کارنامه نهایی کنکور ۹۸ و کد های درج شده در آن چه مفهومی دارد؟

0
2243
کارنامه نهایی کنکور 98 و کد های درج شده در آن چه مفهومی دارد؟
کارنامه نهایی کنکور 98 و کد های درج شده در آن چه مفهومی دارد؟

اگر شما هم داوطلب کنکور بوده باشید پس از انتشار کارنامه نهایی حتما این سوال برایتان پیش آمده که کارنامه نهایی کنکور و کد های درج شده در آن چه مفهومی دارد؟ این اطلاعات برحسب کارنامه های کنکور سال ۹۸ که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام گردیده طبقه بندی شده است.

الف – مفهوم مندرجات کارنامه

?۱- در ردیف اول کارنامه شماره پرونده ،مشخصات شناسنامه‌ای (جنسیت ، شماره شناسنامه ، تولد)، دین و زبان خارجی براساس اطلاعاتی که داوطلب در اختیار سازمان گذاشته درج گردیده است.

?۲- در ردیف دوم مشخصات داوطلب به ترتیب شامل شماره داوطلب ،گروه آزمایشی، نتیجه کارنامه اولیه ،و در صورت شرکت داوطلب در گروه های هنر و زبان شماره داوطلب و نتایج کارنامه اولیه آنها درج شده است.

?۳- در ردیف سوم سهمیه نهایی ، عنوان دیپلم ، وضعیت کارمندی ،آموزگار، بهیار، تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کد قبولی و سال اخذ دیپلم درج شده است که تعاریف بعضی عناوین به شرح ذیل است:

✅- در صورتیکه آخرین رتبه قبولی در رشته محلی خالی می باشد به منزله آن است که در این رشته محل پذیرش صورت نگرفته است.

✅- رتبه هر داوطلب و آخرین رتبه قبولی در هر یک از کد رشته‌ها برحسب این که کدرشته مربوط استانی، ناحیه‌ای، قطبی و یا کشوری می‌باشد (با توجه به ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شماره ۲)، تعیین شده است.

✅- در مواردی که استان یا ناحیه و یا قطب کد رشته‌های انتخابی داوطلب با استان بومی و یا ناحیه بومی و یا قطب بومی وی مغایرت دارد رتبه داوطلب و آخرین رتبه قبولی در ظرفیت آزاد رشته‌های مزبور داده شده است.

✅- داوطلبان سهمیه شاهد ورزمندگانی که حدنصاب مصوب قانونی را در یک رشته محل کسب نکرده باشند رتبه آنان در بین تمامی ایثارگرانی که این کد رشته محل را انتخاب نموده اند درج شده است.

✳️_ وجود علامت ستاره ( * ) در ستون نتیجه نشان می‌دهد که داوطلب در این کد رشته محل پذیرفته شده است.

در ادامه بخوانید:  چرا توی آزمون قلمچی به خوبی توی خونه عمل نمیکنیم؟

۱⃣-مفهوم عدد ۱ (یک) بمنزله عدم دارا بودن شرایط و ضوابط اختصاصی مندرج دردفترچه‌های راهنما و برگ راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری برای انتخاب رشته مربوط می باشد (نظیر تکرار کد رشته انتخابی ، عدم رعایت جنسیت پذیرش ، عدم توجه به ضوابط رشته‌های دارای شرایط خاص برای رشته مذکور و…).

۳⃣- مفهوم عدد ۳ (سه) در قسمت نتیجه اولویت قبولی نشانگر آن است که داوطلب باتوجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی ، در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی و یا جنسیت دیگر پذیرفته شده است.

⏪   تبصره ۲- برای آموزگاران و یا بهیاران و یا کارمندان که به ترتیب از سهمیه آموزگاران در رشته‌های مربوط یا با استفاده از سهمیه بهیاران در رشته پرستاری و یا با استفاده از سهمیه کارمندی پذیرفته شده‌اند نیز عدد ۳ درج شده است.

۴⃣-مفهوم عدد ۴(چهار) مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته مورد نظر توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی می باشد.

۵⃣-مفهوم عدد ۵ (پنج) مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در رشته‌های دانشگاه فرهنگیان(تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی امتیاز لازم را کسب ننموده و در اولویت جذب قرار نگرفته است

۷⃣- مفهوم عدد ۷(هفت) مندرج در ستون نتیجه به منزله عدم کسب حد نصاب در مصاحبه و یا عدم احراز شرایط “سن ، معدل ، غیبت در مصاحبه ، …” می باشد .

۸⃣-مفهوم عدد ۸(هشت) مندرج در ستون نتیجه به منزله پذیرش در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد (تربیت معلم سابق) می باشد که در آن رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب آن دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است .

۹⃣-مفهوم عدد ۹(نه) مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که وضعیت علمی و عمومی شما در دانشگاه شاهد یا دانشگاه هنر اسلامی تبریز در دست بررسی است.

در ادامه بخوانید:  ضرایب دروس در کنکور ریاضی

? تغییر به اولویت های بعدی منوط به دارا بودن شرایط و ضوابط مندرج در آیین نامه تغییر رشته و انتقال دانشجویان است که منحصرا از طریق دانشگاهها و موسسات آموزش عالی محل تحصیل پذیرفته شدگان و تحت شرایط تعیین شده انجام می گردد و سازمان سنجش آموزش کشور هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید