بهترین مشاور کنکور در بیرجند، برنامه ریزی شخصی و مشاوره کنکور بیرجند

0
865

تحصیلات نقشی حیاتی را در زندگی دانش ­آموزان ایفا می­کند که به شما امکان می­دهد شغل رویایی خود را دنبال کنید. با این حال، برخی از مهارت‌ها وجود دارد که باید در خارج از کلاس درس بیاموزید که تأثیر فوق‌العاده‌ای بر توانایی شما به عنوان یک دانش­ آموز دارد. یک مشاور تحصیلی و کنکور می­تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد. مرکز مشاوره کنکور بیرجند دکتر معین الدین، مجموعه ای از مشاوران مجرب را در اختیار دارد که موفقیت دانش ­آموزان را تضمین می­کند. در ادامه با خصوصیات یک مشاور حرفه ­ای و نحوه کار این مرکز آشنا می­شویم.

بهترین مشاور کنکور در بیرجند
بهترین مشاور کنکور در بیرجند

دریافت مشاوره در مرکز مشاوره کنکور دکتر معین الدین

قبل از شرکت در جلسات، این مرکز مشاوره از شما می­خواهد در یک مصاحبه تلفنی شرکت نمایید تا سطح آمادگی شما را برای شرکت در جلسات مشخص کنند. سپس در مرحله بعد از شما میخواهند تست روانشناسی MBTI را انجام دهید تا با ابعاد شخصیتی و احساسی شما نیز آشنا شوند. دانش ­آموزان می­توانند پس از انجام این دو مرحله در جلسات مشاوره شرکت کنند.

جلسات کوچینگ

در این جلسات دانش ­آموزان با تکنیک ­هایی که باید در زمینه آمادگی کنکور بدانند، آشنا می­شوند. تکنیک­ های تست ­زنی، نکات کنکوری و روش مطالعه صحیح هر درس و مبحث از جمله این مهارت­ هاست. دانش ­آموزان مهارت ­هایی مانند نحوه درست آزمون دادن و مدیریت زمان را نیز در جلسات کوچینگ می ­آموزند. دانش ­آموزان می­توانند در این جلسات، سوالات خود را از منتور مرکز مشاوره کنکور بیرجند دکتر معین الدین بپرسند. 

جلسات منتورینگ

دانش ­آموزان هر هفته یک جلسه منتورینگ نیز خواهند داشت. منتور کسی است که در کنکور سراسری شرکت کرده و از نفرات برتر کنکور سراسری محسوب می­شود. همه دانش­آموزان، یک منتور مخصوص خود را دارند. در این جلسات هفتگی، دانش­ آموزان با تجربیات منتور خود برای آمادگی بهتر آشنا می­شوند. تمام حالات و افکار آن­ها از جمله استرس و عدم تمرکز در این جلسات مورد بررسی قرار می­گیرد. شما می­توانید روزانه و به ­صورت آنلاین با منتور خود در ارتباط باشید.

در ادامه بخوانید:  گزینه دو خراسان جنوبی (بیرجند) – آدرس و شماره تماس نمایندگی های گزینه دو استان خراسان جنوبی

برنامه­ ریزی فردی

نمی­توان یک برنامه­ ریزی تحصیلی و کنکوری را برای همه تهیه کرد، حتی اگر در یک مقطع تحصیلی و یک رشته باشند. مرکز مشاوره کنکور دکتر معین الدین، برای هر دانش ­آموزی بر اساس سابقه و پایه تحصیلی آن­ها، یک برنامه کنکور منحصر­به ­فرد را ارائه می­دهد. در این برنامه، تعیین شده است که هر دانش ­آموز در طول روز چند ساعت، چه دروسی و چه مباحثی را باید مطالعه کند.

آزمون‌های فردی

مشاوران شما، آزمون­ ها و سوالاتی را مخصوص خود شما طراحی می­کنند. این سوالات تمام مواردی که شما طبق برنامه ­ای که دریافت کردید و باید مطالعه کرده باشید، در بر می­گیرد. سوالات این آزمون­ ها مانند کنکور، به­ صورت تستی طراحی شده ­اند. برای شرکت در آزمون مرکز مشاوره کنکور بیرجند، دانش­ آموزان باید وارد پنل کاربری خود شده و در زمانی که برای آن­ ها مشخص شده است، به سوالات پاسخ دهند. علاوه بر این آزمون­ های فردی، شما باید حتما در آزمون­ های آزمایشی دیگر مانند آزمون­ های قلم­چی، گزینه دو، گاج و … شرکت کنید.

کارگاه‌های ویژه والدین

مرکز مشاوره دکتر معین ­الدین معتقد است که در کنار این که دانش ­آموز باید یک برنامه تحصیلی و­ کنکور مناسب داشته باشد و به ­درستی آموزش ببیند، والدین این دانش­آموزان نیز به یک آگاهی کلی از این فعالیت­ها نیاز دارند. بنابراین، این مرکز کارگاه­هایی مخصوص والدین برگزار می­کند تا با فرآیند­های آموزشی و تحصیلی فرزندان خود آشنا شوند. آگاهی و درک والدین از این فرآیندها باعث می­شود تا دانش­ آموزان در فضای مناسبی برای مطالعه و آمادگی برای کنکور قرار گیرند. 

ویژگی های بهترین مشاور کنکور بیرجند

برای اینکه مراجعه به مشاوران نتیجه­ بخش باشد، باید مشاوران روش برقراری ارتباط مناسب را با هر یک از افراد با ویژگی­ های مختلف بداند. در این قسمت چند ویژگی کلیدی یک مشاور خوب را بیان کرده­ایم تا به شما در انتخاب مشاور تحصیلی خود کمک کند.

مشاوره تحصیلی در بیرجند
مشاوره تحصیلی در بیرجند

مهارت­های ارتباطی

مهارت­ های ارتباطی نقش کلیدی در رابطه مشاوران با دانش ­آموزان دارد. شما باید بدانید که چگونه با اطمینان مرزها را تعیین کنید و بدون تندخویی یا سرزنش، فرد مقابل خود را راهنمایی کنید. ارتباط شما باید به دانش ­آموزان کمک کند تا بفهمند می­توانند برای گوش دادن و ارائه مشاوره تخصصی به شما اعتماد کنند یا خیر.

در ادامه بخوانید:  گاج خراسان جنوبی (بیرجند) – آدرس و شماره تماس نمایندگی های گاج استان خراسان جنوبی

صبر

صبر به عنوان یک مشاور یک ویژگی مهم و اصلی هر مشاور محسوب می­شود. شما با دانش ­آموزانی روبرو خواهید شد که برای پیشرفت تلاش می­کنند یا تصمیماتی می­گیرند که به نفع آن­ها نیست. به عنوان یک مشاور، باید صبر و حوصله داشته باشید تا آن­ها را از این راه اشتباه بگذرانید تا بتوانند راه خود را به سوی یک برنامه سالم­تر بیابند. این یکی از مزایای بهترین مرکز مشاوره کنکور بیرجند است.

قضاوت نکردن

مشاوران همچنین مرتباً با مراجعانی ملاقات می­کنند که انتخاب­ هایی انجام داده ­اند که با آن موافق نیستند. با این حال، جلسه مشاوره این نیست که به مشتری بفهمانیم چه اشتباهی انجام داده‌اند. در عوض، می‌خواهید روی هدایت مشتری به سمت آینده‌ای تمرکز کنید که در آن احساس اعتماد به نفس و قدرت کافی برای ایجاد تغییرات مثبت برای خود داشته باشد. اگر مشتری احساس کند مورد قضاوت قرار می‌گیرد، می‌تواند مانع بزرگی برای پیشرفت شما به عنوان مشاور و دانش­ آموز باشد.

ناظر

گاهی اوقات، به عنوان یک مشاور، با موقعیت ­هایی مواجه می­شوید که ممکن است افراد تمام حقیقت را به شما نگویند. با این حال، قدرت مشاهده شما می­تواند به شما در پر کردن شکاف­ ها و یافتن راه ­هایی برای کمک بهتر به مشتریان کمک کند. یادگیری نحوه خواندن زبان بدن، می­تواند بینش ارزشمندی را در مورد دانش ­آموز به شما ارائه دهد.

مهارت ­های شنیداری

دانستن اینکه چگونه بنشینید و واقعاً به صحبت ­های دانش­آموز خود گوش دهید می­تواند به ایجاد اعتماد و تفاهم بین شما و مراجع کمک کند. بیمار احساس آرامش می­کند و می­تواند افکار، احساسات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارد.

احترام

شرم می­تواند منجر به این شود که افراد بیشتر در معرض خطر چالش­های سلامت روانی مانند اضطراب یا افسردگی قرار گیرند. به عنوان یک مشاور کنکور بیرجند، اگرچه ممکن است نتوانید جلوی خجالت یک فرد را بگیرید، اما پاسخ شما به چنین موقعیت‌هایی و نشان دادن احترام بدون توجه به اشتباهات آن­ها، می‌تواند به او کمک کند تا شرم خود را پشت سر بگذارد.

در ادامه بخوانید:  قلم چی خراسان جنوبی (بيرجند) – آدرس و شماره تماس نمایندگی های قلم چی استان خراسان جنوبی

همدل

در نهایت، می‌خواهید مطمئن شوید که همدل هستید. در حالی که مرزها همچنان مهم هستند، به مشتریان خود اجازه دهید شفقت و همدلی شما را نسبت به موقعیت خود بدانند. فداکاری خود را برای هدایت آن­ها در طول مشکلات نشان دهید تا بتوانند راه مناسب خود را به راحتی پیدا کنند.

مشاوره تحصیلی آنلاین
مشاوره تحصیلی آنلاین

جمع ­بندی

مراکز مشاوره کنکور بیرجند می­تواند به دانش­ آموزان خود در راه رسیدن به موفقیت و قبولی در دانشگاه­های بیرجند کمک کند. نیازی نیست که دانش ­آموزان به تنهایی با استرس و برنامه کنکور نامنظم وقت خود را تلف کنند. بهترین راه این است که از تجربیات و راهنمایی­های یک مشاور حرفه­ ای بهره ­مند شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید