استراحت بین مطالعه چرا و چگونه؟!

0
2124
استراحت بین مطالعه چرا و چگونه؟!
استراحت بین مطالعه چرا و چگونه؟!

تحقیقات نشون داده که استراحت های بین مطالعه تاثیر مثبتی روی توانایی تمرکز داوطلب داره.

✳️ استراحت های کوتاه( برای مثال ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای) بین تایم های مطالعه ای ۹۰ دقیقه ای، روش بسیار خوبی برای افزایش کیفیت مطالعه و افزایش تمرکز است. علاوه بر این، کارهایی که در این تایم استراحت انجام میدین هم بسیار پراهمیته. در این پست لیست کارهایی رو میگیم که بهتره در تایم استراحت انجام بدین تا تاثیر مثبتی روی تمرکز مطالعه تون داشته باشه.

پیاده روی کنید!

مهم نیست که حتی زمان این پیاده روی خیلی کم باشه، همین که از جای خودتون بلند شین و فعالیت کنین، به گردش خون در بدن کمک میکنه و اکسیژن بیشتری به مغز میرسه.

حرکات کششی انجام بدین!

بدن شما بعد از یه دوره ی طولانی مطالعه، به دلیل نشستن به مدت طولانی دچار استرس و جمود میشه. یه حرکت کششی ساده مثل کش دادن دست ها میتونه بدن شمارو از این حالت خارج کنه.

به اطراف خودتون نظم بدین!

مرتب بودن محیط اطراف هنگام مطالعه بسیار مهمه و البته این مرتب کردن نباید زمانی باشه که از فرط نامرتب بودن، مجبور به مرتب کردن بشین. انجام مکرر اینکار توی تایم استراحت کمک خیلی خوبی به افزایش تمرکزتون میکنه، بدون اینکه از جو مطالعه خارج بشین.

یه دوش کوتاه بگیرین!

نکته مهم تر برای موفقیت در روند مطالعه ی کنکور این هست که از افراد منفی دوری کنید چون این افراد فقط انرژی شما رو ازتون خواهند گرفت…

در ادامه بخوانید:  تاثیر حواس مختلف در یادگیری

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید