شرایط استفاده از کارنامه سبز کنکور (کارنامه نهایی) برای انتقالی

0
1805
شرایط استفاده از کارنامه سبز کنکور (کارنامه نهایی) برای انتقالی
شرایط استفاده از کارنامه سبز کنکور (کارنامه نهایی) برای انتقالی

با انتشار کارنامه نهایی کنکور که به کارنامه سبز معروف است داوطلبین کنکور سوالاتی درباره نحوه و شرایط گرفتن انتقالی به وسیله آن دارند. در این مطلب درباره شرایط استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه برای انتقالی جزییات بیشتری را می خوانید.

تذکر مهم:

هیچ تضمینی نیست که با وجود اینکه کارنامه سبز یا کارنامه نهایی ثابت کند شما در یکی از انتخاب های پایینی قبول می شوید، بتوانید در آن انتخاب شروع به تحصیل کنید! زیرا سازمان سنجش پس از انتشار کارنامه سبز یا کارنامه نهایی هیچ مسئولیتی در مورد انتقالی یا جابجایی به اولویت ها و انتخاب های پایین تر قبول نمی کند و تنها،
? دانشگاه مبدا و مقصد هستند که باید با این انتقالی موافقت کنند

? دو تا پیشنهاد:

۱️⃣ همین هفته در دانشگاهی که قبول شده اید ثبت نام کنید و فعلا به حداقل قانع باشید.


برای ترم اول دانشجو شوید و انتخاب واحد کنید اما از اوایل ترم اول با مراجعه به دانشگاه مقصد و با در دست داشتن کارنامه سبز یا کارنامه نهایی درخواست دهید که از ترم دوم و در انتخاب پایین تر مورد علاقه تان شما را ثبت نام کنند.

در صورتی که دانشگاه مقصد ظرفیت داشته باشد (که معمولا دارد) با درخواست شما موافقت می کند و پس از اخذ موافقت دانشگاه مبدا از ترم دوم می توانید در دانشگاه مقصد شروع به تحصیل کنید و واحدهای عمومی که در ترم اول پاس کردید را تطبیق بزنید.

اگر هم دانشگاه مقصد با درخواست شما برای انتقالی با استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه موافقت نکرد حداقل شانس ثبت نام در قبولی اولیه تان را از دست ندادید.

۲️⃣ اگر از رشته و دانشگاهی که الان قبول شده اید خیلی متنفرید

و حتی یک ترم هم حاضر نیستید سر کلاس بروید؛ از همین فردا با در دست داشتن کارنامه سبز یا کارنامه نهایی به دانشگاه مقصد مراجعه کنید و درخواستتان را مطرح کنید.

در ادامه بخوانید:  ۲۰ نکته تغذیه‌ ای در ایام امتحانات و روزهای پایانی کنکور

? دو تا تذکر:

در نهایت باید بگوییم اگر یک بار در انتخاب هایتان بی دقتی کردید و انتخابی که علاقه کمتری به آن داشتید را در اولویت های بالاتر قرار دادید دیگر الان با عجله و از روی عصبانیت انتخاب نکنید! زیرا الان به احتمال زیاد در انتخاب ها و اولویت های پایین تر طبق کارنامه سبز یا کارنامه نهایی در بیش از یک رشته محل رتبه قبولی را کسب کرده اید پس اگر قرار است به دنبال کارهای انتقالی بیفتید حداقل رشته محلی را انتخاب کنید که دیگر از همه لحاظ برایتان بهتر و به صرفه تر باشد.

✅درضمن اگر برای یکی از اولویت های پایین تر که رتبه لازم برای قبولی را کسب کرده اید درخواست دادید و موافقت نشد می توانید برای سایر انتخاب های پایین تر نیز درخواست انتقالی دهید؛ شاید موافقت شد.
اما هیچ گاه و به هیچ وجه همزمان برای دو رشته محل بصورت همزمان درخواست انتقالی ندهید که عواقب آن جبران ناپذیر است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید