مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

0
2537
مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ از چه زمانی شروع میشود و تا چه زمانی ادامه دارد؟ زمان انتخاب رشته معمولا یک ماه پس از برگزاری کنکور می باشد و به مدت یک هفته ادامه دارد. این امکان وجود دارد که در یک الی دو نوبت تمدید شود. داوطلبانی که قصد شرکت در انتخاب رشته کنکور دانشگاه های دولتی، آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور را دارند، باید در تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش، نسبت به ثبت کردن کد رشته محل های مد نظر خود اقدام نمایند. در کشور ما سازمان سنجش برگزارکننده کنکور می باشد. در نتیجه کلیه اطلاعیه ها و اخبار مربوط به مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱، توسط سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org اعلام می شود.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

همانطور که گفتیم بعد از اعلام شدن نتایج اولیه، داوطلبان باید توضیحات کارنامه و همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به دقت مطالعه نمایند و در ادامه نسبت به ثبت کردن کدرشته محل های مد نظر خود در سایت سنجش اقدام کنند. مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ به صورت تقریبی ۵ روز در نظر گرفته می شود اما معمولا تمدید خواهد شد و تا ۷-۸ روز ادامه دارد. این تاریخ به صورت دقیق پس از صدور کارنامه اولیه و طی اطلاعیه ای توسط سایت سازمان سنجش در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ به طور تقریبی در اواسط مرداد ماه اعلام شده است.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ از طریق سایت سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. همچنین این امکان وجود دارد که مانند سال های گذشته این تاریخ تمدید شود و به تعویق بیفتد. اما بهتر است قبل از تاریخ اولیه اعلام شده توسط سازمان سنجش اولویت بندی کد رشته محل های مد نظر خود را انجام داده باشید تا خیالتان بابت انتخاب رشته راحت شده باشد. برای این کار شما نیازمند مشاور و افراد متخصص در این حوزه هستید که با سال ها تجربه می توانند بهترین انتخاب ها را برای شما انجام دهند. افرادی که می خواهند در رشته هنر تحصیل کنند نیز نیازمند مشاوره تحصیلی انتخاب رشته هنر هستند. گروه آموزشی دکتر معین الدین بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور است که با سال ها تجربه در خدمت شما عزیزان می باشد.

در ادامه بخوانید:  جواب انتخاب رشته کنکور 1401 کی میاد؟

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

داوطلبانی که می خواهند انتخاب رشته دانشگاه های دولتی (روزانه و شبانه) غیرانتفاعی، پیام نور و غیره را انجام دهند، باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ و کلیه اطلاعات مربوط به انتخاب رشته در دفترچه راهنما ذکر شده است. در ادامه مراحل تکمیل فرم انتخاب رشته را بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

ابتدا به سایت سازمان سنجش یعنی sanjesh.org مراجعه نمایید. در ادامه گزینه سراسری در قسمت راست سایت را انتخاب کنید.

سپس گزینه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ را انتخاب نمایید.

اگر می خواهید کد رشته محل های دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را انتخاب نمایید و سریال مربوط به آن را خریداری نکرده اید، باید عبارت خرید کارت را انتخاب کنید و هزینه مربوط را پرداخت نمایید.

در ادامه باید گزینه تایید و ادامه را کلیک نمایید.

شما به ۳ روش مختلف می توانید وارد سامانه انتخاب رشته شوید.

  • شماره شناسنامه و سریال ۱۲ رقمی ثبت نام کنکور
  • کد ملی، سریال شناسنامه و شماره پرونده
  • کد ملی و شماره رهگیری ۱۶ رقمی

پس از وارد شدن می بایست کد رشته محل های مد نظر خود را با توجه به اولویت و به ترتیب وارد نمایید و در ادامه گزینه ثبت را فشار دهید.

انتخاب رشته کنکور تجربی ریاضی انسانی هنر زبان
انتخاب رشته کنکور تجربی ریاضی انسانی هنر زبان

مشاوره مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ برای دانشگاه سراسری و آزاد به صورت جداگانه می باشد. برای دریافت اطلاعات در این خصوص باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. شما می توانید برای مشاور انتخاب رشته دانشگاه آزاد با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

برای مشاوره انتخاب رشته کنکور رشته های انسانی، تجربی، ریاضی هنر و زبان کلیک کنید.

یکی از مهمترین مراحل در هنگام انتخاب رشته درست، تحلیل منطقی و صحیح کارنامه می باشد. به این صورت که اگر داوطلب با معانی اطلاعات درج شده در کارنامه آشنایی نداشته باشد، ممکن است با یک اشتباه آینده شغلی و تحصیلی خود را تباه کند.

در ادامه بخوانید:  دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

اطلاعات درج شده در کارنامه کنکور هنر

در ابتدا باید بگوییم اگر شما جزو افرادی هستید که علاوه بر حضور در کنکور هنر، در یکی از سه گروه آزمایشی تجربی، انسانی یا ریاضی حاضر شده اید، باید آگاه باشید که نتیجه هر دو کنکور در یک کارنامه منتشر خواهد شد. مهمترین قسمت کارنامه کنکور برای انجام انتخاب رشته رتبه در زیر گروه، رتبه در سهمیه و تراز می باشد. ترتیب اولویت بندی کد رشته محل های مد نظر در فرم انتخاب رشته، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و شانس شما را برای قبولی افزایش خواهد داد. به همین علت به شما توصیه می شود که هوشمندانه رفتار کنید. قطعا شما تجربه و تخصص مشاور تحصیلی انتخاب رشته کنکور را نخواهید داشت. لذا توصیه می کنیم برای انجام انتخاب رشته خود از افراد با تجربه کمک بگیرید.

مشاوره مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری
مشاوره مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری

مرکز مشاوره دکتر معین الدین

مجموعه ما یعنی مرکز مشاوره دکتر معین یک راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد می باشد که به صورت تلفنی و آنلاین نیز در خدمت شما عزیزان است. همچنین شما می توانید برای انتخاب رشته هنر بدون کنکور (بر اساس سوابق تحصیلی) نیز از ما کمک بگیرید تا بهترین انتخاب ها را برای شما انجام دهیم. قطعا یک انتخاب رشته خوب می تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را دچار تحول کند.

سوالات متداول

مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ چه زمانی می باشد؟

مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ هنوز مشخص نیست. اما این تاریخ به احتمال فراوان در اواسط مرداد ماه خواهد بود.

فرایند انتخاب رشته توسط کدام سایت انجام می شود؟

این فرایند توسط سازمان سنجش و از طریق سایت سنجش یعنی sanjesh.org انجام خواهد شد.

مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ برای دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت همزمان می باشد؟

خیر، مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ برای دانشگاه های آزاد چند روز پس اتمام انتخاب رشته سراسری می باشد.

در ادامه بخوانید:  مشاور انتخاب رشته کنکور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید