جواب انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ کی میاد؟

0
2569
جواب انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ کی میاد؟

یکی از سوالات پر تکرار این روزها تاریخ جواب انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ است؟ هر ساله جواب انتخاب رشته در اواخر شهریور ماه و یا اوایل مهرماه اعلام می شود. به طور معمول دو هفته بعد از انتخاب رشته، جواب قطعی در وب سایت اعلام می گردد. داطلبان باید به صورت اینترنتی انتخاب رشته شان را انجام دهند. همچنین از طریق اخبار و وبسایت سازمان سنجش متوجه می شوند که جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱ کی میاد. پس از اعلام جواب انتخاب رشته، اگر قبول شده باشند باید برای ثبت نام به دانشگاه مورد نظر بروند. از آنجایی که تغییرات زیادی در سایت سنجش و قسمت جواب انتخاب رشته به وجود آمده است، برخی از دانش آموزان زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته را نمی دانند. بعد از اینکه جواب انتخاب رشته تان را مشاهده کردید می توانید برای اعتراض به نتیجه با استفاده از کارنامه سبز و حتی پشت کنکورماندن با مشاوران تیم مشاوره دکتر معین الدین مشورت کنید.

سایت سازمان سنجش
سایت سازمان سنجش

زمان دقیق جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱

آیا شما هم از جمله دانش آموزانی هستید که در سال ۱۴۰۱ کنکور داده اید؟ اگر پاسختان بلی است بدون شک می خواهید بدانید که جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱ کی میاد. بعد از اینکه فرصت انتخاب رشته در وب سایت سازمان سنجش تمام می شود، فرم انتخاب رشته هر یک از دانش آموزان توسط کارشناسان سازمان سنجش بررسی می گردد. بعد از اینکه رتبه داوطلب را با میزان ورودی های دانشگاه مطابقت دهند، نتیجه قبولی و یا عدم قبولی رادر اختیار افراد قرار خواهند داد. هر یک از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته بودند، می توانند از طریق وب سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، جواب ها را مشاهده کنند.

در ادامه بخوانید:  مشاور انتخاب رشته کنکور

تاریخ جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱ را می توانید در وب سایت سازمان سنجش بررسی کنید. سازمان سنجش تمامی اخبار و اطلاعیه هایی که مربوط به اعلام نتایج انتخاب رشته است را به صورت اینترنتی ارائه می دهد. بنابراین داوطلبان به راحتی می توانند وارد وب سایت سازمان سنجش (www.sanjesh.org) شوند و به صورت لحظه ای آخرین اخبار و اطلاعات درمورد تاریخ دقیق جواب انتخاب رشته را مشاهده کنند. بعد از اینکه جواب قطعی انتخاب رشته در سایت سنجش آورده شود باید شماره پرونده و شماره داوطلبی شان را بزنند. با زدن این دو شماره می توانند نتیجه قبولی و عدم قبولی شان را مشاهده نمایند.

مراحل مشاهده نتیجه انتخاب رشته ۱۴۰۱

برای اینکه جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱ را مشاهده کنید باید طبق مراحل مشخص شده ای اقدام نمایید. مهمترین مراحل مشاهده نتیجه انتخاب رشته عبارت است از :

۱٫ برای بررسی زمان جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱، ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش شوید. آدرس این وب سایت sanjesh.org  است.

۲٫ بعد از اینکه وارد سایت سنجش جواب انتخاب رشته شدید باید در قسمت منو سمت راست، گزینه سراسری را انتخاب کنید.

۳٫ پس از زدن گزینه سراسری، باید گزینه نتایج نهایی انتخاب رشته را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این گزینه مربوط به سال ۱۴۰۱ باشد.

۴٫ دانش آموزان با استفاده از دو روش می توانند نتایج نهایی انتخاب رشته را مشاهده کنند. شماره داوطلبی و شماره شناسنامه روش اول است. روش دوم ارائه شماره پرونده و شماره شناسنامه می باشد. در صورتی که شماره پرونده و یا شماره داوطلبی را فراموش کرده باشید می توانید روی گزینه دریافت شماره پرونده و داوطلبی بزنید.

زمان جواب انتخاب رشته
زمان جواب انتخاب رشته

دسته بندی نتایج انتخاب رشته

زمانی که جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱ را از سایت سازمان سنجش دریافت کنید، متوجه می شوید که در یکی از دسته بندی های خاص قرار گرفته اید. این سه دسته بندی عبارت هستند از :

در ادامه بخوانید:  دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

۱٫ اگر داوطلب کنکور در کد رشته محلی قبول شود می تواند در یک ستون کد رشته محلی که پذیرفته شده است را مشاهده کند. در ستون دوم هم می تواند عنوان رشته و دوره قبولی را مشاهده کند.

۲٫ دسته دوم در سایت سنجش جواب انتخاب رشته، افرادی هستند که در رشته محلی قبول شده اند. اما آنها نمی خواهند که در آن کد رشته تحصیلات شان را ادامه دهند و از قبولی شان رضایت ندارند.

۳٫ دسته سوم داوطلبانی هستند که مردود شده اند و حد نصاب قبولی را کسب نکرده اند.

جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱ در وب سایت سازمان سنجش

بعد از اینکه نتایج اولیه رتبه کنکور سراسری اعلام می گردد، داوطلبانی که برای انتخاب رشته مجاز هستند، می توانند رشته مد نظرشان را در فرم ها وارد کنند. پس از انتخاب رشته باید منتظر زمان جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱ باشند. برای انجام دادن انتخاب رشته باید از سایت سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته را دانلود کنند. تکمیل فرم انتخاب رشته را می توانند به مشاوران انتخاب رشته کنکور بسپارند. مشاوران دکتر معین الدین تمامی اصولی مشاوره انتخاب رشته کنکور را می شناسند. بر همین اساس طبق رتبه داوطلبان، بهترین انتخاب رشته را انجام می دهند.  

نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم همراه با سراسری در وب سایت سازمان سنجش اعلام می شود. تا اواخر ماه شهریور، نتایج انتخاب رشته اعلام می شود و داوطلبان می توانند تصمیم گیری هایشان را انجام دهند. کارشناسان سامانه مشاوره معین الدین، پاسخگوی پرسش های شما در مورد اعلام نتایج کنکور سراسری و آزاد هستند. شما می توانید از طریق تماس تلفنی، با کارشناسان مجرب موسسه معین الدین مشورت کنید. هر یک از اطلاعیه هایی که مربوط به کنکور سراسری و آزاد می باشد را در وب سایت این موسسه مشاهده خواهید کرد.

جواب انتخاب رشته کنکور سراسری
جواب انتخاب رشته کنکور سراسری

مرحله بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته

آن دسته از افرادی که بعد از اعلام جواب انتخاب رشته ۱۴۰۱، پذیرفته شده باشند می توانند به دانشگاه محل قبولی شان مراجعه کنند. آنها باید اطلاعیه مربوط به نحوه ثبت نام و زمان ثبت نام را در وب سایت دانشگاه مورد نظر مشاهده نمایند. بسیاری از دانشگاه ها پیش از اینکه ثبت نام حضوری انجام دهند، ثبت نام شان را به صورت اینترنتی انجام خواهند داد. بنابراین باید اصول ثبت نام دانشگاه مورد نظر، شناسایی شود. بعد از اینکه فرم اینترنتی را پر کردند و درخواست شان برای پذیرفته شدن در دانشگاه را ارائه دادند، می توانند به صورت حضوری به دانشگاه بروند.

در ادامه بخوانید:  مهلت انتخاب رشته کنکور 1401

زمانی که داوطلبان بعد از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته در دانشگاه ثبت نام نکنند یعنی از تحصیل انصراف داده اند. توجه کردن به اطلاعیه های متفاوت دانشگاه که مربوط به ثبت نام می باشد ضروری است. آن دسته از داوطلبانی که در در دوره های روزانه دانشگاه قبول شده اند ولی انصراف داده اند، از کنکور سال بعد محروم می شوند. در واقع آنها سال بعد نمی توانند دوره های روزانه را انتخاب کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید