انواع تست: آموزشی، سنجشی، تسلطی و مروری

3
6537
انواع تست: آموزشی، سنجشی، تسلطی و مروری
انواع تست: آموزشی، سنجشی، تسلطی و مروری

ما در کل برای ۳ هدف اصلی تست حل میکنیم، پس میشه گفت در کل سه نوع تست داریم:

۱- تست آموزشی:

موقعی که درسنامه یا جزوه یک مبحث رو میخونید بهتره که بلافاصله بعد از مطالعه تعدادی تست حل کنید. این تست ها بهتون کمک میکنه که مطالب خونده شده رو بهتر توی حافظتون بمونه و موثرتر یاد بگیرید. همچنین بعد از حل هر تست پاسخش رو بررسی کنید و بعد برید سراغ تست بعد. (البته دانش آموزای قویتر می تونن صفحه به صفحه تست بزنن و بررسی کنن)

۲- تست تسلط:

چند روز بعد از مطالعه جزوه یا درسنامه باید شروع کنید به حل تست که هم مطالب رو تکمیل کرده باشید و هم تسلط خودتون رو افزایش بدید. که بسته به نوع درس میتونه از یک نوبت تا چندین نوبت در روزهای مختلف حل تست داشته باشید.

۳- تست سنجشی:

شرکت کردن در آزمون های موسسات مختلف میتونه بهترین گزینه برای این تست ها باشه. همچنین میتونید با استفاده از کتاب هایی که تست هایی به صورت مجموعه ای و به شکل آزمون دارند و یا با دانلود سوالات آزمون های موسسات مختلف توی خونه از خودتون آزمون بگیرید و میزان یادگیری و تسلط خودتون رو بسنجید. (حتی میشه تست های کتاب های کمک آموزشی رو به صورت زوج و فرد تقسیم بندی کرد تا فرد هارو آموزشی و زوج هارو سنجشی بزنیم که البته این روش به همه دانش آموزا توصیه نمیشه و دانش آموز باید به صلاح دید مشاور کنکورش عمل بکنه)

۴- تست مروری:

حتی اگر همه مراحل مطالعه و تست را به صورت کامل و صحیح انجام دهید؛ بازهم بعد از مدتی دچار فراموشی مطالب می شوید. پس نگران نشوید، این کاملا طبیعی است و برای همه دانش آموزان اتفاق می افتد. بهترین روش برای مرور و بازیابی مطالب تست زنی است. شما باید این بار برای بازیابی و مرور مطالب با مشورت مشاور کنکور خود تست های مروری مناسب را وارد برنامه خود کنید. همانطور که در مطلب “بهترین روش بازیابی اطلاعات برای کنکور چیست؟” گفتیم: بازیابی با تست از دوباره‌خوانی بهتر است.

در ادامه بخوانید:  تکنیک های تقویت اراده برای درس خواندن

3 دیدگاه‌ها

  1. سلام ممنون بایت مطالب خوبتون میشه لطفا بگید منظور از تست های زوج و فرد چیه؟ من تو برنامه تحصیلیم زده تست های زوج و من نمیفهمم. پشت کنکوریم اگه میشه لطفا کمکم کنید .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید