی انتخاب کرده باشید، به بهترین شکل ممکن از پس این کارها بر خواهد آمد. همچنین رشته های نظری با رشته هایی مانند فنی حرفه ای، تربیت معلم و… تفاوت های بیشتری دارند.

تاثیر معدل در کنکور انسانی

نحوه برنامه ریزی توسط مشاوره کنکور انسانی

مشاور کنکور انسانی با توجه به اهمیت و ضرایب هر درس برای هر روز دانش آموز برنامه ریزی می کند؛ به طوری که دانش آموز بتواند علاوه بر رسیدن به برنامه مدرسه خود، درس ها را به صورت کنکوری تست زنی کند و به بودجه آزمون آزمایشی برسد. در ادامه این مراحل را به صورت ریزتر و جزئی تر بررسی می کنیم.

 • یک مشاور حرفه ای معمولاً مطالعات دانش آموز خود را به دو بخش یادگیری و تسلط تقسیم می کند.

مشاوره کنکور انسانی

 • در مبحث یادگیری، وضعیت شما را بر اساس شرایط موجود بررسی می کند و متوجه می شود که در کدام مباحث درسی ضعف دارید و در کدام مباحث درسی قوی هستید.
 • سپس متناسب با رشته مورد نظر، اهمیت درس ها را دسته بندی می کند.
 • در مرحله بعد بررسی می کند که چقدر زمان برای یادگیری نیاز دارید و چقدر زمان تا کنکور پیشرو دارید. (چنانچه زمان شما کم است ابتدا مطالب درس را بر اساس اهمیت اولویت بندی می کند و درس های کم ضریب را از برنامه شما حذف می کند.) هرچه یاد گیری شما عمیق تر باشد تسلط شما نیز بیشتر است. برای دستیابی به این موضوع تست زنی مکرر و مرور درس ها اهمیت دارد.
 • کار بعدی مشاور کنکور در برنامه ریزی این است که برای شما هدف گذاری می کند. در واقع او بر اساس موقعیتی که شما در آن قرار دارید و مدت زمانی که تا کنکور انسانی باقی مانده است هدف‌گذاری می کند. البته هدفی واقع بینانه که دستیابی به آن ممکن باشد. چرا که در صورت نرسیدن شما به هدفتان، خسته و دلسرد خواهید شد.
 • پیگیری مستمر، گام بعدی یک مشاور کنکور انسانی خوب است. چرا که معمولاً مهم ترین مشکل دانش آموزان این است که نمی توانند خود کنترلی داشته باشند و همین ویژگی آن ها سبب می شود نتوانند به خوبی از پس برنامه خودشان بر بیایند. پس کار مهم مشاور این است که کنترل را بر شما داشته باشد که برنامه ریزی که کرده به بهترین شکل ممکن پیش برود.
در ادامه بخوانید:  بهترین سایت های مشاوره تحصیلی و کنکور

مهم ترین وظایف مشاور کنکور انسانی

 • گام مهم بعدی این است که بهترین آزمون های آزمایشی را به شما معرفی کند تا بتوانید بهترین حالت خود را برای کنکور پیدا کنید و به اوج آمادگی برسید. دذقت داشته باشید که ممکن است شما تمام منابع کنکور انسانی را مطالعه کرده  و از روش تست زنی نیز استفاده کرده باشید، اما در روز کنکور بنا به دلایلی از قبیل استرس نتوانید مطالب را بر روی کاغذ پیاده کنید؛ در نتیجه تمام زحمات شما هدر خواهد رفت! مهم ترین مزیت آزمون های آزمایشی نیز همین است که محیط و شرایط کنکور را برای شما شبیه سازی می کند و باعث می شود شما در روز کنکور از تمرکز بالایی برخوردار شوید.

پیشنهاد می کنم برای این که خیلی دقیق تر و بهتر با این موضوع آشنا شوید، حتماً صوت زیر را از استاد معین الدین، یکی از برترین مشاورین کنکور ایران با سابقه موفق، گوش کنید.

مشاور کنکور انسانی تلفنی بهتر است یا حضوری؟

با توجه به تنوع بالایی که این رشته دارد، تجربه و مهارت یک مشاور مهم ترین اصل در انتخاب مشاور است. تمام موارد گفته شده بین مشاور حضوری و تلفنی مشترک است اما هر کدام بدی ها و خوبی های خودشان را دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 1. در زمان استفاده از مشاور تلفنی شما در زمان رفت و آمد صرفه جویی می کنید.
 2. در انتخاب مشاوره تلفنی شما محدود به مشاور شهر خود نیستید و می توانید از مشاوران سراسر کشور بهره بگیرید.
 3. در دسترس بودن مشاور تلفنی نسبت به حضوری بیشتر است.
 4. در مشاوره تلفنی شما امکان مواجهه مستقیم و بهتر آنالیز شدن توسط مشاور را از دست خواهید داد.

مهم ترین اصل در انتخاب مشاور انسانی

چگونه با تیم دکتر معین الدین مشاوره بگیرم؟

کانال تلگرام مشاوره کنکور انسانی : با عضویت در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام مشاور انسانی دکتر معین الدین میتوانید از فایل ها و مطالب و نکات مشاوره ای کنکور انسانی به صورت رایگان استفاده کنید. برای آشنایی با شیوه مشاوره و برنامه ریزی تیم دکتر معین الدین، تخصصی ترین مشاور انسانی ها، میتوانید به واتس اپ پیام دهید یا فرم ثبت درخواست مشاوره رایگان داخل سایت را پر کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما در انتخاب بهترین مسیر کمک خواهند کرد.

بهترین تیم مشاوره کنکور انسانی

پس از این که برخی از مهم ترین خصوصیات و ویژگی های مشاور کنکور انسانی را بیان کردیم، حالا نوبه به آن می رسد که بهترین مشاور کنکور انسانی را به شما معرفی کنیم.

دکتر محمد معین الدین پرافتخارترین و بهترین مشاور کنکور انسانی در ایران است. وی مشاور رتبه های برتر در کنکور انسانی است. بسیاری فکر می کنند برای قبول شدن در رشته های مربوط به رشته انسانی باید در تیزهوشان یا مدارس خاصی درس بخوانند اما هر ساله در میان قبولی های مرکز مشاوره دکتر معین الدین در های مختلف همیشه تعداد زیادی از دانش آموزان مدارس عادی و بعضا با معدل های بسیار پایین قبول میشوند.

بیشتر مواقع ما دوست داریم قبل از انکه به طور رسمی کاری را شروع کنیم، در یک جلسه به‌طور رایگان فرصت آشنایی با خدمات مجموعه مورد نظر را داشته باشیم. به همین دلیل تیم ما تصمیم گرفته برای هر دانش آموزی که قصد کنکور دادن دارد یک جلسه مشاوره کنکور انسانی رایگان داشته باشد تا شما نیز با نحوه کار ما آشنا شوید.

شماره مشاوره کنکور انسانی رایگان

شماره مستقیم دکتر معین الدین: ۰۹۱۰۰۸۴۸۵۸۱ (لطفا فقط sms یا واتس اپ بدین – تماس نگیرید)

شماره منشی: ۰۹۱۳۰۰۱۰۴۱۳ (تماس در تایم اداری – واتس اپ ۲۴ ساعته)

پیشنهاد می کنم برای این که در رابطه با خدمات مشاوره رایگان کنکور تیم ما بیشتر بدانید، حتماً مقاله مشاوره رایگان کنکور را هم مطالعه کنید.

اطلاعیه: به علت بالا رفتن حجم کاری، افتخار مشاوره تحصیلی کنکور انسانی در شیراز، مشهد، اصفهان، تهران که پیشتر به صورت حضوری انجام میشد را نداریم و دانش آموزان عزیز این شهر ها هم میتوانند در طرح مشاوره سالیانه کوچینگ دکتر معین الدین که به صورت آنلاین برگزار میشود ثبت نام نمایند. همچنین برای درخواست مشاوره رایگان می توانید فرم زیر را نیز تکمیل کنید تا مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مشاوره هدیه رایگان ویژه انسانی ها

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از ثبت نام مشاوره کنکور، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی ما استفاده نمائید. کارشناسان آموزشی و مشاوره ای آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

پیج مشاوره کنکور انسانی

همچنین شما می توانید از آموزش های کاملاً رایگان پیج آموزشی ما استفاده لازم را ببرید و به نوعی مشاور کنکور انسانی رایگان داشته باشید. آدرس پیج دکتر معین الدین: doctormoein

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور فنی حرفه ای

تاثیر معدل در کنکور انسانی ۱۴۰۱ چگونه است؟

بعد از بیان این اطلاعات درباره مشاور کنکور انسانی، خوب است تا حدودی اطلاعات جداگانه درباره کنکور انسانی ۱۴۰۱ داشته باشید که اگر نخواستید از مشاور کنکور استفاده کنید، خودتان هم بتوانید به خوبی برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید.

میزان تاثیر معدل در کنکور سال ۱۴۰۱ به میزان ۳۰% و بصورت مثبت می باشد. برای داوطلبان نظام قدیم نمرات امتحاناتی که بصورت نهایی در سال سوم دبیرستان (۲۵ درصد) و پیش دانشگاهی (۵ درصد) کسب کرده اند تاثیر داده خواهد شد و برای داوطلبان نظام جدید معدل سال یازدهم تاثیری ندارد؛ بلکه نمرات امتحانات نهایی سال دوازدهم به اندازه ۳۰ درصد و بصورت مثبت موثر خواهد بود.

داوطلبانی که دیپلم خود را سال ۸۴ و ماقبل آن دریافت کرده اند، شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۱ نمی شوند. همچنین داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال ۹۱ دریافت نموده اند، شامل تاثیر نمرات پیش دانشگاهی نمی شوند. همچنین داوطلبانی که در گروه آزمایشی که با مدرک دیپلم آنها متفاوت است شرکت می کنند نیز شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۱ میشوند اما نحوه تاثیر دروس در کنکور برای این داوطلبان متفاوت است.

تاثیر معدل در کنکور انسانی

سر جلسه کنکورانسانی باید به چند سوال پاسخ داده شود؟

داوطلبان رشته کنکور انسانی باید بتوانند به ۲۸۰ سوال از این دروس در مدت زمان ۲۴۰ دقیقه پاسخگو باشند. از این تعداد سوال ۱۸۰سوال مربوط به دروس تخصصی که باید در زمان ۱۶۵ دقیقه به آن پاسخ داد. و تعداد سوالات عمومی ۱۰۰ در مدت ۷۵ دقیقه پاسخگو باشند.

کنکور انسانی چند سوال است

تاریخ و زمان برگزاری کنکور انسانی ۱۴۰۱

کنکور سراسری هر سال معمولا در تیرماه برگزار میشود. امسال زمان و تاریخ برگزاری کنکور انسانی ۱۴۰۱ به صورت زیر است:

صبح پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱

اگر دوست دارید بدانید دقیقا چند روز و چند دقیقه تا کنکور باقی مانده روی روز شمار کنکور کلیک کنید تا کرنومتر دقیق آغاز کنکور انسانی و سایر رشته ها را داشته باشید.

با دیپلم تجربی یا ریاضی میتوان در کنکور انسانی شرکت کرد؟

شرکت در کنکور انسانی با دیپلم تجربی یا ریاضی امکان پذیر است. اصلا نگران نباشید؛ شما با مدرک پایان دوره دوازدهم هر رشته ای (تجربی یا ریاضی یا فنی حرفه ای) میتوانید در کنکور انسانی شرکت کنید. فقط به این نکته توجه کنید که چون شما درس های اختصاصی رشته انسانی را نخوانده اید باید تلاش بیشتری کنید و با یک مشاور متخصص همراه شوید. در مقایسه کنکور تجربی و انسانی میتوان گفت کنکور انسانی جمعیت کمتری دارد و اگر به دروس حفظی – مفهومی علاقه دارید کنکور انسانی شانس بیشتری را برای شما فراهم میکند.

معرفی رشته های هر زیرگروه در رشته انسانی

زیر گروه رشته های تحصیلی
زیرگروه ۱ حقوق – زبان و ادبیات فارسی – زبان و ادبیات عرب – مترجمی زبان عربی – ادبیات و زبان عربی – الهیات و معارف اسلامی – دبیری علوم دینی – علوم اسلامی – علوم قرآنی – فقه و حقوق اسلامی – علوم سیاسی – علوم قضایی – پلیس قضایی – حکمت اسلامی و فلسفه – فلسفه
زیرگروه ۲ علوم اجتماعی – دبیری علوم اجتماعی- علوم ارتباطات اجتماعی – مددکاری اجتماعی – خبرنگاری (گرایش علوم اجتماعی و فرهنگی هنری)
زیرگروه ۳ علوم اقتصادی – مدیریت – مدیریت بیمه – بانکداری – امور بانکی – حسابداری – مدیریت جهانگردی – مدیریت بازرگانی – مدیریت بانکداری
زیرگروه ۴ علوم سیاسی – روابط سیاسی – اطلاعات و ضد اطلاعات – اطلاعات نظامی – علوم انتظامی – جغرافیای سیاسی نظامی – جغرافیا – تاریخ – دبیری تاریخ – دبیری جغرافیا – باستان شناسی
زیرگروه ۵ روانشناسی – علوم تربیتی – راهنمایی و مشاوره – مطالعات خانواده – کتابداری – دبیری تربیت بدنی و علوم ورزشی – کاردانی تربیت بدنی و علوم ورزشی

ضرایب دروس اختصاصی و عمومی کنکور انسانی ۱۴۰۱

توجه به ضرایب دروس کنکور انسانی بسیار لازم و واجب است. دانش آموزان باید قبل از شروع مطالعه بدانند که هدفشان قبولی در چه رشته ای است؟ و ضرایب دروس متناظر آن رشته چیست؟

مثلا برای شخصی که میخواهد در رشته روانشناسی قبول شود، عربی درس کم اهمیتی است و ضریب ۱ دارد. اما شخصی که قصد قبولی در رشته حقوق را دارد، مهمترین درسش عربی است و ضریب ۴ دارد! پس باید برای مطالعه و تست زنی درس عربی زمان زیادی بگذارد.

دکتر معین الدین: در برنامه ریزی کنکور انسانی باید با توجه به ضرایب هر درس برنامه ریزی کرد.

عنوان درس زیرگروه ۱ زیرگروه ۲ زیرگروه ۳ زیرگروه ۴ زیرگروه ۵
ریاضی ۲ ۴ ۴ ۳ ۳
اقتصاد ۱ ۲ ۳ ۲ ۲
علوم و فنون ۴ ۲ ۲ ۲ ۲
عربی ۴ ۱ ۱ ۱ ۱
تاریخ و جغرافیا ۱ ۱ ۱ ۳ ۱
جامعه شناسی ۱ ۳ ۲ ۲ ۳
روانشناسی ۱ ۲ ۱ ۳ ۳
فلسفه و منطق ۳ ۱ ۱ ۲ ۲
جدول ضریب هر درس اختصاصی در کنکور انسانی

ضرایب دروس عمومی رشته انسانی:

عنوان درس ضریب
ادبیات فارسی ۴
عربی ۲
دینی ۳
زبان انگلیسی ۲
جدول ضریب هر درس عمومی در کنکور انسانی

رشته های پرطرف دار انسانی و زمینه های شغلی آن

 • حقوق: فارق التحصیلان این رشته می توانند در زمینه هایی از قبیل، قضاوت، وکالت، کارشناسی حقوق و سردفتری اسناد رسمی به فعالیت بپردازند.
 • روانشناسی: فارق التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکزی چون بهزیستی، نیروی انتظامی، شهرداری، سازمان زندان‌ها و کانون اصلاح و تربیت همچنین مراکز مشاوره، مهدکودک، بیمارستان ‌ها و آموزش ‌و پرورش فعالیت‌ کنند یا در صورت اخذ مجوز از سازمان بهزیستی کلینیک و مراکز مشاوره و روانشناسی خود را دایر کنند.
 • مدیریت: فارغ التحصیلان ایت رشته می‌توانند در بخش‌ های مدیریتی یا زیرمجموعه‌ های موسسات دولتی، عمومی و خدماتی و یا حتی شرکت‌ های خصوصی استخدام شوند.
 • حسابداری: می ‌توانند حسابدار مالی، مدیریت قسمت مالیات، بیمه و همچنین زمینه ‌های مختلفی که با حسابرسی و حسابداری در ارتباط هستند به فعالیت بپردازند. تقریباً همه ‌ی شرکت ‌های کوچک و بزرگ به حسابدار نیاز دارند و بسته به بزرگی و پیچیدگی شرکت ‌ها، حساسیت حسابداری نیز افزایش می یابد.

واسه کنکور انسانی چی بخونم؟

 • ریاضیات انسانی: ریاضیات جامع انسانی میکرو طبقه بندی گاج
 • اقتصاد: خیلی سبز
 • عربی تخصصی: خیلی سبز
 • علوم و فنون: خیلی سبز
 • تاریخ: خیلی سبز
 • جغرافی: خیلی سبز
 • جامعه شناسی: خیلی سبز
 • فلسفه و منطق: مشاوران
 • روانشناسی: خیلی سبز
در ادامه بخوانید:  مشاور کنکور الکتروتکنیک

نکات طلایی رتبه برترها در مشاوره کنکور انسانی

مطمئناً اکثر دانش‌آموزان برای قبولی در آزمون کنکور تلاش کرده و درس می‌خوانند اما تنها برخی از آن‌ها رتبه خوبی در این آزمون کسب خواهند کرد. علت این امر چیست؟ چرا با وجود منابع یکسان، نتیجه‌های متفاوت به وجود می‌آید؟ با توجه به نکاتی که در ادامه در رابطه با مشاوره کنکور انسانی گفته خواهد شد، به این سوالات پاسخ داده می‌شود؛

۱٫ مشخص بودن هدف

تا زمانی که هدف مشخص نباشد، نمی‌توان برای رسیدن به آن تلاشی کرد. بنابراین تعیین هدف جزو مهم‌ترین مواردی که است قبل از شروع هر کاری باید مشخص شود. دانش‌آموز باید در رابطه با رشته‌های مختلف، تحقیق کرده و با تمامی آن‌ها آشنایی کافی داشته باشد. برای راهنمایی بیشتر در این زمینه می‌توان از مشاور کنکور انسانی کمک گرفت.

۲٫ انتخاب منابع درست و کارآمد

یکی از مواردی که در رتبه کنکور دانش‌آموز تأثیر بسیار زیادی دارد، انتخاب منابع درست و مناسب است. داوطلبانی که در سال گذشته موفق به کسب رتبه خوب نشده‌اند، باید منابع خود را بررسی کنند. همچنین دانش‌آموزانی که سال اول شرکت در کنکور هستند، باید در انتخاب منبع دقت بسیاری داشته باشند.

انتخاب منابع درست وظیفه مشاور کنکور انسانی است

۳٫ دریافت ضرایب دروس از مشاوره کنکور انسانی

دانش‌آموز باید از اهمیت هر درس در کنکور آگاه باشد و با توجه به هدف خود برای مطالعه هر یک از این دروس برنامه‌ریزی کند. بهتر است در زمان مشاوره کنکور انسانی، جدول مربوط به ضرایب را همراه داشته تا برنامه‌ریزی دقیق‌تر و منطقی‌تری انجام شود.

۴٫ برنامه‌ریزی اصولی و منطقی

مطمئنا در همه مقالات مرتبط با مشاوره، اهمیت برنامه‌ریزی درست و منطقی عنوان می‌شود. داشتن یک برنامه‌ریزی اصولی موجب کاهش هدر رفت زمان شده و راه رسیدن به نتیجه مطلوب را هموارتر خواهد کرد. یک از راه‌های برنامه‌ریزی درست، ارتباط با رتبه‌ها برتر و تک رقمی سال‌های گذشته است.

۵٫ اطلاع از بودجه‌بندی دروس در مشاوره کنکور انسانی

طراحان سوال کنکور سازمان سنجش، هر ساله برای دروس مختلف به مباحث خاصی از هر کتاب، توجه ویژه‌ای دارند و از این مباحث سوالات بیشتری طرح می‌کنند. با اطلاع از این مباحث و بودجه‌بندی کنکور، می‌توان مطالب مهم و کلیدی را شناخته و با تمرکز و دقت بیشتری به مطالعه آن‌ها پرداخت. این امر موجب می‌شود تا در یک مدت زمان کوتاه‌تری، مطالب مهم‌تری را یاد گرفته و سوالات بیشتری را در کنکور جواب داد.

۶٫ یادگیری نحوه صحیح مطالعه برای آمادگی کنکور انسانی

برخی از دانش‌آموزانی که برای مشاوره کنکور تجربی مراجعه می‌کنند، تلاش بسیار زیادی داشته و مدت زمان مطالعه آن‌ها بالا است، ولی به نتیجه مطلوب مورد انتظار خود نمی‌رسند. دلیل این امر نیز اشتباه در نحوه مطالعه خواهد بود. بنابراین باید با تغییر روش مطالعه و استفاده از روش‌های جدید و کارآمد، نحوه مطالعه با یک مشاوره کنکور انسانی مناسب، به دانش‌آموز آموزش داده شود تا ایشان موفق به کسب رتبه خوب در کنکورهای آزمایشی و کنکور اصلی گردد.

تغییر شیوه درس خواندن توسط مشاور کنکور انسانی

۷٫ هیچ یک از دروس نباید حذف شوند

تمام دروس در کنکور دارای اهمیت هستند و هیچ‌گاه نباید با این تصور که درسی برای دانش‌آموز دشوار است و یا علاقه‌ای به آن ندارد، حذف گردد. با این اقدام مطمئناً کسب رتبه دلخواه امکان‌پذیر نخواهد بود، زیرا طراحان سوال در هر سال، سوالات متفاوتی طراحی کرده و همه دروس و مباحث را برای طراحی سوالات در نظر می‌گیرند.

۸٫ علت‌یابی با کمک مشاوره کنکور انسانی

مطمئناً یک مشاور خوب، باید علت خستگی و کلافگی دانش‌آموز خود را دانسته و برای رفع این مشکلات، روش‌های مختلفی را به کار گیرد. به طور کلی تمامی مشکلاتی که برای دانش‌آموز در زمان مطالعه به وجود می‌آید باید ریشه‌یابی شده و به دنبال علت و دلیل به وجود آمدن آن بود. 

۹٫ یادداشت‌برداری یکی از اصول مهم در مطالعه

یکی از مهم‌ترین و اصولی‌ترین موارد در مطالعه صحیح و اصولی، یادداشت‌برداری است. در زمان مرور و مطالعه مجدد، یادداشت‌برداری‌ها می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که یادداشت‌برداری نیز باید به صورت اصولی انجام شده و حاوی نکات مهم و فرار باشد.

۱۰٫ مرور کردن یک اصل مهم در مشاوره کنکور انسانی و برنامه‌ریزی

یکی دیگر از مواردی که در مشاوره کنکور انسانی نیز بسیار از آن یاد می‌شود، مرور کردن است. تا زمانی که نتوان کتاب و منبع مورد مطالعه را به درستی مرور کرد، نمی‌توان هیچ از مطالب را در ذهن نگه داشت و همچنین تسلط به مطالب بسیار کاهش می‌یابد. بنابراین در همه برنامه‌ریزی‌ها درست و اصولی باید زمانی را برای مرور کردن اختصاص داد.

تغییر شیوه درس خواندن توسط مشاور کنکور انسانی

۱۱٫ استفاده از تکنیک‌های تست‌زنی

یکی از معضلات مشاوران کنکور انسانی، عدم استفاده درست از تکنیک‌های تست‌زنی توسط دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور است. اصولاً برخی از دانش‌آموزان، در تست زدن دچار مشکل هستند و یکی از دلایل آن نیز عدم تسلط به روش‌های این تکنیک است. بنابراین تنها دانستن تکنیک مهم نیست، بلکه باید در عمل نیز به آن‌ها تسلط داشت.

۱۲٫ ساعت مطالعه مناسب در مشاوره کنکور انسانی

منظور از ساعت مطالعه مناسب، مطالعه شبانه‌روزی و بی‌وقفه نیست، بلکه منظور این است که برای هدفی که مشخص شده باید میزان ساعت مطالعه مناسب و دقیقی را در نظر گرفت. قطعاً زمان یادگیری برای هر دانش‌آموز متفاوت خواهد بود اما به طور میانگین، مدت زمانی که هر یک از دانش‌آموزان برای کسب یک رتبه خوب و تحصیل در رشته‌های پرطرفدار باید مطالعه داشته باشند، کم و بیش یکسان است و در مشاوره کنکور انسانی باید به این مورد نیز توجه ویژه داشت.

۱۳٫ شرکت‌ در کلاس‌های کمک آموزشی برای تقویت درس‌های ضعیف

برخی از دروس ممکن است برای دانش‌آموز سنگین و یا سخت باشند. همین امر موجب می‌شود، حتی با مطالعه آن‌ها نتوان از پس تست‌ برآمد. در این صورت می‌توان در کلاس‌های کمک آموزشی شرکت کرده و یا از فیلم‌های آموزشی مرتبط استفاده نمود. با این کار، نیمی از مشکلات پیش آمده در این دروس رفع می‌شود.

۱۴٫ رفع استرس با مشاوره کنکور انسانی

استرس و اضطراب در این دوران بسیار طبیعی خواهد بود زیرا تقریباً آینده دانش‌آموزان با رتبه‌شان در کنکور رقم می‌خورد. در صورتی که دانش‌آموزی استرسی بیش از اندازه داشته باشد، ممکن است موجب اختلال در درس خواندن و مدت زمان مطالعه او شود. برای رفع این مشکل دانش‌آموز می‌تواند با مشاوره کنکور انسانی صحبت کرده تا با ارائه راهکارهای مناسب از این میزان استرس و اضطراب کاسته شود.

رفع استرس کنکور انسانی

برخی سوالات متداول درباره مشاوره کنکور انسانی

چگونه مشاور کنکور انسانی خوب پیدا کنم؟

برای آشنایی با بهترین مشاور کنکور انسانی و یادگیری نحوه برنامه ریزی برای کنکور انسانی مقاله سایت را مطالعه بفرمایید.

شیوه کار مشاوره کنکور انسانی دکتر معین الدین چگونه است؟

پکیج مشاوره کنکور ما شامل مشاوره، برنامه ریزی روزانه، آزمونهای ارزیابی هفتگی و… است. برای آشنایی بیشتر با شیوه کار مشاوره کنکور انسانی دکتر معین الدین وارد این مقاله شوید.

تاثیر معدل در کنکور انسانی ۱۴۰۱ چگونه است؟

میزان تاثیر معدل در کنکور سال ۱۴۰۱ به میزان ۳۰% و بصورت مثبت می باشد.

کلام پایانی درباره مشاور کنکور انسانی

در این مقاله به طور کامل درباره مشاور کنکور انسانی ۱۴۰۱، ویژگی های یک مشاوره خوب، بهترین مشاور کنکور انسانی، کارهایی که مشاور باید انجام دهد و… صحبت کردیم و همه چیز را درباره این موارد بازگو کردیم. اما اگر باز هم سوال یا موردی در این رابطه دارید، حتماً در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به خوبی راهنمایی تان کنیم. موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید