روش مطالعه ریاضی برای کنکور تجربی

0
1957
روش مطالعه ریاضی برای کنکور تجربی
روش مطالعه ریاضی برای کنکور تجربی

درس ریاضی برای بعضی از شماها درس سختی هست و دانش آموزای تمام رشته ها از ریاضی و تجربی وانسانی باید بدونن که برای کسب نتیجه خوب و موفقیت در کنکور به این درس نیاز دارند.

برای آسون تر کردن کار خودتون ابتدا از یادگیری مفاهیم پایه شروع کنید.

در ابتدای امر از روی یه جزوه خوب تمام فرمول ها رو مطالعه کنید و سپس تمام سوال ها و مثال های کتاب درسی رو خودتون به صورت تشریحی حل کنید چون همیشه از این تمرینات سوال کنکور طراحی میشه پس ازشون غافل نشید!!!
اینو به یاد داشته باشید که ریاضی رو همیشه ا ز پایه شروع کنید به سمت جلو پیش برید چون اکثر مباحث پیش نیاز یکدیگر هستند. مثلا تابع نمایی پیش نیاز لگاریتم و حد پیش نیاز مشتق و کاریرد مشتق است و مثلثات که تقریبا به صورت ترکیبی با تمام مباحث ریاضی مطرح می شود. پس بعد از تسلط بر کتاب و راه حل های تشریحی رو بیارید به تست ! همیشه اول تست رو به صورت تشریحی حل کنید و سپس با روش های تستی. چون هر چقدر هم روی روش های تکنیکی مسلط باشید روز کنکور این راه حل های تشریحی در سوالات سخت بدردتون میخوره!

هندسه خیلی خیلی سخته و وقته زیادی رو ازتون می گیره اول کار سعیتون بر این باشه که این قضایا رو خودتون اثبات کنید و بعد در آخر فرمول های کوتاه رو وقتی فهمیدید چه طور به دست اومدن حفظ کنید.

از قسمت های آنالیز و احتمال و کاربرد مشتق و هندسه همونطور که می دونید تعداد خیلی زیادی سوال میاد پس حواستون به این قسمت های نه چندان ساده باشه.

بچه ها اینا جامعیتی بود از کارایی که باید بشه ولی اگه با مشاورتون صحبت بکنید قطعا خیلی بیشتر می تونه کمکتون کنه به هر حال مشاورامون رتبه های تک رقمی هستن نیاز به تعریف ندارن.

در ادامه بخوانید:  قدرتمندترین روش برای مطالعه دروس حفظی

موفقیت کم ترین کاری هست که می تونید بهش برسید…..

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید