از مشاور کنکور چه بپرسیم؟

0
1700
از مشاور کنکور چه بپرسیم؟

در مقاله مشاوره کنکور درباره اهمیت و وظایف و هرآنچه که باید درباره این شخص مهم بدانید صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم یک گام جلوتر رفته و به شما بگوییم حالا که یک مشاوره کنکور خوب برای خود انتخاب کردید، باید چه سوالاتی از او در کنار کارهایی که خودش انجام می دهد بپرسید و چگونه بیشترین بهره را از داشتن یک مشاوره کنکور جرفه ای ببرید. پس حتماً تا انتها با مفاله از مشاور کنکور چه بپرسیم همراه ما باشید.

بیشترین سوالاتی که در جلسات مشاور کنکور پرسیده می شود

در این مطلب بیش از ۱۵ سوال اصلی و مهمی که دانش آموزان در اکثر جلسات مشاوره کنکور می پرسند را برای شما بیان می کنیم و بعد پاسخ کوتاهی به شما درباره آن مطلب خواهیم داد. دقا داشته باشید که پاسخ هایی که پس از سوال بیان می شود به صورت کلی است و شما باید برای اطلاع دقیق تر، آن را از مشاور کنکور خود بپرسید.

برای آنکه در دروس تخصصی خود بیشترین درصد را کسب کنیم چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

برای درسهای تخصصی، سوالات کنکور ده سال پیش تا کنون را مطالعه کنید. با نحوه طراحی سوالات آشنا شوید و هر مبحث را دو بار مطالعه کنید. به طور مثال اگر رشته تان تجربی است، از مشاوره کنکور تجربی خود بخواهید که سوالات سال های گذشته این رشته را در اختیارتان قرار دهد.

آیا حذف درسی که در آن ضعیف هستیم کار درستی است؟

خیر؛ باید با توجه به سوالات کنکور تست های راحت آن درس را مطالعه کنید. انجام این روند باعث می شود که در کنکور درصد شما بالا تر برود.

حل سوالات مربوط به سال های قبل چقدر تاثیر دارد؟

با مطالعه این مطالب شما با سوالات کنکور و نوع مطالعه سوالات تستی آشنا می شوید و این امر باعث موفقیت بیشتر شما می شود.

آیا در برنامه کنکور تفریحات نیز جایی دارند؟

اگر شما به طور مداوم مطالعه داشته داشته باشید بدون اینکه در بین آن ساعاتی برای استراحت و تفریح قرار دهید، باعث می شود بازده مغز شما کاهش یابد. بنابراین ساعاتی از هفته را به تفریح و ورزش اختصاص دهید.

در ادامه بخوانید:  مشاوره کنکور انسانی

اگر از مطالعه بعضی دروس عقب بمانیم چکار کنیم؟

در این مواقع نباید سعی کنید از اول شروع کنید؛ چرا که با محدودیت زمان مواجه می شوید و همین امر باعث استرس شما می شود.

عامل موفقیت در کنکور

برای رفع استرس کنکور چه کارهایی انجام دهیم؟

در کنکور استرس یک امر طبیعی است، اما شما نباید زیاد به این موضوع فکر کنید و به آن دامن نزنید. سعی کنید به برنامه درسی خود عمل کنید و تا آخر شب آن را کامل کنید. برای کاهش استرس سعی کنید مبحث کنکور را در ذهن خود راحت کنید و فقط تمرکز خود را روی هدف و رسیدن به آن متمرکز کنید.

چرا برنامه ریزی کنکور اهمیت دارد؟

با توجه به این موضوع که حجم درس ها و تعداد آن بالا است، تنها می توانید با یک برنامه ریزی خوب و دقیق جمع بندی مطالب را به درستی انجام دهید.

نحوه برنامه ریزی در کنکور چگونه باشد؟

سعی کنید حتماً در این امر از یک مشاور خوب کمک بگیرید. یک مشاور خوب نباید به شما برنامه ی از پیش نوشته شده بدهد و شما را موظف کنند که طبق آن عمل کنید. بلکه باید بر اساس توانایی و استعدادهای شما برنامه لازم را بدهد. یک مشاور باتجربه باید نقاط ضعف و قدرت شما را بشناسد و به شما کمک کند تا در جهت بهبود بیشتر آن گام بردارید. به طور مثال یک مشاوره کنکور انسانی، نباید برنامه ای را که یک دانش آموز تجربی انجام می دهد را در اختیار شما قرار بدهد و بالعکس.

در زمان جمع بندی چه کارهایی را باید انجام داد؟

در این مرحله دانش آموزان باید سه کار مهم را انجام دهند. با توجه به اینکه درس های سال دوازدهم از اهمیت بالایی برخوردار است و در کنکور بیشترین سوالات مربوط به این دوره است، باید تمام دروس را به طور کامل مطالعه کنند. دومین مورد باید درس های پایه های دهم و یازدهم  مطالعه و تست زنی شود و در سومین اقدام شروع به رفع اشکالات خود کنند.

برای رفع مشکل دروس حفظی چه کار کنیم؟

در ادامه بخوانید:  قیمت مشاور کنکور

عده ای از دانش آموزان با مطالعه درس های حفظی مشکل دارند. برای کنکور باید تمام دروس به یک سطح مطالعه شوند تا در این امر مهم موفقیت لازم را به دست بیاید. برای آنکه بهتر از پس این مشکل بر آیید، باید در ذهن خود نسبت به این امر علاقه ایجاد کنید؛ چرا که انسان به هر چیزی علاقه مند باشد آن را بهتر یاد می گیرد. سعی کنید برای تثبیت مطالب در ذهن خود  برای هر مطلب که می خوانید تصویر سازی کنید.

راه تثبیت دروس برای کنکور

در تایم استراحت خود چه کارهایی انجام دهیم؟

سعی کنید در تایم استراحت خود از خوراکی های مقوی و قندی استفاده کنید تا انرژی مورد نیاز بدنتان تامین شود.

چرا با وجود مطالعه خوب، یک تراز خوب بدست نمی آید؟

شما وقتی که درسی را خوب مطالعه می‌کنید انتظارتان از خودتان بالا می‌رود و به این ذهنیت می رسید که می توانید به تمام سوالات پاسخ دهید. همین موضوع باعث می شود تا هنگام کنکور سوالاتی را که به طور کامل مطمئن نیستید جواب بدهید و به ازای هر سه سوالی که غلط جواب دهید یک سوال درست حذف می شود که این کار باعث پایین آمدن تراز شما می شود.

وسواس در مطالعه به چه معناست؟

با یک بار مطالعه دروس شما به تسلط کافی نمی رسید، همچنین با مطالعه مکرر یک درس هم به تسلط نمی رسید! شما باید درس را یک بار به طور کامل مطالعه کنید و بعد شروع به تست زنی کنید تا با سوالات آشنا شوید و بعد اگر نیاز بود، با مطالعه مجدد برخی از مطالب، به تسلط کامل برسید.

در فصل امتحانات نحوه درس خواندن برای کنکور به چه صورت باشد؟

در این زمان شما باید به دو شکل درس بخوانید:

  1. دقیق و مفهومی خواندن مطالب: برای مطالعه کنکوری شما باید تمام نکات کلیدی را بشناسید. زمانی به این تسلط می رسید که کلیه مطالب کتاب را مطالعه کنید.
  2. تست زنی را فراموش نکنید: با توجه به این که طراحان کنکور مطالب مفهومی را به صورت سوالات تستی مطرح می کنند، باید بعد از مطالعه هر درس شروع به تست زنی آن درس کنید.
در ادامه بخوانید:  اهمیت مشاور کنکور

اصول یک برنامه ریزی خوب در کنکور چیست؟

  • انتظار به جا از خود و توانایی‌های خود
  • افزایش تدریجی ساعات مطالعه
  • در نظر گرفتن زمان و میزان مطالعه متناسب
  • با اهمیت هر درس در کنکور
  • پایبند بودن به برنامه درسی
  • در نظر گرفتن بازه ای زمانی برای مرور دروس مثلاً هر سه ماه یکبار و جلوگیری از فراموشی
  • در نظر گرفتن زمان استراحت در بین ساعات مطالعه

چگونه برای کنکور هدف گذاری کنیم؟

قبل از آنکه به یک مشاور مراجعه کنید باید رشته موردنظر خود را بشناسید و برای آن هدف گذاری کنید. وقتی شما به داشتن هدف به یک مشاور مراجعه می کنید، او به شما کمک می کند تا سریع تر به هدف خود دست پیدا کنید. البته دقت داشته باشید که مشاور شما باید در رشته تخصصی تان نیز تجربه و مهارت داشته باشد. به طور مثال بهترین مشاوره کنکور ریاضی ایران هم شاید نتواند برای رشته انسانی مشاوره مناسبی بدهد. پس دقت داشته باشید که مشاورتان به رشته شما تسلط داشته باشد.

نکات برنامه ریزی کنکور توسط مشاور

کلام پایانی

در این مطلب تلاش کردیم برخی از مهم ترین سوالات را برای شما آماده کنیم که بدانید دقیقا باید از مشاور کنکور چه بپرسیم و چه راهنمایی از او بخواهیم. در پایان پیشنهاد می کنم اگر سوالی در این زمینه داشتید و یا می خواستید شما هم موردی به این نکات اضافه کنید، حتماً در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید با تکمیل فرم زیر، از یک جلسه مشاور کنکور رایگان بهره مند شوید و این سوالات را از بهترین مشاوران کنکور موسسه آموتک و دکتر معین الدین، بپرسید.

مشاوره هدیه رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از ثبت نام مشاوره کنکور، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی ما استفاده نمائید. کارشناسان آموزشی و مشاوره ای آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید