معرفی آزمون ها و تست های روانشناسی پرکاربرد در مشاوره تحصیلی

0
3158

برگزاری تست ها و آزمون های سنجش استعداد و توانمندی‌ها در مرکز مشاوره کنکور دکتر معین الدین یک خدمت ویژه این مرکز می‌باشد که در راستای استعدادیابی و توجه به تفاوت‌های فردی و ارائه‌ی خدمات مشاوره و آموزش خانواده ارائه می گردد.

رغبت سنج هالند

آزمون رغبت‌سنج هالند می‌باشد. این آزمون علایق و رغبت‌های شما به مشاغل و رشته‌ها و زمینه‌های شغلی را مورد سنجش قرار می‌دهد. این آزمون شخصیت شما را در شش حیطه مورد ارزیابی قرار می‌دهد و به شما می‌گوید که دارای چه تیپ شخصیتی هستید و به درد چه شغل‌هایی می‌خورید. برای اینکه بدانید در چه محیط‌های شغلی موفق‌تر هستید، در این آزمون شرکت کنید و نتیجه آن را با مشاور خود به اشتراک بگذارید.

خودپنداره راجرز

آزمون خودپنداره راجرز. این آزمون تصور شما از خودتان را می‌سنجد. در این آزمون تصور شما از خود و تصوری که دوست دارید از خود داشته باشید و آنچه که هستید و آنچه دوست دارید باشید، ممورد سنجش قرار می‌گیرد. برای آنکه بدانید چه تصوری از خود دارید و فاصله آنچه هستید با آنچه دوست دارید باشد چقدر است می‌توانید در این آزمون شرکت کنید و نتیجه آن را با مشاور خود به اشتراک بگذارید.

آزمون ریون (هوش کودکان و نوجوانان)

آزمون ریون نوجوانان که میزان بهره هوشی شما را می‌سنجد. این آزمون میزان IQ یا بهره هوشی شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این آزمون در دو گروه کودکان و نوجوانان طراحی شده است. اگر می‌خواهید میزان بهره هوشی خود را در یک جامعه نرمال بسنجید، می‌توانید در این آزمون شرکت کنید و نتیجه آن را با مشاور خود به اشتراک بگذارید.

در ادامه بخوانید:  چیکار کنیم موقع مطالعه خستگی و کسالت سراغمون نیاد؟!

سرسختی

آزمون سخت‌کوشی. سخت‌کوشی یا سرسختی روانی یکی از شاخص‌ها و مؤلفه‌های موفقیت می‌باشد انسان‌های سخت‌کوش به همراه استعداد و توانمندی خود به درجات بالای موفقیت نائل می‌گردند برای سنجش این ویژگی مهم موفقیت یعنی سخت‌کوشی می‌توانید در این آزمون شرکت کنید و میزان سخت‌کوشی خود را بدانید. برای یادگیری بیشتر می‌توانید با مشاور خود مشورت کنید.

سبک های یادگیری

آزمون سبک یادگیری کلب که شما را در چهار سبک یادگیری مورد سنجش قرار می‌دهد تا شیوه یادگیری شما مشخص گردد. اگر تمایل دارید سبک و شیوه درس خواندن و یادگیری خود را بدانید می‌توانید در این آزمون شرکت کنید و نتیجه آن را با مشاور خود به اشتراک بگذارید.

نئو

تست NEO از معتبرترین تست‌های روانشناسی است که به سنجش ۵ جنبه از شخصیت شما (مدل پنج عاملی شخصیت) می‌پردازد. تست نئو کاربرد گسترده‌ای در زمینه‌های فردی، شغلی، سازمانی و تحلیل رفتار گروه‌های انسانی دارد و در زمینه‌های ازدواج، استخدام و تشخیص اختلالات روانشناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عزت نفس

این آزمون به سنجش میزان عزت نفس یا خودارجمندی شما می‌پردازد. انسان‌ها دارای عزت نفس انسان‌های متعادل، شاد و موفقی هستند. عزت نفس میزان ارج نهادن به خود و قبول داشتن خود با همه ویژگی‌های انسانی است. برای فهمیدن میزان عزت نفس خود می‌توانید در این آزمون شرکت کنید و میزان عزت نفس خود در حیطه‌های مختلف را بدانید و نتیجه آن را با مشاور خود به اشتراک بگذارید.

هوش های چندگانه

آزمون هوش‌های چندگانه گاردنر می‌باشد. این آزمون استعداد و توانمندی شما را در هفت نوع هوش مورد ارزیابی قرار می‌دهد و به شما می‌گوید که در کدام هوش‌ها توانمندتر می‌باشید. نوع تصور و خودآگاهی شما در پاسخ به این آزمون بسیار مهم می‌باشد. اگر می‌خواهید بدانید در کدام یک از حوزه هوش‌های چندگانه توانمندتر هستید، در این آزمون شرکت کنید و برای آشنایی با انواع هوش‌ها و بازخورد نتیجه آزمون با مشاور خود مشورت کنید.

در ادامه بخوانید:  9 نکته برای موفقیت در کنکور سراسری

نیازهای مازلو

این آزمون سنجش سطح نیازهای خود در پنج سطح می‌پردازد. علت رفتار همه ما برگرفته از نوع نیاز ما می‌باشد. ابراهم مازلو نیازها را در پنج سطح طبقه‌بندی می‌کند. نوع سطح نیاز شما بیانگر نوع شخصیت شماست. برای اینکه بدانید در کدام سطح از نیازهای پنجگانه مازلو هستید می‌توانید در این آزمون شرکت کنید و نتیجه آن را با مشاورتان به اشتراک بگذارید.

هوش هیجانی

در این آزمون شما می‌توانید با شرکت در این آزمون میزان توانمندی خود را در میزان آگاهی از هیجانات و احساسات خود و دیگران بدانید و توانایی خود در کنترل هیجانات و احساسات خود و دیگران را ارزیابی کنید. برای فهم این توانایی کلیدی موفقیت در زندگی در این آزمون شرکت کنید و نتیجه آن را با مشاور خود به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید