معرفی رشته داروسازی از زبان دانشجوی داروسازی

0
4031
معرفی رشته داروسازی از زبان دانشجوی داروسازی
معرفی رشته داروسازی از زبان دانشجوی داروسازی

تجربه دانشجویی من؟

کسی که قصد داره در رشته داروسازی تحصیل کنه، باید خودشو برای کنار اومدن با دنیایی از دروس حفظی آماده کنه. یک داروساز باید اسامی زیادی از داروها، اثر هر یک و ریزترین ساختارهای داروها را در ذهن داشته باشه.

درصد های لازم برای قبولی داروسازی؟

با یک نگاه کلی به درصدهای دانش آموزان در کنکور، به سادگی میفهمیم که از مقطع متوسطه، بیشترین تمرکز باید روی دروس زیست شناسی، شیمی و درکنارش زمین شناسی باشه. بهتره تست های مربوط به این دروس بالای ۶۰-۷۰ درصد زده بشه.
دروس عمومی مثل ادبیات، معارف و… هم مثل رشته های دیگه با میانگین ۵۰ درصد برای قبولی در کنکور درصد قابل قبولیه.

دانشکده های داروسازی؟

از بین دانشگاه های پذیرنده رشته داروسازی، می تونیم از دانشگاه تهران و شهید بهشتی تهران به عنوان قوی ترین و دانشگاه های مراکز استان ها مثل دانشگاه اصفهان، تبریز، مشهد، شیراز و… نام ببریم که ظرفیت تقریبی اون ها حدود ۷۰ نفر در ساله.

رتبه لازم برای قبولی؟

قبولی در این دانشگاه ها، رتبه های زیر ۱۷۰۰تا۲۰۰۰ می خواد.البته از اونجا که رقابت در میان متقاضیان خانم بیشتره همین رتبه برای قبولی خانم ها به زیر۱۰۰۰یا۹۰۰می رسه.

این مطلب رو هم از دست ندید: معرفی رشته دندانپزشکی از زبان دانشجوی دندانپزشکی

مزیت های داروسازی؟

گفته شده که جذابیت های رشته داروسازی به اندازه پزشکی یا دندان پزشکی نیست. اما در برخی جهات مزایای قابل توجهی در اون به چشم می خوره که بد نیست اشاره ای به اونها داشته باشیم:

? داروسازی مناسب شماست اگه تمایل زیادی به سر و کار داشتن با بیمار و مراجعان ندارید.

?چه در دوران تحصیل و چه دوران کار، کشیک یا شیفت شب اجباری ندارید، مگه این که خودتون بخواین تجربه کسب کنید‌.

در ادامه بخوانید:  رشته حسابداری

?در صورت وجود برخوردهای نامناسب برخی بیماران، حاشیه امن تری نسبت به رشته های پزشکی دارید.

? از مزیت های مهم تحصیل در رشته داروسازی، که می تونه برای خیلی از افراد انگیزه بخش باشه اینه که دانشجویان بعد از گذروندن ۱۴۰ واحد درسی به طور تقریبی از سال چهارم دانشگاه و در صورت داشتن معدل بالای ۱۴ کارت و شماره انجمن داروسازان را دریافت می کنن و می تونن به عنوان قائم مقام مسئول فنی مشغول به کار بشن و درآمد قانع کننده ای داشته باشن.

?در کنار همه این ها، فرصت های شغلی در سازمان های پژوهشی و مراکز تولید دارو و محصولات بهداشتی پیوسته در حال افزایشه که خبر از آینده ی درخشان تر برای داروسازان میده.

عرفان امامی – دانشجوی داروسازی و عضو تیم کنکور دکتر معین الدین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید