اگه بین دو گزینه شک کردم، جواب بدم؟!

0
3126
اگه بین دو گزینه شک کردم، جواب بدم؟!
اگه بین دو گزینه شک کردم، جواب بدم؟!

دغدغه بسیاری از داوطلبان در آزمون های آزمایشی و کنکور اینه که زمانی که در تستی بین گزینه ها شک می‌کنند، باید یکی رو انتخاب کنند یا از اون سوال بگذرند؟

نکته اینجاست که علت اصلی شک کردن بین دو گزینه مطالعه سطحی است. بسیاری از افراد درس می خوانند که تموم بشه نه اینکه یاد بگیرند. در حالی که بهتره شما هدف خودتون رو بر یادگیری درس مورد نظر قرار بدید نه اینکه فقط اون درس یا مبحث رو به هر قیمتی که شده تموم کنید. پس باید در وهله اول نحوه مطالعه خود را بهبود بدیم.

حال اگر در جلسه آزمون بین دو گزینه شک کردید، سعی کنید پاسخ ندید ( این نظر بر خلاف نظر بیش از ۹۰ درصد مشاوران تحصیلی کشوره ). چون اکثراً اظهار می کنن که اگر یه پاسخ درست بدی به اندازه سه تا غلطه و اصلاً نگران نباش و پاسخ بده. یعنی به نوعی باید شانس خودت رو امتحان کنی. اما اینو یادت باشه که اگر در منزل در ۱۰ تا سوالی که شک نداری، همه رو پاسخ بدی تقریباً ۸ تاش درست در میاد ولی اگر همین کار رو در جلسه آزمون انجام بدی، ۸ تاش غلط در میاد. در جلسه آزمون به علت استرس نسبی که وجود داره، بخش مربوط به یادگیری و پاسخگویی مغز شما توسط استرس مهار میشه و نمیتونید پاسخ صحیح رو تشخیص بدید. خیلی از افراد بودن که با همین کار (یعنی شانسی زدن در جلسه آزمون) در رشته و شهر مورد نظرشون قبول نشدند (اصلا قصد ترسوندن شما رو نداریم. فقط میگیم اصولی عمل کنید)

پس در وهله اول نوع مطالعه خودتون رو درست کنید تا بین دو گزینه شک نکنید و سپس اگر این اتفاق در جلسه آزمون افتاد، سعی کنید پاسخ ندید. اگر در آزمونتون از تکنیک های صحیح تست زنی استفاده کنید، علاوه بر کاهش تعداد پاسخ های اشتباه ( که یکی از اصلی ترین اهداف شرکت در آزمون های آزمایشی است) به مدیریت زمان مناسب هم دست خواهید یافت.

در ادامه بخوانید:  چگونه دانش آموزی سخت کوش شویم؟!

یکی از اصلی ترین مواردی که میتونه شما رو به مدیریت زمان در آزمون نزدیک کنه اینه که از روی تست هایی که شک دارید یا اینکه وقت گیر هستند به راحتی عبور کنید و بتونید به بررسی تمامی سوالات یک درس بپردازید. پس سعی کنید به جای شانسی عمل کردن در تست زنی، اصولی عمل کنید و مطمئن باشید روز به روز نتایج شما بهتر خواهند شد.

محمدرضا موسوی – عضو تیم مشاوره دکتر معین الدین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید