معرفی رشته حسابداری در شاخه فنی حرفه ای

0
3001

رشته حسابداری یکی از محبوب ترین رشته های انتخابی دانش آموزان شاخه فنی حرفه ای و دانشجویان دانشگاهی اس؛ در این مطلب معرفی رشته و شغل حسابداری خواهیم پرداخت.

رشته حسابداری یکی از پر جمعیت ترین رشته های کشور است به دلیل اینکه شغل حسابداری بازار پر رونقی در کشور دارد. تقریبا تمامی سازمان ها و شرکت های دولتی و غیردولتی کوچک و بزرگ همگی به حسابدار نیازمند هستند و احتمال کاریابی برای فارغ التحصیلان این رشته بسیار بالاست. یک حسابدار ماهر باید به نرم افزارهای کامپوتری حسابداری مانند نرم افزار اکسل مسلط بوده و توانایی بالایی در استفاده از اینترنت داشته باشد.

همچنین یک حسابدار باید با قوانین مالیاتی و همچنین قوانین کار و استخدامی و تامین اجتماعی آشنایی کافی داشته باشد. بسیاری از این توانمندی ها پس از شروع کار به عنوان حسابدار بدست آمده و آموخته می شوند، بنابراین یک حسابدار باتجربه و پرسابقه امکان کاریابی بالایی داشته و درآمد بیشتری کسب می نماید.

به طورکلی شغل حسابداری بازار داغ و پررونقی دارد و درصورتی که به آن علاقمند هستید و فکر می کنید به روحیه شما سازگاری دارد، می توانید با خیال راحت آن را انتخاب کنید.

در ادامه بخوانید:  معرفی رشته ریاضی فیزیک برای هدایت تحصیلی پایه نهم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید